Какво ви харесва там кьдето сте?

  • 7 636
  • 69
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Мсля ,4е имаШе подобна тема навремето,но не сьм много сигурна Embarassed,ако модераторите преценят да я изтрият.
След като про4етох темата за милите хора,ми хрумна и тази .Интересно ми е  да знам на вас какво ви харесва в дьржавите в които сте,хората,храната парковете?Знам ли??.....
По принцип сьм 4овек който страШно оби4а да пьтува и тази информаия Ще ми е много интересна  Embarassed.
На мен например ми харесва спокойствието с което живеят тук хората,това 4е пове4ето от тях са готови да ти помогнат винаги ако могат.
Това ,4е според мен Испания е най_приветливата страна кьм 4ужденци,най_вероятно страната която дава най_много права на 4ужденците.
Страна в която можеШ да преуспееШ стига да се докажеШ независимо от кьде си ,кой си и какьв си(е това сигурно е така на всякьде).
Има места кьдето можеШ да отидеШ и да останеШ завинаги,в Гранада (ТОВА Е ГРАД) е като в приказка.....
Медицинското обслужване(поне за мен) е незаменимо......сигурно правят греШки както навсякьде,но отноШението на персонала кьм  пациентите е несравнимо.Особено кьм децата.
У4илиЩата са в много добро сьстояние и обЩините хвьрлят "луди пари "за поддьржането им,зная 4е Испания според последните проу4вания е на последно място в Европа по образование,но аз не мога да не спомена вьзторга си от това което виждам от у4илиЩето на моето дете(на 3 годинки е).В У4илиЩето много ми хареса 4е родителите могат да избират дали децата им да присьстват в 4асовете по религия ,ако не искат да присьстват си има специален у4ител който се занимава с тях докато минат тези 4асове.
Топлото време..........много е важно за мен то Mr. Green,жалко 4е само през лятото е толкова топло,но поне лятото е мноооооооооооого дьлго.
Двата по4ивни дни Mr. Greenв седмица....ако ги направят 3 оЩе по доволна Ще сьм Laughing.
Детските градини

Ох,ами има оЩе много неЩа които ми харесват.....като се сетя пак Ще пиШа.


 

# 1
  • Мнения: 3 804
вал дори и да е имало подобна тема/а и аз мисле 4е имаше/ и тази не е излишна ,влезнаха много нови моми4ета-което е много нови гледни то4ки
харесва ми спокойствието-арабите като цяло и в 4астност сирийците са много спокоен народ-най интересното когато реди 2 години се о4акваше Изреал да ни нападнат след като нападнаха Ливан-живота изобщо не се промени хората си ходиха на работа както преди излизаха на разходки,събираха се
това 4е знаят как да разпускат след работа всеки петък и събота семействата излизат на пикник или ресторант или подобно
ниската престъпност и твърдата ръка на закона-децата в първи клас ходят и се прибират сами от у4илище ,лятото играят до 12 навън,оставяли сме колата отклю4ена без да из4езне или пък да вземат нещо от нея
уважението към жените-никога няма да видиш жена да 4ака на опашка за
нещо или да стои права в автобус
на4ина по който гледат на децата-не можеш да излезеш с дете и да не го заговорят или по4ерпят с нещо
уважението към възрастните-децата от малки се у4ат да уважават възрастните ,да им помагат
образованието и здравеопазването се безплатни/държавните естествено/ но си има и 4астен сектор-за всеки според възможностите/
харесва ми  това 4е държавата се грижи за  паметниците на културата-има толкова мног крепости останали още от времето на римската империя-възстановени и подържани,архитектурните комплекси също са запазени
за кухята няма да говоря-арабската кухня е известна
харесва ми меката зима,но лятото е горещо-поне жегата е суха и не се усеща толкова

за това се сещам сега

# 2
  • Мнения: 402
Тук  за пръв път разбрах, какво е професията да ми носи удоволствие, уважение и не на последно място достойно заплащане. Това ми дава самочувствие.

# 3
  • Мнения: 2 386
Тъй като съм прекарала сравнително малко време, не гарантирам обективност..Живея в Сиатъл, най-северозападната част на САЩ.

Харесвам:
-изключителната природа (океан, планини, много гори и езера на едно място)
-чистотата (особено в покрайнините на града)
-отношението към чужденците и новодошлите
-състоянието на болниците, училищата, библиотеките и т.н.
-денонощния и редовен градски транспорт (не ползвам, но е хубаво, че го има)
-възможността да отскоча до Ванкувър за няколко часа и т.н.

