Компютърен въпрос.Моля помогнете!

  • 1 788
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 270
Налага се да пиша математически формули в Open Office Math и после трябва да ги прехвърля в текстовия документ, който е в Open Office Writer.
Знае ли някой как става това? Като съхраня формулата в Open Office Math, не мога да дам copy и paste. Дава ми опция да я съхраня в pdf, но после като копирам от pdf-а в Open Office Writer, ми излизат йероглифи.
Търсих в Help-а, но нищо не излиза. Знам, че има някакъв начин, защото преди време съм го правила, но главата ми е бръмнала и не мога да се сетя.


# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
insert -> object -> formula . отваря ти прозореци си пишеш формулата директно в writer.
можеш и директно с copy/paste да ги прехвърляш.
какво имаш предвид "Open Office Math" ? електронната таблица ли?

# 2
  • Мнения: 120
Пробвай с десен бутон и (отвоти с..) и си избери с коя програма искаш да отвориш файла. Незнам дали ще стане.

# 3
  • Мнения: 212
Какъв е тоя Open Office какво е това чудо. Хората отдавна са измислили Мicrosoft Office - работиш си с него и си свиркаш. Нямаш никакви проблеми. Кой те кара да работиш с този измислен Open Office.

# 4
  • Мнения: 516
Боре, като не можеш да помогнеш, не се мори да критикуваш. Имаш си теми, където да се вихриш.

# 5
  • Мнения: 212
Боре, като не можеш да помогнеш, не се мори да критикуваш. Имаш си теми, където да се вихриш.

Фло, това си е един вид помощ. Казвам на момичето с кой продукт да работи за да няма такива проблеми. Това не е ли помощ все пак. Ако работи с нормален офис пакет никога няма да и се наложи да задава тук такива въпроси.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Какъв е тоя Open Office какво е това чудо. Хората отдавна са измислили Мicrosoft Office - работиш си с него и си свиркаш. Нямаш никакви проблеми. Кой те кара да работиш с този измислен Open Office.

Писането на формули в ОО е по-интуитивно от това в МС Офиса ...
И пак е въпрос на навици. В нашата фирма се използва ОО у дома сме с ОО няма проблеми ...

# 7
  • Мнения: 19 270
insert -> object -> formula . отваря ти прозореци си пишеш формулата директно в writer.
можеш и директно с copy/paste да ги прехвърляш.
какво имаш предвид "Open Office Math" ? електронната таблица ли?
Много, много благодаря   bouquet

Open Office Math е една от програмите към целия пакет OО. Отварям я като ида на програми,отварям ОО и ми излизат Writer,Math, Base, Draw, Impress и т.н.
Де факто с insert formula ми се отваря точно Math, който аз досега отварях отделно, пишех формулата и я съхранявах самостоятелно и  загубих сумата и време да се чудя как да ги вкарам в документа  Embarassed


А ползвам ОО, защото съм с Vista,а  Microsoft Office-a ми е за ХР и постоянно забива и губя информация.

# 8
  • Мнения: 0
Какъв е тоя Open Office какво е това чудо. Хората отдавна са измислили Мicrosoft Office - работиш си с него и си свиркаш. Нямаш никакви проблеми. Кой те кара да работиш с този измислен Open Office.

Ти навярно си с лицензиран MS Office, така ли да разбирам? Плащал ли си лиценз за него? Съмнявам се, а знаеш ли че в една нормална държава, на това, което правиш му викат софтуерно пиратсво? Така, че недей да пишеш глупости.
Пробвай се да отвориш документ, запаметен в docx формат на по-стара версия офис без да се налага да инсталираш допълнителни програми за конвертиране, да те видим какво ще правиш.. В OO поне думата стандарт означава нещо, докато Microsoft e синоним на монопол..

# 9
  • Мнения: 153
Какъв е тоя Open Office какво е това чудо. Хората отдавна са измислили Мicrosoft Office - работиш си с него и си свиркаш. Нямаш никакви проблеми. Кой те кара да работиш с този измислен Open Office.

Ти навярно си с лицензиран MS Office, така ли да разбирам? Плащал ли си лиценз за него? Съмнявам се, а знаеш ли че в една нормална държава, на това, което правиш му викат софтуерно пиратсво? Така, че недей да пишеш глупости.
Пробвай се да отвориш документ, запаметен в docx формат на по-стара версия офис без да се налага да инсталираш допълнителни програми за конвертиране, да те видим какво ще правиш.. В OO поне думата стандарт означава нещо, докато Microsoft e синоним на монопол..

За тази цел в Office 2007 има опция да се запамети като Word 97-2003 Document (аналогично и Excel 97-2003 Workbook). И след това няма проблеми с отварянето.
И аз съм с Windows Vista и Office 2007 у нас.  Докато в работата съм с Windows XP и Office 2003. Нямам проблеми да работя по едни и същи файлове на двете места.  А в Word и Excel  има една много готина опция - Equation, където се пишат математически формули.

# 10
  • Мнения: 19 270
Не знам,  моят офис със сигурност не е 2007. Още като отварям Excel, ми дава, че приложенията не са съвместими и по някое време просто блокира.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Имаше въпрос.
Получи отговор.
Метем.

Общи условия

Активация на акаунт