За захранването-рано ли е за сокчета?

  • 2 334
  • 47
  •   1
Отговори
Мили мами и татковци!Имам едно малко въпросче. Чудя се дали е рано да започвам да давам сокчета и ако не е от какво трябва да са те.Засега сме само на кърма + АМ и по малко чайче ХИП за коликите.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 07:56 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 1 343
Аз мисля,че ви е доста рано,ноо,както си прецениш ти,най-много да му докараш жестоки колики,но ако все пак решиш е желателно да е от ябълка,и то само 1-2 лъжички,или морков,но аз те съветвам да не бързаш.

# 2
  • Мнения: 195
според мен е по-добре да изчакаш. има време-цял живот после ще пие сокчета.

# 3
  • Мнения: 1 896
Рано е. Peace
Захранването е препоръчително да започне в 6-я месец и не по-рано от 4 навършени месеца.
Освен това е добре да започнеш с оризова каша или еднокомпонентно плодово или зеленчуково пюре. Сокчетата, пък били те и от прясно изцедени плодове не са подходящ избор за начало на захранването.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Още е рано,но след 1-2 месеца може  Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Здравей,
захранване с пюре или каша може да стане на минимум 4 навършени месеци или най-добре на 6. Но не и със сокчета. Сокчета от пресен плод на около 8 месеца е ок. Засега забрави за тях. Бебето ти се нуждае само от мляко  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 197
Рано е. Peace
Захранването е препоръчително да започне в 6-я месец и не по-рано от 4 навършени месеца.
Освен това е добре да започнеш с оризова каша или еднокомпонентно плодово или зеленчуково пюре. Сокчетата, пък били те и от прясно изцедени плодове не са подходящ избор за начало на захранването.

 Peace

Много, много е рано.
Противно на някои мнения на педиатри, даването на сок е захранване, а захранването не бива да започва преди навършване на 4 месеца, най-добре-на 6 месеца, на бебето.

# 7
  • Мнения: 486
И споерд мен е мнооооого рано

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 891
Рано е,няма за къде да бързаш.

# 9
  • Мнения: 681
Изчакай до 4 месец.Може се започва със сок от ябълка и/или морков.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Рано е.Въобще не започвай захранването/4-6 месец/ със сокове.

# 11
  • Мнения: 30
 BlushРано е но както си прециниш Hug

# 12
  • Мнения: 10
Аз дадох сок на 2 месеца и Павел получи ужасни колики  Tired
Не си и помислих да дам втори път...

# 13
  • Мнения: 1 197
Много е рано,за сокове.Когато започваш захранване не го започвай със сок.За в кой месец да започнеш,ти си преценяваш,те момичетата са ти написали препоръчителните месеци,за започване на захранването

# 14
  • Мнения: 756
и аз мисля че е много рано , а и не захранвай със сокове , по-добре пюрета .Ние сме на 6 месеца , но сок мисля да му дам 8-9 месеца и то не с особено желание , може и да не дам до годинка

Общи условия

Активация на акаунт