До Прага и Виена за 6 дни

  • 740
  • 3
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Здравейте момичета Simple Smile
Планираме пътуване средата на септември до Прага и на мен вчера ми хрумна да го комбинираме с Виена. Не съм ходила и в двата града и много искам да ги посетя. Идеята ми е да си вземем еднопосочен билет до Прага, да стоим там 3 дни, след това да пътуваме до Виена с влак или автобус и оттам да се приберем до София. Билетите със sky europe излизат на много ниска цена и съм супер изкушена. Това което ме притеснява е как точно ще се придвижим между двата града / доколкото прочетох с автобус е около 5 часа/ и дали всъщност няма да ни е малко времето за разглеждане. Мислите ли, че ще можем да разгледаме основните неща за по 2-3 дни и на двете места? Имате ли идея как точно да се придвижим до Виена и каква е цената? И последно - знаете ли защо еднопосочния билет със sky europe и по двете дестинации излиза доста по евтин от двупосочния/ дотолкова, че се чудя дали да не си вземем просто 2 еднопосочни, дори и да остане само Прага/?

# 1
  • Мнения: 67
По добре изберете или само Прага или само Виена. От планираните 6 дни , два дни горе долу ще са ти път. Нито Виена можеш да видиш за 2 дни, нито Прага. Скайюръп пускат редовно някакви промоции и по нататък ще можеш да посетиш и другия град

# 2
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Аз пък мисля че си заслужава - миналата година бяхме на нещо подобно само че и Будапеща - горещо ти препоръчвам автобуса м/у двата града Прага и Виена - бях писала в една от темите - за Виена или за Прага как точно и коя компания ползвахме -много бяхме доволни- отлични условия, стюардеси, безплатно кафе и чай и слушалки за музика - ние бяхме по обратния маршрут - първо Виена, после с автобуса до Прага, но компанията е чешка. Струваше много по-евтино от влак - не помня цена но мога да потърся - ако не се лъжа 50 евро за двамата. Ако имаш въпроси, питай  Wink

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Аз пък мисля че си заслужава - миналата година бяхме на нещо подобно само че и Будапеща - горещо ти препоръчвам автобуса м/у двата града Прага и Виена - бях писала в една от темите - за Виена или за Прага как точно и коя компания ползвахме -много бяхме доволни- отлични условия, стюардеси, безплатно кафе и чай и слушалки за музика - ние бяхме по обратния маршрут - първо Виена, после с автобуса до Прага, но компанията е чешка. Струваше много по-евтино от влак - не помня цена но мога да потърся - ако не се лъжа 50 евро за двамата. Ако имаш въпроси, питай  Wink



Питам, питам Simple Smile Пиши за всичко за което се сетиш, моля. Снощи си купихме билетите. Ще летим на 19.09 за Прага. На 22.09 сутринта мислим да потеглим за Виена. На 24.09 вечерта ни е полета за София. Решили сме, че колкото успеем да видим, толкова. Следващия път пак Simple Smile Аз обичам разнообразието и не мога да изкарам 6 дни в един град. Предпочитам да се връщам на местата, които са ми харесали и винаги да ми остава още нещо за гледане.

Общи условия

Активация на акаунт