защо нощем не спи

  • 1 180
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Бебенцето ми е почти на два месеца. Само на кърма е и наддава добре. Храним се почти на три часа + на поискване. Кърмя я и нощно време, като вече спрях да се притяснявам дали ми стига кърмата след като видях, че отказва да се дохранва с АМ. Уточнение-до скоро си мислех че нямам достатъчно мляко, тъй като при цедене изцеждам само по 20 грама от гърдата от която съм кърмила. Спрях да се цедя изапочнах да и давам да сучи при поискване.
Проблемът ми е че нощно време , по-точно някои нощи отказва изобщо да спи. Приспиваме се впродължение на 50 мин. за да спи около 10. После започва едно протягане от нейна страна , разбуждане. Не плаче, няма колики вече, не показва нещо да и е зор, но и не иска да спи. оживява се започва да маха с ръце, крачета.  През деня също не прекалява със съня. Чувала съм за обърнат дневен и нощен режим , но за 2 мес. не е ли твърде рано. Пък и след цикъл от 2-3 нощи  в които не спи, отново влиза в "режим на горе-долу някакъв нощен сън".
Споделете ако имате някакви идеи. Искам и аз да се наспя. Нямам против да си я кърмя през нощта-радвам се , тя сама ще се отбие, но просто искам и да поспим. Shocked

# 1
  • Мнения: 1 428
И ние бяхме така около 1 месец #Crazy,но после всичко се оправи.Така че споко

# 2
  • София
  • Мнения: 437
Можеш да пробваш да я вземеш да спи при теб за няколко дни. Кой знае, може така като се гушкате да се поуспокои. Пък и ще ти е по-лесно с нощното кърмене.  Peace

# 3
  • Мнения: 317
Според мен е период това. Когато ние имаме такъв , го вземам при нас детето и спи спокойно. И не се притеснявай, че ще свикне. Като му мине периода и се успокои си спи пак в леглото по цяла нощ без проблем. До следващия път Wink

# 4
  • Мнения: 175
и при мен я слагах да спи. Няма никаква разлика, протяга се опъва се и току да заспи и се разсънва отново. Няма никаква разлика между креватчето и при мен. Благодаря за съветите все пак. Пишете ако ви дойде друго на ум.

# 5
  • Мнения: 42
пробвай да я завиваш плътно с одеалце, така че да не може да мърда ръцете си и да се разбужда

# 6
  • Мнения: 5 401
пробвай да я завиваш плътно с одеалце, така че да не може да мърда ръцете си и да се разбужда

Е, нееее, това си е китайско мъчение, меко казано!!  Shocked Ти как ще спиш, ако те завият така, а и едва ли вярваш, че бебчето се разбужда, защото си мята ръцете насам-натам?!

Не искам и да си спомням колко пъти съм ставала през нощта, за да накърмя и приспя малкия. Но съм приемала това като част от развитието на бебето и на майката.
Търпение, първите месеци са трудни и рядко има майки, които могат да се похвалят с някакво количесво спане.

# 7
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Въобще не е китайско мъчение това. Бебетата наистина могат да се стряскат и разбуждат от мятанията на ръчичките си и не само. Нарича се Moro reflex. Обикновено изчезва най-късно към 4-5 месец. Повиването така, че ръчичките да не се мърдат, наподобява уюта и теснотата на утробата и успокоява бебето.

# 8
  • Мнения: 1 100
Въобще не е китайско мъчение това. Бебетата наистина могат да се стряскат и разбуждат от мятанията на ръчичките си и не само. Нарича се Moro reflex. Обикновено изчезва най-късно към 4-5 месец.

Ох, значи се очертава скоро да спя! Grinning При нас неспането започна от началото на 4-ти месец. Последните 3 дни спа, но снощи пак зомбясвах. През деня не спи много - и 8 часа не му се събират на денонощие. Изобщо никога не е спал 16-18 часа, както пише в книгите, дори когато беше на 1 месец.  ooooh!

# 9
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Ох, значи се очертава скоро да спя! Grinning

Да не те плаша, ама едва ли се очертава. Към 4-5 месец изчезва рефлекса, за който иде реч, а не буденето нощем.  Grinning Бебетата могат да се будят по ред други причини.

В дебелите книги 16-18 часа не са непрекъснат интервал от време.

# 10
  • Мнения: 1 100
В дебелите книги 16-18 часа не са непрекъснат интервал от време.
Не съм си мислила, че е непрекъснат - тогава бих се уплашила.  Simple Smile Сумирам всички часове през денонощието, когато е спал и така нямат и 8! Shocked Споделих с лекарката, но тя само се усмихна.

# 11
  • Мнения: 175
[Не съм си мислила, че е непрекъснат - тогава бих се уплашила.  Simple Smile Сумирам всички часове през денонощието, когато е спал и така нямат и 8!

при нас е абсолятно същото, не 8 , ами и 6 часа не знам дали и се събират общо .  Това повече ме притеснява дори от собственото ми безсъние. При нас е абсолютно същото. КАто чуя че някое бебе е спало 4,5,6 часа непробудно през нощта и се чудя да се възхищавам ли, да се плаша ли. Не знам, а иначе бебчо си расте, макар че не спи много. Явно бебетата са два вида - такива , които спят и сами се отказват от нощното хранене и такива които не спят и се хранят денонощно. Ние сме от втория вид.
А това със завиването също не ми прилича на китайско мъчение. Дори мисля че действа

# 12
  • Мнения: 1 100
... и такива които не спят и се хранят денонощно. Ние сме от втория вид.
Нашият дребосък отдавна не яде нощем, напоследък първото му хранене е в 6,30. Та значи има и трети вид: не ядат и не спят. Laughing  Преди няколко дни пробвах да не би да не спи, защото е гладен и му дадох да суче в 3,00 - ефект обаче никакъв. През деня заспива след ядене, през нощта - не ooooh!.
От тази нощ обаче съм доволна.  Crazy Събужда се от време на време, но само два пъти ставах, яде в 6,30 и после аз спах до 8,30 - за него не знам Laughing, но поне кротуваше.
Никаква логика не намирам в поведението му. Joy

# 13
  • Мнения: 5 401

Признавам, че не бях чувала.. Каби имаше подобен рефлекс - като се стряскаше, вдигаше високо ръчичките нагоре.. Но не помня да съм чела, че бебето трябва да се повива. Съветът беше в креватчето да се поставят одеалца плътно до телцето, така че да чувства ограничението, наподобяващо майчината утроба. Пък може и да бъркам, разбира се..

# 14
  • Мнения: 2 274
Само се чудя защо реши че вече няма колики! Моя дребния още има колики понякога! Е вярно че при нас зависи вече и от другата храна която хапва, но все пак не мисля че за 2 месечно бебе може да се каже на 100% че няма колики!

Общи условия

Активация на акаунт