Помогнете ми! Имам гладен хищник.

  • 1 283
  • 19
  •   1
Отговори
  Добро утро!
 Имам един такъв проблем-синът ми е на 2мес. и 20-тина дни, на последната консултация онзи ден, казах на докторката, че съм му увеличила дозата в края на миналата седмица, защото ми се стори гладен и неспокоен. Той папка Фризовом /заради акото и коликите/, пробвахме Лактана и дори Хип-ХА, но пак се върнахме на Фризовом /от него детето се чувства най-спокойно/. Та според кг. и възраста 1 седмица преди да стане на 2мес, аз решиш да му давам вместо 120мл, 165мл и той се поуспокои.Сега така миналата събота му увеличиш дозата от 165мл, на 200мл /детето е спокойно/. Но на консултацията онзи ден, тя каза, че е много, че главичката му е пораснала с 3см, а гръдния кош с 4см и костите му няма да издържат, можел да направи рахит. Аз се стеснах-естествено и още от следващото хранене му дадох по-малкото количество /165мл/.
 Но ето го пак проблема-изяжда го за отрицателно време. Щом свърши, започва да нервничи и да търси, с нищо не мога да го залъжа, настава реване и пищане, вече незнам какво да правя?! #Crazy
 Помогнете ми!
 По колко манджа да му давам? Гладен ли да го държа? Ще свикне ли...? Незнам...?

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 08:51 от Valeto_mama

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
200 мл. на 2 месеца наистина е прекалено много.Пробвай да смениш бибероните с такива с възможно най-малката дупка.Като суче млякото по-бавно може да се засища повече.Моята дъщеря ако изпиеше дозата си от биберон с повече дупки (съответно и по-бързо), все искаше още.Затова все си караме на бибероните за новородено.Друго което можеш да правиш е да разредиш дозата сухо АМ в малко повече вода,за да стане по-голямо количеството.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че наистина доста си хапва за тази възраст.Малката също расте доста бързо затова ни бяха увеличили капките витамин Д.По съвет на педито и правих млякото по-гъсто с 1-2 лъжички повече  Peace

# 3
 Мислех си за бибата /да я сменя/, но нали този Фризивом е по-гъстичък и не тече-пак има яко нерви и цвърчане. newsm45

# 4
# 5
  • Мнения: 9 973
по-бавно му давай,бебето късно разбира,че се е наситило и може да преяде и да го боли коремче после

# 6
  • Мнения: 4 784
Прабвай да смениш бибата. Можеш да опиташ да му правиш кратки почивки по време на яденето. Количеството, което му даваш наистина е множко за тази възраст. Аз също бях направила нещо като теб. Реших, че като реве мога да му давам по 150мл, но след консултация с доки, се върнахме отново на 120-130мл. Правехме по мъничко почивки по време на яденето. След като свършеше млякото си поплакваше малко, гледах да го разсейвам с нещо и след 5-10 минутки се успокояваше и така 3-4 дни и нещата си тръгнаха по нормален ред.

# 7
  • Мнения: 27 524
На тази възраст (3месеца, не два) синът ми също ядеше между 180 и 200мл  Peace
Педиатърката ви нещо се е пообъркала как костите му нямало да издържат  Crazy  Joy

# 8
  • Мнения: 95
и аз имам такъв проблем,моята лакумиика е на 7 дена роди се 3.900 и яде по 90 мл.,но аз си мисля,че кг са и повечко все пак и може да се дължи на това лакомията и,мислех си да и давам по малко гликоза след хранене за да не търси повече АМ,но  трябва да попитал доки и тогава.Докато бяхме в болницата ни даваха гликоза и тя се насищаше с по-малко Confused

# 9
  • Мнения: 71
и моя син още от раждането си яде повече от предписаното. Ако педито ни казваше 90 мл. той ядеше по 110мл., вместо 150 мл. ние му давахме 180мл. Сега е на 5 месеца и яде 5 пъти на ден по 180мл., а вечер по 200мл. Когато иска още го залъгвам с малко вода и веднага след това слагам биберон и той млъква. Така поне си задоволява инстинкта за сукане. Пробвай, може и при теб да проработи.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 645
Винаги съм се придържала към грамажите на кутията и съотношението възраст/кг/АМ...
Имах нагледен пример/ преди 6г./как една мама си даваше повечко АМ на детето и...описаните от теб проблеми не закъсняха Sad
Не искам да те плаша,напротив ще те успокоя с моя пример
Моето бебе също беше на Фризовом,заради повръщането.
Придържах се винаги към горната граница на хранене на кутията,но никога не съм си позволявала да я надвиша.Имало е дни ,когато е ял по -често,но почти винаги на 3 часа на вашата възраст...Пиеше с възможно най-малката биба ,позволяваща преминаването на Фризовом- а,понеже беше лаком и ако бързо се напапкаше- повръщаше Confused...

Почти винаги след като свършеше - имаше писъци и рев,но ...давах бибата,гушках и след минута спеше блаженно....до следващото хранене/3 часа/.
Това ме навеждаше на мисълта- щом спи е сит и спокоен и храната му стига....наддаваше по килограм....и така докато не спря да повръща на 6 мес. и замених с Фризо....Продължих и занапред така да поцедирам.
Не съм си лишавала детето от храна,никога не е ял през нощта и не е пил вода- просто не се е налагало....
Успех Hug

# 11
  • Мнения: 46 437
Кажи на педиатърката си, че ако няма липса на Витамин Д, Рахит не може да се развие, ако трябва да си прегледа лекциите Thinking

# 12
  • Мнения: 690
Стела, в болницата глюкозата я даваха заради жълтеницата /поне на мен ака ми обясниха/. Вкъщи преварявай вода  Peace
Валетомама, опитай с по-малка биба, както са казали другите ... една приятелка напълни цял шкаф с биберони, докато си намерят подходящата за бебо  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 6 029
Моя син на тази възраст пиеше 210вода+АМ= 240АМ. Ядеше, както и сега, по 4 пъти на ден. Никога не е бил дебел, в подписа ми има снимка  Grinning Не го ограничавай в количествата.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 541
Моя син на тази възраст пиеше 210вода+АМ= 240АМ. Ядеше, както и сега, по 4 пъти на ден. Никога не е бил дебел, в подписа ми има снимка  Grinning Не го ограничавай в количествата.
и аз си мислех да му предлагаш повече вода

Общи условия

Активация на акаунт