За и против бамбуковия паркет

  • 933
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
моля ако някой от вас има бамбуков паркет да сподели впечатления и подходящ ли е за дневен тракт

# 1
  • Мнения: 13 172
Не. Това е отговор на моето дълго проучване по темата. Много го харесвам този паркет, но навсякъде където се консултирах с хора, които го имат все се оказва, че не са доволни- много е мек и страшно лесно се наранява. Даже в пицария Уго го имаше преди на пода, но бързо- бързо го смениха с нещо друго, защото се надра /редовно ходех на оглед там Confused/

# 2
  • Мнения: 192
Да от мен!
Стои страхотно, твърд е, не се нуждае от доп. обработка - циклене лакиране и пр.
Държи много топло на краката.
papi6, този паркет далеч не е за пицария. За спалня или хол е страхотен.

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ами...сложихме бамбуков паркет и трябва да се съглася и с Рapi6, и с Dembi...
Сложихме го в спалнята и за такова помещение е много добре. На няколко места , обаче, се получиха вдлъбнатини от силен натиск, най-често изпуснати по-тежки предмети. Аз лично не бих го сложила в хола, защото за хол е мек, по моя преценка. Ние имаме маса за хранене в хола, постоянно местим и бутаме и ниската масичка пред дивана и ще стане на нищо за отрицателно време.
Колкото до цикленето - може да се цикли, това беше и аргумент да го купим, но едва ли ще е скоро, тъй като определно е доста издържлив откъм лаково покритие, не се захабява или износва.
А за топлото, Демби е прав - държи много топло  Peace

# 4
  • Мнения: 3 376
Извинявам се,че се намесвам в темата,но имате ли впечатления от бамбуковите килими?

Изглеждат страхотно,но се чудя как се поддържат и чистят и дали се нараняват често както бамбуковия паркет?

# 5
  • Мнения: 129
Извинявам се,че се намесвам в темата,но имате ли впечатления от бамбуковите килими?

Изглеждат страхотно,но се чудя как се поддържат и чистят и дали се нараняват често както бамбуковия паркет?

ами аз имам бамбуков килим от вече 2 години  Grinning доволна съм, защото обикновените килими не можех да ги понасям заради половинчасовото  "жулене", което им удрях с прахосмукачката  #2gunfire  бамбуковия килим от друга страна и супер лесен за чистене, тъй като прах и мръсотия не могат да се набият вътре  Peace чистя го с прахосмукачка, което ми отнема около 3 минути. после минавам с препарат за мебели, за да се полира леко, защото то неминуемо са надрасква, ако се тътрят тежки мебели отгоре  newsm78 да не говорим пък, че ако малкия го изцапа с нещо лепкаво и стане петно, само го забърсвам с мокра кърпа  Laughing другото му предимство е, че държи много топло - отдолу основата му е нещо като вата и наистина топли  Peace
изобщо не се колебай да си купиш такъв килим  Peace

# 6
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Ние още не сме слагали но наближава, обиколихме всички магазини и навсякъде ни разубеждаваха да не вземаме бамбуков паркет.
- изглеждал много красиво, но все пак бамбукът бил трева, а не дърво
- бил мек и като се циклел, не излизал на прах, а на нишки и се развалял, ставал грапав
- труден за потдръжка, дерял се от най малкото
- не носел и на вода /поемал и се надувал/
Това ни го казаха в няколко магазина за паркет, не е мое лично мнение или от опит, но ние се отказахме от бамбука/още ме е яд, много ми харесваше/ и ще си вземе класическия бук или дъб

# 7
  • Мнения: 3 376
maika mu na titi  благодаря! Peace

Общи условия

Активация на акаунт