Мойто дете се напикава

  • 4 081
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте на всички.Малката ми дъщеря е на 7 години и все още през нощта се напикава.Правихме изследвания,пи много билки,пробвахме всички бабини рецепти,за които разбрахме.Нищо не помогна, тя много се притеснява.Ако някой е имал същия проблем и е намерил лечение моля нека да ми помагне.

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
А при психолог ходихте ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 722
Имаше доста теми за нощното напикаване, най-вероятно са в архива.
Аз бях пикла... до 4-5 клас. Подлагана съм на какви ли не "бабини лечения", физиотерапии, инжекции. Престоят ми във физиото на 4ти км беше най-гадния момент в живота ми (няма да казвам какво е 4ти км - нарицателно). Хиляди диагнози и нищо. Не съм имала спина бифида, но според единия лекар е ставало дума за незатворена костица, която щяла да се оправи в пубертета. Така стана. Всичко мина в пубертета.
Май не ти помогнах много. Искаш лечение, а аз не ти помогнах Sad Само ти казвам, че не си сама.
1вият ми братовчед се напикаваше като ученик.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз съм се напикавала до 3-4 клас. Мина от самосебе си... Не съм подлагана на такива екстремни лечения като Ан Мари. Майка го приемаше спокойно и това не ме е притеснявало...

# 4
  • Мнения: 148
Моята "практика" беше до първи клас. Пила съм всякакви гадни лекарства и билки. То не бяха врачки и баячки. Даже съм спала с колан от прясно одрана заешка кожа. Не мога да кажа дали нещо от гореизброените ми помогна, но с нощните изпълнения се приключи към седмата ми година. Не знам как е било при другите, но аз сънувах , че съм в тоалетната и пишкам. Да, само дето после се оказва че съм си в леглото.
По принцип казват , че се израства и трябва да се прояви разбиране  към детето /все пак не го прави нарочно/ и търпение.

# 5
  • Мнения: 361
израства се. и аз до 8-9 годишна възраст бях така и никакви билки не помогнаха. след това си спря само.

# 6
  • Мнения: 47 902
аз се напикавах до 2 клас, започнах на 5 годинки, получи се след стрес- бях сама в болницата на пиротска(1 детска или нещо подобно)
майка ми ми слагаше найлон на леглото, вдигаше ме да се изпишкам през нощта
друго не са правили
отмина
ако няма физиологичен проблем, най- вероятно е стрес, нещо преживяно

# 7
  • Мнения: 234
Привет!Аз също съм от отбора на пиклите  Mr. Green При мен това продължи някъде до към 5-6 годинки,докато родителите ми не ми дадоха да пия просо.След като го съм го изпила,майка ми каза,че съм имала само два фала още и изведнъж всичко се е оправило.Спряла съм да се напикавам.При мен не е било породено от стрес,просто от както съм се родила не съм спряла да се напишсвам до 5-6 год. възраст.Както и по-горе беше казано аз също сънувах,че съм в тоалетната и белята беше на лице.
Сега имам дъщеря,която е на 3 год.и 5 мес. и нощем тя също се напишква.Пробвахме всякакви методи/не с медикаменти и билки/,да спре с това,но без резултат.От съвсем скоро престана с напишкването по време на следобедния сън и съм убедена,че ще дойде момент,в който това ще се случи и през нощта.
desi1976 ,просто имай търпение и бъди сигурна,че при твоето детенце всичко ще се оправи от самосебе си.Не го тормозете с разни илачи,така ще се травматизира още повече.Не го правете на проблем.
Пожелавам на теб и детенцето ти здраве,успех и търпение.     bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 749
Здравейте и от мен!
Голямата ми дъщеря, която сега е в 7-ми клас се напикаваше до миналата година. Не сме опитвали с кой знае колко много лечения в интерес на истината...просто защото аз не вярвах, че ще имат ефект.
Беше престанала да се напикава около 2-3 годишна (както повечето деца), но скоро след раждането на сестричката й (беше на 4 год.) започна отново. Аз хич не бях добре с нервите и доста си го изкарвах на нея (което и до ден днешен не мога да си простя).
Водихме я на лекари (те изключиха какъвто и да е здравословен проблем като причина), купувах й билкови чайове, пробвали сме и с буденето нощем...нищо нямаше ефект. Даже и т. нар. "светли периоди" не сме имали.
Отначало не я пусках на лагери, заелени у-ща и екскурзии заради това, но тя пък страдаше още повече, така че в 3-ти клас се престраших веднъж (след разговор с г-жата, разбира се) и оттогава я пусках навсякъде (е...въоръжена с памперси за възрастни и непрозрачни найлонови торбички за изхвърлянето им).