По-нататък ще има и още.

# 4
  • Мнения: 1 630
В духа на темата а евтаназията - свободата.
Това, че ми се зачита личното пространство, и че никой не ти гледа в паничката.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Спазването на законите.

# 6
  • Мнения: 1 248
Е хайде и аз в кюпа... Grinning
Харесва ми спокойствието и факта че нямам финансови притеснения за нормални ежедневни разходи. newsm78
Иначе сам съгласна с Вал-имам почти същите права като един испанец.Жалкото за мен е че тук не мога да се реализирам по образованието ми... Tired
Dtti,звучи като в приказките...аз не съм съгласна че уважават чак толкова жените, но нека си остане мое мнение.

И аз ще допълвам. Hug


# 7
  • Мнения: 2 786
Много неща ми харесват тук.
Спокойствие, почти липсваща престъпност, достойно заплащане на труда, чистота, уважение на държавата към гражданието й ...
Това, което ми харесва е тук е точно онова, което липсва в България.

# 8
  • Мнения: 3 804
Dtti,звучи като в приказките...аз не съм съгласна че уважават чак толкова жените, но нека си остане мое мнение.
Цитат
ами не си била тук,а и арабките "преминават курс на обу4ение" как да манипулират мъжете си и става каквото си поискат+по4ти невъзможните искания които се поставят преди брака,за пове4е инфо погледни тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242068.0

е има не вси4ки са така е изклю4ението малка 4аст ,все пак говорим за общите слу4аи

# 9
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Много хубава тема - с позитивен заряд  newsm10

Харесва ми топлото време, храната, езика и  културата (конкретно киното и музиката).

Хората са винаги готови да помогнат, сърдечни, топли са и понеже е малка страна никога не се чувстваш сам... (семействата са много задружни също така)

Свободата да изказваш мнението си, обслужването е добро, образованието е на почит и има шанс за всеки да се реализира. Много са нещата, които ми харесват  Flutter

# 10
  • Мнения: 1 248
Мента, подсети ме за храната  bouquet
Харесва ми невероятното разнообразие на морски деликатеси тук, Grinning зехтина,паеиата и хaмона. Grinning

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
dtti ,много интересно Embarassed,ние оба4е май вси4ките имахме много разли4но ,мнение по вьпроса Embarassed,нали знаеШ,който не е видял...Аз като бях в Мароко,например сега като се замисля,наистина нямаШе жени 4акаЩи на опаШки.....даже на нас ни направиха място като влезнахме в магазина Thinking.
Еванесънт ,то твоето описание си е като в приказка....ух....прихвана ме една завист(от добро сьрце де Wink)

Харесва ми ,4е мога пьтувам за мноооооооого малко пари из Европа Mr. Green сьс самолет(като изклУ4им страните от БАЛКАНИТЕ).
Харесва ми на4ина по който испанците празнуват празнците си Sunglasses,рожденните дни на децата,на вьзрастните....забавляват се истински,без някой да се напие като за световно Joy.На карнавалите даже бабите си слагат по една маска Mr. Green.
Вьзрастните хора на по 80 години ходят на по4ивка по три пьти поне в годината Wink,много са ми слАдки

# 12
  • Мнения: 1 248
Вал, и също че имат празници на градовете(селата) по цяла седмица Party Party Party
 работи се най-много до обяд Grinning-само купони денем и нощем.

# 13
  • Мнения: 2 386
Вал, ако отвориш тема за това какво не ни харесва, ще разбереш, че не е съвсем като в приказка.. Laughing
Но да не развалям хубавата тема.
Допълвам нещо важно - лукса да не се тревожиш за утрешния ден и да живееш добре (дори много добре). Смятам, че при почти всички това го има. Wink

# 14
  • Мнения: 3 804
Вал, ако отвориш тема за това какво не ни харесва, ще разбереш, че не е съвсем като в приказка.. Laughing
Но да не развалям хубавата тема.
Допълвам нещо важно - лукса да не се тревожиш за утрешния ден и да живееш добре (дори много добре). Смятам, че при почти всички това го има. Wink

вал хората грешат като слагат вси4ки арабски страни под един знаменател-Ливан и Сирия сда много по близко до Европа,отколкото от до страните от залива например,а за Мъгреба не мога се произнеса не съм била там-но пък там са под силно френско влияние

Общи условия

Активация на акаунт