професия зъботехника..?

  • 43 919
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
тази година мисля да кандидатствам зъботехника,какво ви е мнението за тази професия,мислите ли че се изкарват добри пари от това,споделете,също ако имате такива познати зъботехници ще е още по-добре,защото аз си мисля че е добре платежна,но искам да чуя повече мнения.. Praynig

# 1
  • Мнения: 4 585

Мисля, че яките кинти остават в стоматолозите.
Зъботехниците правят ченета, но могат да правят и друго.
Имам познат, който е направил чудесни мънички играчки на внучето си.

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Майка ми е зъботехник, работи частно и обикновено взима добри пари. В смисъл, над обикновена заплата за България. Но стоматолога, с когото работи, се ядосва, когато вземе под 15000 на месец, така че със сигурност е по доходоносно това.

# 3
  • Мнения: 4 344
нормално стоматологът да взема повече след като носи отговорността и учи 6 години,а зъботехника-3...

# 4
  • София
  • Мнения: 6 541
а има ли бъдеще тази професия - вече от 2-3 човека от бранша подочувам, че компютрите ще изядат хляба на зъботехниците.
п.с. моята маникюристка е бивша зъботехничка и май в момента изкарва повече пари, поне по нейните думи  Rolling Eyes

# 5
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е значи е била великата зъботехничка твоята маникюристка. Wink

Зависи кой как се уреди, познавам зъботехници дето просто си намериха друга работа, защото нямат стоматолози, с които да работят или просто те нямат работа. Майка ми обаче е затрупана.

# 6
Зъботехниците правят пари, ако са добри и ако работят с добри стоматолози.
Ще правят още по-добри пари, когато цените на зъболечението се покачат много, защото сега са много ниски.
Зъботехниката е златен занаят.  А маникюристката ти явно е ставала за маникюристка, а не за зъботехничка, не бих се осланяла на мнението й много много. На познатите ти  от 'бранша' също. Защото зад тези компютри няма да стоят роботи, а и дори да правят компютърен моделинг, не виждам как ще правят всичко останало  Wink

# 7
  • Мнения: 606
  Бабите нямат пари за лепене на счупените им ченета... По добре стани масажистка.

# 8
  • Мнения: 653
коронки, мостове и други "съоръжения"  не се ли правят от зъботехника?
че една коронка доста солено излиза...

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е те се правят, ама стоматолога взима мерки и взима повечето пари.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Имам 2 приятелки зъботехнички. Едната не работи по специалността си, защото нужният инвентар й е много скъп (поне така ми обясни). Другата преди работеше на Зл.Пясъци лятото и беше претрупана от работа по зъбите на чужденците, поне преди тук беше доста изгодно да си оправиш усмивката. Тя поне беше повече от доволна.

# 11
  • Мнения: 2 821
а има ли бъдеще тази професия - вече от 2-3 човека от бранша подочувам, че компютрите ще изядат хляба на зъботехниците.
Хахаа...в смисъл как Crazy
Компа неможе да ти направи металокерамика, нали?
Това си е занаят откъдето и да го погледнеш.
И защо сръвнявате работата, и по-точно парите на зъболекарите и зъботехниците???
Всеки върши различна част от работата по нечии зъби, но всъщност едните без другите немогат Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 61
От зъботехника не можеш да забогатееш. Но специалността си е добра. Имах познат който работеше като зъботехник. Изкарваше пари малко повече от нормалната работна заплата за България (и това е относително), абе добре си живееше, не се оплакваше.

# 13
  • София
  • Мнения: 442
Много ми е интересно от кога "кинтите" станаха основен мотив в профисионалната ориентация?!  #Crazy
А дали ме бива няма значение, важното е да взема кинтите. Не да върша нещо, което ми харесва и ми носи удовлетворение, в което съм добър, ами каквото ще да е - само да има кинти.

По въпроса - ако си внимателна и ти харесва да правиш нещо съ ръцете си - опитай, няма да умреш от глад.

# 14
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
хубава професия. най-хубавото е, че е занаят, който можеш да практикуваш навън. ако имаш познати зъболекари, с които после да работиш-давай!

Общи условия

Активация на акаунт