Меню за много гости?

  • 1 865
  • 10
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте момичета! Мъжът ми реши да си празнува рождения ден в къщи и ще поканим10 човека, с нас - 12. Обикновено поръчваме китайско или пица, но сега не върви, та се чудя какво да сготвя за толкова много хора. Дайте съвет. Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 966
BBQ според мен е добра идея Hug Hug Hug

Само че не знам къде си да не е пък много студено и този който пече мръвката да замръзне Crazy

# 2
  • Мнения: 74
Картофено пюре от готовите. Печени месаци в тава салата зеле с моркови от магазина нарязани и за десерт сладоледена торта с две топки сладолед отгоре.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Салата; пържоли с гъби и топено сирене-слагаш ги във фурната и не ги мислиш;    За десерт-крем дипломат/lвкусно и ефектно/.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
студен бюфет - салати, хапки, fingerfood
всеки си хапва каквото иска.
не е задължително да сте на масата през цялото време Peace
все пак каните гости да празнувате и веселите, а не да се угоявате... Peace

барбекюто мирише... най-мразя като ида на гости и да се умириша на пушек  Sick, а и 1 е винаги дежурен да обръща  Naughty

# 5
  • Мнения: 8 905
Пържолките с гъби и топено сирене и на мен са ми любимо ястие. И аз тях щях да предложа.   PeaceМога само да добавя картофено пюре.

# 6
  • Мнения: 2 211
...Мога само да добавя картофено пюре.

Или картофи с масло на фурна.

Щом поводът е рожден ден, десертът да е торта - приготвена от предният ден или купешка.

# 7
  • Мнения: 533
Аз съм изправена пред същият казус - 15 човека от които шест с преспиване у дома.Ще направя няколко вида салати ,хапки и плата от сирена  , мръвки /пиле на грил ,пържолки и шишчета на скара /задушени картофки с копър и чесън , ориз по китайски ..........Слагам всичко на масата и всеки да си сервира.Тортата е задължителна /домашна/.

# 8
  • Мнения: 160
Аз правя няколко вида салати,хапки-сирене,кашкавал,крокети,ролца от шунка и топено сирене запечени,пил.филенца и св.врат на флейки и печени на грил тигана,една голяма тава крилца,пил.дробчета също на фурна,солена торта,сладка торта  Laughing не купешка.Последният път правих и брускетите на Цецето,гостите бяха очаровани  Peace Сещам се и за филенца и дроб в бекон.Приготвям всичко предварително и после остявам всичко в много слаба фурна,за да са топли,да не се подгряват после.Така си стоя при гостите и празнувам заедно с тях,а не им прислугвам постоянно. Peace
Весел празник   bouquet

# 9
  • Мнения: 640
ммммм,хубави идейки

# 10
  • Мнения: 533
Ще снимам вкусотийките и ще ви покажа Peace

Общи условия

Активация на акаунт