Отговори
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. Аз съм нова в този форум. Никога не съм предполагала че ще стигна до тук, но така се стекоха обстоятелствата и то за много кратко време.Никога не съм имала гинекологични оплаквания редовен мензес липса на болки. От пет месеца с мъжа ми правим опити за бебе, но тези опити бяха прекратени от сполетяло ме възпаление на яйчниците и тръбите(леки болчици).Лежах в болница една седмица на венозен антибиотик и понеже бях изчела много теми за последствията от такова възпаление, хронично го водят заради леката болка, реших да си направя цветна снимка за да си проверя тръбите.Цветната снимка я направих този петък в бившата "Тина Киркова" и за мой ужас имам следното заключение : лява тръба ампуларна непроходимост дясна тръба пропуска малко количество периампуларно.  След тази диагноза съм в шок освен това този месец имах и неспукан фоликул а съм с редовен цикъл.Лекува ме доктор Янакиева от отдел по стерилитет.Направила съм си изследвания за хламидии всичко е наред , хормони също наред и куп други изследвания пак наред.Тя е на мнение че за да се справя с проблема е ин витро, но преди това мога да си направя лапароскопия за да види на какво се дължи това запушване и ако може да се опита да го премахне както и да оправи яйчниците ми, защото се съмнява че това непукане на фоликул се дължи на одебеляване на яйчника от възпалението.Готова съм на всичко момичета. Не се страхувам от операцията как протича каква е болката, единственото за което искам да попитам ако има някои от вас тук по-запознати и със същия проблем следния въпрос: Какви са шансовете за забременяване по естествен път след отпушване на тръбите след лапароскопия и имали такива момичета забременяли след отпушване на тръби чрез този метод?
Много ще ви бъда благодарна за отговорите и съветите, защото изживявам тежък момент и огромно разочарование и депресия.От петък не съм на себе си. Мислите ми са  насочени само към този проблем. Постоянно плача и още не мога да асимилирам това което се случва с мен и имам чувството, че съм прекрачила прага на ада........и то само за 5 месеца
Благодяря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Много съжалявам за това което си преживяла Sad
При цветната снимка може да се получи спазъм на тръбите и това да доведе до грешни резултати. Наистина е добре да се направи лапароскопия, за да се види какво е реалнотоположение на тръбите. От сърце ти пожелавам именно спазъм да е причина за тези резултати.
Знам че ти е тежко от диагнозата, но не плачи, намерили сте евентуалната причина за неуспехите! Много семейства я търсят с години. Направи лапароскопията и пак ще говорим.
Успех!

# 2
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Keksche, в част от историята ти виждам моята и знам какво преживяваш и как се чувстваш в момента.
Ще ти разкажа набързо какво се случи при мен. След цветна снимка с резултат като твоя направих лапароскопия, резултатът от която беше две напълно непроходими тръби. По съвет на док направих хистероскопия, с която успя да оправи едната тръба. Месец след операцията забременях.
Желая ти много успех и късмет. Не плачи - сълзите няма да ти помогнат. Обсъди с лекаря си стъпките към така желаното бебе и вярвай в успеха!

# 3
  • Мнения: 7 718
Кексче, има такива случаи, вярвай и се бори, ще успееш. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. Много ви благодаря за това че сте ми отговорили и за подкрепата в такъв тежък за мен и мъжа ми момент.Но искам да ви попитам  и особенно galisis няколко въпроса ако отново влезе. Първо за хистероскопията това не е ли метод при който само се оглежда маточната кухина и се дава диагноза, къде са ти направили операциите и при кой лекар и най-вече как се справи със стреса. Радвам се за теб galisis,  че си забременяла след тези манипулации и целия кошмар, защото четох на много места че шансовете за забременяване по естествен път при такива манипулации са минимални.

# 5
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Ще ти пиша на лични, за да не отегчавам момичетата тук.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 12:37 от galisis

# 6
  • Мнения: 1 351
здравей, ние от десет години се опитваме да си направим бебче но все не става.Правени са ми чветна снимка след това лапароскопия но забременях два пъти след стимулация и съответно безуспешно приключи бременността ми.Сега на 4.04/петък /имам насрочена отново цветна снимка и можеби отново лапароскопия.Тръбите са ми проходими но има съмнение че събирам вода в тях, което унищожава плода.Въпроса ми е какво представлява хистероскопията и може ли да ми помогне в моя случай.Извинявай за подробно расказаната моя одисея и предварително ти благодаря за отговора!

# 7
  • Мнения: 7 718
Кремче, възможно е , ако имаш хидросалпингс да се секретира течност, която да убива зародиша.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
Извинявам се момичета, че нахлувам така в личното ви пространство. Сестра ми е една от вас (по съдба, не от форума) и от време на време ви чета. Та и нейната история е горе-долу като на Кексче и Галисис. Цветната снимка (в Тина Киркова) показа пълно запушване на двете тръби. Лапароскопията(Александров, Варна)- пълно запушване на едната и около 10% пропускливост на другата + някакви наченки на ендометриоза. Махнаха едната и отстраниха част от срастванията на "добрата" тръба (не знам как се казва манипулацията за това, но знам че лапароскопията и тя бяха извършени по едно и също време). Последваха неуспешни опити за естествено забременяване в продължение на 1 година (един път даже имаше регистрирана бременност с тест, но радостта траеше 2-3 дни), после едно неуспяло ин-витро (пак при Александров, Варна) в края на май 2006г. и септември същата година забременя по естествен път, неочаквано бяхме решили да минем на един налудничав вариант да има дете.
А, не знам има ли някакво значение, но два пъти ходи и на кални бани в Поморие.

