Натурален шоколад

  • 18 974
  • 72
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо се препоръчва натуралния шоколад, какви са му предимствата?

# 1
  • Мнения: 1 802
На мен са ми казвали, че е много силен антиоксидант.
Освен това намалявал холестерола.
Не знам дали са верни в действителност тези неща  Wink
Аз по време на диета съм си позволявала парче натурален шоколад, иначе не съм му фен Simple Smile

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
На мен са ми казвали, че е много силен антиоксидант.

Аз също съм го чела на няколко места.

По- ниско калоричен е, няма захар и мляко.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сравнявала съм калоричността- няма разлика между млечния и натуралния. Натуралния е без мляко, но съдържа захар. Точно това не разбирам- кое му е лошото на млякото.

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ами, зависи от шоколада Wink, аз си взимам, черен, без захар, без ядки, без соев лецитин.

# 5
  • Мнения: 50
Млечният шоколад е по-мазен в повечето случаи

# 6
  • Мнения: 1 802
Сравнявала съм калоричността- няма разлика между млечния и натуралния. Натуралния е без мляко, но съдържа захар. Точно това не разбирам- кое му е лошото на млякото.

Във натуралния има много малко захар и много какао, затова горчи  Simple Smile
Поразрових се в нета и открих на едно място пише следното:
Млякото неутрализира антиоксидантните свойства. Сам по себе си черния шоколад е здравословен, но не и когато шоколадът е със мляко!  Peace
http://vlad-rm-corp.blogspot.com/2005/10/dark-chocolate.html

# 7
  • Мнения: 173
Обичам шоколад,натурален или не, хапвам всичко Laughing

# 8
  • Мнения: 27 524
Полeзен е заради високото съдържание на какао. Слага се малко от маслото в него от какаовата ядка, което е всъщност калоричното, а не млякото. Захарта също е в минимални количества.  В белия шоколад пък се слага само маслото, без какото на прах.
Доскоро не обичах, но вече се научих. Взимам си с възможно най-голям процент какао:

или    Simple Smile

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Полезен,ама не за всички.Обичам шоколад- всякакъв,най-много този с висок процент какао.Обаче ми забраниха како,шоколад и прясно мляко. За такива като мен с улцерозен колит остана само белия шоколад,ама май и той има мляко  Sad

# 10
  • Мнения: 572
Lindt и на мен ми допадат, ама отдавна ма не съм хапвала черен шоколад..

# 11
  • Мнения: 407
Чувала съм,че натуралният линдт е отвратителен на вкус...чак не ми се вярва как нещо с марката линдт може да е отвратително.

# 12
  • Мнения: 27 524
Чувала съм,че натуралният линдт е отвратителен на вкус...

Зависи от процентното съдържание на какао. 99 процента е наистина доста тежък и странен и не на всеки би се харесал, но обикновения си е супер  Peace

# 13
  • Мнения: 572
а някой който е диетувал и си е позволявал да хапне шоколад - черен, може ли да каже какъв е бил ефекта ... свалят ли се кг все пак ?

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
а някой който е диетувал и си е позволявал да хапне шоколад - черен, може ли да каже какъв е бил ефекта ... свалят ли се кг все пак ?
Черният е не по-малко калоричен.

Общи условия

Активация на акаунт