Миналата година от само себе си спря.

Съпругът ми е имал същия проблем като дете. И той до 6-ти клас.

Съзнавам, че едва ли съм помогнала или съм окуражила някого с написаното, но все пак исках да споделя и нашия опит.

# 9
  • Мнения: 234
Аз стигам до извода,че може би е наследствено при някои деца.  Thinking Лично мое мнение,разбира се.

# 10
  • Мнения: 984
аз също съм се напикавала, всякакви гадости са ми слагали на кръста и също толкова гадости съм пила, но като ми дойде мензиса и спрях. Помня, че имаше едни капки, които си пръсках в носа и така отидох за първи път на лагер, но не помня как се казваха.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 722
И аз съм пропуснала доста екскурзии и лагери поради тази причина. Не знам за наследствеността, според мен не е вярно. Мама се разведе когато бях в 1ви клас и поживях няколко години при баба ми и дядо ми. И "бабини" сами прилагали, но ефект - не. Братовчед ми също се опитваха да го подлагат на "бабино" лечение. По селата е така.

# 12
Когато бях малка се напикавах до 8-год възраст..не беше някакво заболяване,защото ходех по много доктори и нашите решиха че с времето ще се оправя-ама не.Вднъж една колежка на майка ми спомена,че и нейното дете е имало подобен проблем и ни даде едно одеалце..Майка ми ми го сложи под чершава и след седмица напикавания вече нямаше..незнам сега къде е това одеалце..беше едно тънико отгоре все едно имаше кожа а отдолу беше меко.Незнам дали беше от това,но от както спях с него нататък не съм имала такъв проблем.Незнам,не можах да ти помогна,съжалявам.Надявам се детенцето ти с времето да се оправи.Незнам дали ще те успокои,но имам колежка,на която сина и (който е в 10 клас) се напикава все още...

# 13
Здрасти, и аз и сестра ми се напикавахме до 10 г. възраст. После си спряхме - без лекарства, билки и т. н. Братовчедка ми беше със същия проблем, но нея я измъчиха с въпросните илачи. Резултатът беше точно както при нас. В много книги съм чела, че се дължи на психологически проблеми, но не мисля, че при нас беше така.
Рецепта от един педиатър - детето преди лягане десет пъти си повтаря тихичко "Тази нощ няма да се напикая". Действаше, ама като бях на по-малко от 10 г., нямах търпението да го правя редовно.
Рецепта номер 2 - даваш на детето таблетчица витамин С преди лягане и му казваш, че това е хапче против напикаване.(Не съм го пробвала, обаче).

# 14
  • Мнения: 1 425
И моето голямо момченце все още се напишва.....а е на 6год.почти.От както се е родил не е спирал,след всички всевъзможни изследвания разбрахме че е наследствено и чакаме спокойно да отмине този период...... Crossing ArmsА между временно когато се налага да ходим някъде с приспиване за да не стане беля си носим един спрей който се пръска в носа и няма проблем.Но е моментно за през ноща само/някакъв хормон/ и за това не е хубаво да се ползва постоянно.Само при нужда..... Peace

Общи условия

Активация на акаунт