# 9
  • Мнения: 7 718
Лилфи, това не ни е лично пространство, това е форум за всички.
Благодаря ти за историята с такъв добър край. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 11
Здравей, lilfi не мога да ти опиша какъв кураж ми даде с примера със сетра ти. Аз също съм чувала за калните бани в Поморие, родом съм от Бургас и смятам това лято да ида на такива процедури ей така . Но знам че има два санаториума там единия е частен мисля че се казва "Свети Георги", а другия на времето е бил държавен или към някакво министерство или към военните не зная точно.Чувала съм че в държавния било по- мизерно но работили с натурална кал, а в другия я преработвали. Ще можеш ли да ми дадеш малко по-подроба информация къде точно е ходила сестра ти в Поморие и каква точно процедура са и правили тампон или промивка. Чувала съм също така че всичко се калцирало от тази кал и всякакви инфекции изчезвали, но само съм чувала и не съм 100 % сигурна....

# 11
  • София
  • Мнения: 2 162
Ей сега говорих с нея по телефона и ето какво ми каза. В Поморие имало много частни комплекси, в които правили процедури с кални бани и 2 държавни. Единият е към военните, а другият е някаква структура към НОИ (в сайта им има информация за него). Тя е била в този на НОИ- не било толкова мизерно. Първият път като ходи ползва някакво направление от НОИ и стаята + процедурите й излизаха по 10лв, а вторият път- по 30лв. За калта каза, че не знае да я преработват по някакъв начин, освен че я затоплят. На нея са й правили тампон и апликация (мажели са цялото тяло). Според нея без тампон нямало смисъл от тези бани.
Освен това такъв санаториум на НОИ имало и в Кюстендил- носили калта от морето. И за него имало много хубави отзиви.
В Поморие ходи след лапароскопията.
А, и лятото било много трудно да се намерят места. Тя и двата пъти ходи пролетта.

Разказах искорията на сестра ми именно, за да ви дам кураж. Съзнавам, че всяка от вас изминава собствения си път дори и при една и съща причина за репродуктивния проблем, но смятам, че положителната нагласа е много важна. Вярвайте и правете каквото трябва, пък дай Боже положителния резултат да дойде колкото се може по- бързо и по-лесно. Пожелавм на всички ви много късмет Hug

# 12
  • Мнения: 945
Клемче, дано не събираш течност, но е хубаво да знаеш каква е причината за лошите резултати, защото за всичко има лечение, стига да ти го открият проблема.

# 13
  • Мнения: 110
Ха , болната ми тема , минах и аз по този път и все още вървя де!
Благодаря на момичето , което вдъхна кураж на всички ни.
Какво да Ви кажа аз съм от тези , които чакат след лапароскопия. Минаха вече 6 месеца. Продължавам да се изследвам , сега пък хормони , защото предните са стари , пак ЦС-за да се види какво става ... впрочем става ми лошо вече !
Поста ми е песимистичен , но понякога и това се случва !
Обичам Ви!  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета. Да ви разкажа само каво стана с моя случай. Значи бях много разстроена от резултата т.е. заключението на ренгенолога, но се стегнах и реших да предприема някакво действие за да не избързвам и да съжалявам после. Четох много тези дни по тема запушени тръби, пластика ,лапаро, начини на отпушване и процедиране във всяка част на тръбата-от към матката, ампуларната,.........., хидросалпингс и сраствания на повърхността на тръбата със съседна тъкан.........Накрая започнах сама да си разучавам ренгеновата снимка и стигнах до извода че и двете ми тръби много отчетливо са изобразени на снимката в бяло и че излиза течност май и от двете, но понеже не съм доктор а инженер реших да намеря и второ мнение. Обърнах се към д-р Тюфекчиева за второ мнение. От интернет разбрах че тя се занимава предимно с такива проблеми и микрохирургия. Тя като видя ренгеновите снимки и заключението каза че не може да бъде ( това че едната ми тръба е запушена а другата ми пропускала малко), поради простата причина 4е цялата ми коремна кухина била пълна с контрастното вещество и то в много количество  ooooh! но каза че трябва лапаро. Днеска отидох до ренгенолога, който ми прави снимката за да се изсясни случая.Той каза че ме помни даже...... Неговото становище беше, че по принцип и двете ми тръби пропускали, но се съмнявал за сраствания особенно на едната  и затова е написал това заключение и че по принцип тръбите ми били малко по тясни в ампуларната си част. Накрая се разбрахме понеже от много малко време опитваме с мъжа ми да изчакаме до есента, а между временно да ида на кални бани в Поморие и лапарото всъщност да го направя на есен, както и да ходя постоянно на контролни прегледи до тогава защото имало опасност от извънматочна. Сега съм много развълнувана че има искрица надежда да се отърва от ходиния по мъките дано се размина........., но в този живот човек трябва да е подготвен за всичко....а за цветната снимка тя е само едно абстрактно изображение и си трябва лапаро.

Общи условия

Активация на акаунт