Емота

  • 32 625
  • 178
  •   1
Отговори
  • Мнения: 673
http://www.dnes.bg/article.php?id=49671
   Шокиращо е нали? Вашето дете също не е застраховано от това да се увлече по тази мода. Обърнете внимание и не подминавайте проблема с усещането ,че на вас няма да ви се случи. Поговорете с децата си! Тази мода се разраства подобно на търкаляща се топка сняг.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 18:16 от radivdani

# 1
  • Мнения: 1 030
Настръхнах и останх без дъх,прочитайки статията.
radivdani,мерси за инфото,за скръбта на родителите,нямам думи. Praynig

# 2
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Сред нас, тийнейджърите, са известни като позьори.
За съжаление твърде крайни.

# 3
  • Мнения: 673
 
Сред нас, тийнейджърите, са известни като позьори.
За съжаление твърде крайни.
  Разкажи ни повече за тях , моля те.

# 4
  • София
  • Мнения: 504
Доколкото имам информация(а тя не е много) емотата(или както се произнася-имос),са групи хора,които в общи линии смятат,че живота е шибан,всичко е несправедливо спрямо тях,те са изкупителните жертви и т.н.Общо взето,хора,изпаднали в дълбока депресия според мен.А най-лошото е,че повечето са тийнейджъри.Имам приятелка,която залита натам,изобщо не ми харесва...

Могат да бъдат познати по вечния песимизъм,оплакване и мрънкане.И силно очертаните с черен молив очи.Филирани бретони,които закриват очитеЛични наблюдения Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 39 759
Чела съм. Силно се надявам дъщеря ми да не стане такъв тийн.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 702
Сред нас, тийнейджърите, са известни като позьори.
За съжаление твърде крайни.

Да, и аз съм чувала, че цялата работа е просто влизане в роля. Тези двечките обаче много са се вживяли. Всяка мода взема своето. За съжаление в този случай нещата са непоправими.

# 7
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
 
Сред нас, тийнейджърите, са известни като позьори.
За съжаление твърде крайни.
  Разкажи ни повече за тях , моля те.
С две думи преди мен еаven е описала.
Млади момичета или момчета, с влечение към музика, която е нещщо като последовател на пънка, но със смесици от рока, метъла и т.н. В текстовете на тези песни обикновено се пее колко онеправдан от живота е лирическия герой. Някой чуват музиката, и се питат "Какво по дяволите е това!?", но други решават, че е много готино и те да са жертвите на обществото. Смятат че никой не ги разбира, живота е гаден, няма за какво да живеят и т.н. Хора без работа, така ги описа веднъж баща ми. И наистина са такива. Отказа на някой, за нещо (каквото и да било - от това да дадеш химикал в час, до отказа да родител да му купи новите кецове, примерно) е изключителна причина да се затвориш 2-3 дена в стаята си и да ревеш.
Обличат се ... шарено  Rolling Eyes . Не мога да го опиша. Странни прически, щръкнали на всички страни. И момчета, и момичета са с бретони (или бритони newsm78 ), които влизат в очите им. Според някой от тях, това е за да им помага да плачат по-често. Носят ярки цветове, и рядко отдалеч може да бъде различено момиче от момче. Изсулени дънки, ярки блузки, много значки. И здраво очертани с черен молив очи. Ето 1-2 снимки:
http://213.137.61.46/c9e3c33541aa7de81ab48a0c3e11d474.jpg - това може би е момче.
http://img253.imageshack.us/img253/7931/emogirllargemsg11793275en3.th.jpg - поне си личи пола...
http://qko0o0o.dir.bg/_wm/gallery/?df=413485&GDirId=5fae2ad6 … ecea6dd3fc4e5f280 - това са момичета. Вижте им очите - няма и следа от тъга.
http://qko0o0o.dir.bg/_wm/gallery/?df=413483&GDirId=5fae2ad6 … ecea6dd3fc4e5f280 - и момчетата...

Впрочем, прочетохте ли девиза на тези двенките? "Кухнята, ножът, вените - край на проблемите!" . Ако някой би могъл да ми обясни какъв проблем би могъл да има човек на 14-15, освен ненаписаните есета по български и домашни по физика за утрешния ден, много моля да ми каже. Аз сега отивам да си дореша домашното. А ако бях емо (недай си Боже!) щях да кажа, че отивам да порева. На общо основание.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Проблеми да искаш - и на 4 и на 14 години.
Ясно, идва новата вълна недоволно депресирано поколение (поне една част от него).

