Първите 6 месеца! Ура !

  • 2 131
  • 15
  •   1
Отговори
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Искам тук да изкажа благодарността на всички, които ми помогнаха пряко, или косвено с това да кърмя детето си на поискване и да не му мътя стомаха с други неща без време! Минаха 6 месеца, в които аз се гордея както със себе си, така и с малката си героиня, която като й бият инжекции се смее и не плака като й взимаха кръв  Sunglasses но това е друга тема! За пръв път съм майка и честно казано нямах, а и все още нямам кой знае колко понятие как се гледат деца, добре че беше сайта, където да прочета толкова много инфо докато бях бременна, защото явно ми помогна да намеря най-правилното и полезно решение.. иначе сега щях да съм започнала със сокчета от 40 ден на бебка.. да, за съжаление тук не съм чувала за педиатър препоръчващ късно захранване... Сега на последната консултация лекарката си мислеше, че храня с всичките му там видове пюрета и ме попита какво мляко давам  Simple Smile И предишния път и сега каза, че бебка се развива много добре и движенията й са много активни... та като отговорих, че й давам от моето мляко, тя -   newsm78 Изненада се, каза, че това много рядко се било срещало  #Crazy... защо ли?! Сега изследванията на малката бяха много добри и бяха доказателство, че не зависи от захранването детето с какъв хемоглобин е.. то е със 122 сега, а аз през бременността бях анемична... Но определено ми действа зле това да слушам как трябва от 5 месец да давам жълтък и сега попара.. аз от скоро захранвам с каша и ми е малко мътна работа, но вярвам, че ще се справя и за захранването има толкова инфо тук.. а бебката е и лакома, много й е интересна лъжицата и види ли я отваря широко уста  Laughing ама това е сигурно защото аз от как се е родила ям все пред нея и с времето доста любопитно почна да ме гледа  Simple Smile Та.. да се похваля и днес и купих първата чаша с накрайник, която ще видим дали ще свикне да използва и дали ще й е до пиене на вода. Знам, че сигурно ще имам още много питанки относно по-нататъшното бебеобгрижване, но се надявам да се справим както до сега, пожелавам и на вас същото, какъвто и начин да сте избрали да си гледате децата, да се чувстват и те добре, и вие от това как го правите  Hug

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Честити шест месеца Grinning

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Честито и от мен! Да се похвалиш и с още след време!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 102
Аз също искам да благодаря на всички майки във форума.Утре дъщеря ми става на 6 месеца и досега е само на кърма.Ако не беше компетентната информация тук, не знам дали бих се справила.
Още през бременноста ми бях сигурна, че ще кърмя и то дълго.Също знаех, че ще захраня късно.Информацията във Библиотеката е поднесена много добре и е така синтезирана, че почти не е необходимо да се пускат отделни теми.Леко и почти без проблеми в кърменето изминаха тези 6 месеца, защото бях подготвена за всичко и усещах виртуално подкрепа.
За съжаление около мен повечето майки не кърмят децата си, по различни причини, но най-лошото е, че има и такива, които изобщо не искат да го правят.Не искат да се ангажират изобщо с бебето, а го дават на някоя баба да го гледа.Около мен се хвалят как 6-7 месечни бебета "вече всичко ядяли".
Надявям се нещата да се променят, но за сега съдя само по форума за това.
Скоро ще започвам и със захранването.Надявам се да нямаме проблеми.Опитвам се да помагам на майките около мен, които искат да кърмят бебетата си със съвети, но ми се къса сърцето, когато виждам и такива, на които им е добре дошло да им спре кърмата или педиатъра да посъветва да не кърмят.
Тук важи поговорката, че ако имаш желание намираш начин, ако нямаш желание - търсиш причина.
Убедих се и в това, че всяка майка, която иска да даде най-добрият старт в живота на детето си, може да го направи и нищо не може да я спре.
Пожелавам ви здраве и добро настроение, за да обичате децата си, а след време и те да ви отговорят със същото!   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 401
Честити шест месеца Grinning

И от мен! Желая ви кърмене още няколко пъти по 6 месеца!  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 3 423
Браво  bouquetи продължавайте така  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 674
Честито!Пожеславам ти да кърмиш  още!Успех! Simple Smile

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 675
Пожелавам ти да продължите с успешното кърмене  Hug Дано и ние да успеем.

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Честито и от мен. Продължавайте в същия дух. Ние ще ви следваме Simple Smile

# 9
  • Мнения: 35
Честито и от нас!Дано и ние успеем.  bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 102
Честито и от нас!Дано и ние успеем.  bouquet
Ще успеете разбира се, само да поискате и двамата.Успех   bouquet

# 11
  • Мнения: 695
Спомням си как прочетох тази тема, когато се появи, тогава моето мъниче е било на месец, все още имах проблеми с кърменето и си казах, че ще съм ужасно щастлива, ако успея след време и аз да повторя заглавието. Сега Нели е на почти 7 месеца и случайно се сетих да се похваля, бях забравила да отбележа тук 6-тия месец кърмене... кърменето стана за мен толкова лесно и естествено нещо, постепенно се убедих, че ще кърмя докато двете с малката искаме и дори не съм усетила как са минали първите шест месеца. Това е най-вече благодарение на вас, момичета от този форум, които директно или индиректно ни подкрепяте. Нека и аз ви кажа: Благодаря, страхотни сте!... и да продължа да кърмя още дълго:)

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Честито и от мен. Ние успяхме само до 9 месеца.

# 13
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Ха! yoanna, много сладък аватар имаш, много много сладурска снимка! Честито и от мен! Минавам да кажа,че пожеланието се сбъдна, моите 6 месеца станаха точно на една година, два дни  и два часа  Peace Честит рожден ден на патерица на щерката и аз захраних късно що годе добре се оправяме, ядем домашно приготвени манджи и си се кърмим на поискване. И зъби пораснаха и добре че е цицата, много успокоява при зъбоникнене или когато и апетит нямат, поне мама е спокойна, че има нещо в коремчето Simple Smile Та успех, аз кърмя, защото много го желаех, никой не ми е казвал как се прави използвах инфо от нета, но на практика не се оказа толкова лесно първите дни, но не и неизпълнимо има ли човек желание. Само през онзи злополучен трети месец се бях стреснала, като минаха 6-те месеца се успокоих и нямам проблеми да чукна на дърво  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 401
Брех, кога изминаха 6 месеца!  ooooh!

Честита първа годинка на малката дама! Да ти е здрава и палава порасналата веселушка!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт