реакция от тъмнозелени зеленчуци?

  • 547
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
първо получихме обрив от броколи с ориз ,а сега и от тиквичка с картофи на етикета е показана тиквичка с тъмнозелен цвят ,питам се дали изобщо да пробвам със спанак? май не... вие наблюдавали ли сте подобни реакции? от броколито имаше пъпчици червени отзад на врата а сега и  отпред по тялото червени петна с пъпчици дадох фенистил и мазах с кремчето - мина....

# 1
  • София
  • Мнения: 3 249
На колко месеца е детето? До сега какво си давала и с какво сте имали успех, тоест не е имало реакция?

Аз давам домашни храни, но бих те посъветвала ако това са първите стъпки в захранването, да предлагаш еднокомпонентни пюрета и то много бавно и внимателно, за да проследиш на какво точно реагира. В тези, които ти си изброила, има повече неща.

# 2
  • Мнения: 200
и аз да попитам колко е голямо детето?Моят син към много от пюретата правеше такива реакции,но обрива беше по бузките.Отлагах за известно време пюрето и пак го предлагах или приготвях домашно- от него не е имало реакция

# 3
  • София
  • Мнения: 329
БЕБА Е НА 7.5 МЕСЕЦА  досега е захранена с тиква ,тиква и картоф,морков, морков и картоф, плюс двете злополучни  а и каши - бананова , оризова , праскова и кайсия - от която също имаше пъпки ,глутен, жълтък който спрях защото пак - пъпки ама тя все си има по няколко та не мога да разбера от какво са...кърмена изключително до 5 месеца

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами според мен не е реакция към тъмнозелените зеленчуци, а само към някои или към нещо в тези конкретни пюрета. Спри ги за известно време и после пробвай пак. Явно ще трябва да въвеждаш продуктите един по един и през достатъчно интервали от дни. Не бързай.

Не знам обаче какъв е асортиментът на готовите еднокомпонентни пюрета, останала съм с впечатлението, че не са много.  newsm78

Също така гледай да не комбинираш по-силните алергени поне за сега. Например в ден, в който даваш праскова или кайсия (някои препоръчват те да се въведат чак след годинката), не давай и банан. Той съдържа хистамин, който може да даде реакция. И ако примерно имунитетът ви е отслабен - да речем заради зъби, настинка или подобно - детето може да направи реакция към нещо, с което преди това не е имало проблем. Аз така съм получила силна алергия към яйца като дете и много дълго време не можех да ги ям.


Така или иначе още 2-3 месеца докато се захраните, ще дойде лятото, а с него и многото свежи плодове и зеленчуци, за които ще сте достатъчно големи. Peace

# 5
  • Мнения: 200
Ами според мен не е реакция към тъмнозелените зеленчуци, а само към някои или към нещо в тези конкретни пюрета. Спри ги за известно време и после пробвай пак. Явно ще трябва да въвеждаш продуктите един по един и през достатъчно интервали от дни. Не бързай.


И аз съм на същото мнение .
ние правехме реакция от месните пюрета и отложихме въвеждането на месо до деветия месец, и в крайна сметка дадох домашно приготвено пюре .След време всичко се нормализира и сега си хапва пюрета без проблем.
Опитай да направиш пюре от варен картов и прибави броколи и виж как ще е детенцето.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пробвай с домашно приготвени пюрета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт