Преквалификация или квалификация?

  • 2 620
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
Ако имате възможност да продължите образованието си сега..ще ли изберете по-висока квалификация към настоящите ви знания и умения или ще се преквалифицирате в друга, по-интересна и/или доходоносна професия? Защо?
Разсъждения и вариации по темата са добре дошли.

# 1
  • Мнения: 6 991
Това ми предстои.
Мързи ме да уча наново, че аз това едва изкарвам  Crazy
Магистратура в област, която няма нищо общо с езиците, съм избрала.
Не че и тва, което съм харесала, ще ме храни, ама... Rolling Eyes

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Аз лично смятам да уча нещо коренно различно от това с което съм се занимавала преди.
Не че в другата професия няма хляб - има, но ми доскуча, искам нещо ново, което пак да ми осигурява добри доходи.
Ти като си в Щатите, мислила ли си за онлайн обучение? Аз се бях записала, но ми мина бебе път  Blush

# 3
  • Мнения: 2 386
Защо смени? Какво избра (залагам на психология и политология)? Пиши, чете ми се.. Laughing
По-интересни са ми позициите на хора, дипломирали се преди време и натрупали трудов стаж.


Онлайн не ме влече нещо, традиционалист си падам.
Никой не споменава професии, ама че сте.. Whistling

# 4
  • Мнения: 2 550
Ще се преквалифицирам в друга специалност възможно най-скоро.
И в двете професии има пари, просто едната е доста скучна и не знам кво съм си мислела като съм я избирала  Wink

# 5
  • Мнения: 6 991
Е тука всички ме знаят, бре, Ев. Мен и моите филологически мъки. Mr. Green
За магистратура съм избрала това:
http://www.uni-sofia.bg/faculties/philosophy/website/mag2002/magpr1.htm
Виртуална култура.
Лошото е, че нивгаш няма да вляза. Искат умопомрачителен успех от 4,50.  Mr. Green
Освен платено, може би, но Ицо каза, че не може да ме издържа да спра да работя и да се шлянкам да уча  Confused
Така че ще видим дали сега, дали малко по-нататък.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Защо смени? Какво избра (залагам на психология и политология)? Пиши, чете ми се.. Laughing
По-интересни са ми позициите на хора, дипломирали се преди време и натрупали трудов стаж.


Онлайн не ме влече нещо, традиционалист си падам.
Никой не споменава професии, ама че сте.. Whistling

Аз съм работила в мебелни фирми, чертаех мебели, правех интериорен дизаин, приемах поръчки, занимавах се с клиенти, взимах размери от помещения.... интересна работа но след няколко години ми омръзна. Записах се онлайн в колежа във Феникс, бизнес администрация - скука голяма, но мъжа ми работи към usa посолството и мислех да пътуваме и работим заедно. Обаче взех, че забременях  Blush
Сега с нови сили, ще кандидатсвам в медицинският колеж във Варна. Винаги ми е било мечта, то ясно, че лекар няма да стана, но може поне акушерка или мед.сестра.
Чертането и проектирането остават като приятно хоби.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Аз в момента усъвършенствам професионалните си умения карайки магистратура.
Овладяването на нова специалност не ми е приоритет, тъй като засега не смятам да се преквалифицирам. Но като идея не ми звучи нито невъзможно, нито нереализируемо. Зависи единствено от переспективите, времето и желанието. Ако разполагаш с мотивация, не виждам какво би те спряло  Simple Smile

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Завършила съм математика и информатика с профил учител. Тогава на времето ми се видя много страшно програмирането, пък и имах желание да учителствам. Да, но сега времената се промениха, да си учител е цяло геройство предвид смахнатата ни образователна система и ниските заплати. А и сега програмирането ми се вижда по-леко. Та, бих изкарала втора магистратура програмиране, но ...

# 9
  • Мнения: 5 940
Бих избрала по-висока квалификация. В моята професия по- добрата квалификация може да е знаенето на още чужди езици, иначе другото се научава в практиката. Харесвам работата си, не бих я сменила с друга.

# 10
  • Мнения: 5 370
Ами аз в момента СЪМ преквалифицирана, тъй да се каже. Образование-филологическо. Никога обаче повече не бих работила в сферата, ясно е защо.
Харесва ми това, което сега правя, интересно ми е, предизвикателство ми е.

# 11
  • Мнения: 653
в момента точно това правя - сменям професията
от инженер пак инженер
хм, замислих се - след година ще се подписвам инж. инж. ....  Crazy

в интерес наистината - се преквалифицирам тотално
имам професия, която се оказва не особено доходоносна, за жена...
затова я сменям, имам къде да стажувам и да се уча след като завърша и да се надяваме да започна да работя и да печеля

просто започна да ми писва да съм "компютърен оператор" /каквото и да значи това/, искам да се развивам, да научавам непрекъснато нови неща, да творя, обаче шефът ми каза в прав текст - в нашата професия няма разнообразие - по-добре да си купя един фотоапарат и да си разнообразявам деня
т.е. послушах съвета му, намерих си друга професия, която сега изучавам и съм щастлива, със сигурност ще е по-разнообразна и доходоносна

# 12
  • Мнения: 2 556
И аз съм филолог, но никога не съм работила по специалността си.

Не смятам и да се преквалифицирам, явно мога да се реализирам успешно в други области и без специално образование. Мисля, че приключих с образованието в този живот. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 370
Всъщност, аз имах скорошни щения да запиша.....ново филологическо образование, за което мога да кандидатствам с езика, който владея и говоря от 20 и повече години.
Имам и негласното одобрение на мъжа ми. Обаче.....седнах и претеглих на кантара ЗА и ПРОТИВ. И стигнах до извода, че трудно бих издържала да мина още веднъж през цедилките на езковите катедри, едно е да си на 18-19-20, друго-на 37.

# 14
  • Мнения: 2 556
Аз нямам съмнения и колебания - в момента и пари да ми дават, пак няма да тръгна да се уча...

Общи условия

Активация на акаунт