# 9
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Проблеми да искаш - и на 4 и на 14 години.
 Ясно, идва новата вълна недоволно депресирано поколение (поне една част от него).
Но не чак толкова сериозни, че да мреш заради тях  Wink .

# 10
  • София
  • Мнения: 4 867
bobz, кефиш!

# 11
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274

  Embarassed bouquet Старая се  Hug .

# 12
Всички емота са различни. Зависи как всеки от тях е възприел модата. Някои (като момичетата от статията) живеят заради тази мода. Други не са особено стриктни, а трето просто си правят прическата и стават малко по-емоционални. Имам една приятелка (на 16 години), която е Емо, но не иска да се отказва от живота и идеята да си реже вените й се струва много тъпа. Ние (останалите от групичката friends), я предупредихме, че ако си среже вените, ще я удушим  Wink
Проблемът с Емотата (както и с противоположните - Скинарите, а и с много други групички) е, че родителите от малки не са ги научили да не се увличат по тенденции и да не се фанатизират в нещо, което им харесва. Повечето деца, които са се увлекли (или са станали Емота) наистина имат проблем със живота, но потвърждавайки че са Емота, те потвърждават проблема, само че не се борят с него. А какъв е проблемът на тези млади хора? Недостатъчно внимание и любов от заобикалящата среда (сега, или от детството още)? Недостатъчно сила да намериш себе си? Просто интерес?
Всеки има проблеми, а някои имат много сериозни проблеми. Сред тинейджърите най-важното на Земята е да не са отхвърлени от колектива (затова започват да пушат/пият, стават Емота/Скинари, правят глупости, с които да се харесат на компанийката не особено интелигентни същества). Следването на такива тенденции помага много (според тях) - те намират приятели дори в непознати хора, които просто следват същата тенденция.
Ефект, само че благотворен, може да се получи, ако се създадат тенденции които подтикват към себе-развитие и усъвършенстване, разбиране на другите, оптимизъм, приятелство. Представете си нова тенденция - Отали (например!), чиято цел е да разбират проблемите, емоциите, чувствата на другите и да се стремят да им помогнат. Няма ли да се радвате детето ви да следва подобна тенденция (след като така и така трябва да си избере някаква, ако нещо в емоционален план не му достига)? Вместо да си реже вените без причина или да търси такива хора и да ги пребива (не само Емота, но и цигани, тъмнокожи като цяло, всеки с различен цвят от "бяла" кожа и всеки, който не им харесва), детето поне ще се развива и усъвършенства в нещо полезно.
Но като цяло тенденции се следват от тинейджъри, които имат дългосрочен проблем, с който се борят (и много добре прикриват това) - липса на любов и разбиране от родителите, липса на приятели, някакъв друг проблем...Затова апелирам към родителите - работата и кариерата не са най-важното нещо на Земята. Обръщайте пълноценно внимание на децата, дори и само 5 минути на ден да е (ако нямате повече време). Говорете с тях за проблемите от ранна възраст (и не се заблуждавайте, че щом ВИЕ не сте им казали нещо, те не го знаят и не са го обмисляли).
Дете, в чието семейство има алкохолик-побойник, неприемано от децата в училище (дори заплашвано с побой), което има поне 1 човек, който с радост ще го изслуша и ще му помогне (т.е. ще му обърне внимание, дори и за 5 минути дневно да е) или поне ще изрази искрено съчувствие, има големи шансове да не се поддаде на глупави тенденции - пушене, плисирани полички, Скинари, Емота, метъли (от тези, които мразят всички други)...

# 13
  • Мнения: 984
откъде идва името на тази мода, кой е Емо или какво е  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 438
Току-що питам тийна дали знае какво животно е емото, а той вдига рамене. След цитати оттук се светва, че има една съученичка, която покрива критериите. Значи тази мода е вече и в неговия клас, затова трябва да взема мерки - ще се обяснява здраво, че е излишно да се прави на ЕМУ.

Общи условия

Активация на акаунт