Варен ориз за гарнитура

  • 128 904
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Направих винен кебап. Как да направя варен ориз за гарнитура - мисля, че трябва да е по-прост, без много добавки от зеленчуци, за да не променят вкуса на кебапа. А може и да не съм права.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 307
И мен ме интересува как да направя варен ориз, ама да има приятен вкус....а не просто на варен ориз.  Joy

# 2
  • Мнения: 98
Аз го правя така:според количеството ориз си измервам водата/1част ориз,3части вода при мен/В студената вода си слагам ориза,посолявам и добавям цели зърна черен пипер,бахар и 1-2даф.листа.Оставям да къкри и това е.Дано съм била полезна!

# 3
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
използвам Пикантина,Вегета или Вълшебен вкус

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ами за винен кебап аз правя чист ориз ... в олио запържвам ориза.. да се оцъкли Simple Smile и тогава наливам вода в познатото съотношение 1:3 и варя. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 224
Аз го правя така:според количеството ориз си измервам водата/1част ориз,3части вода при мен/В студената вода си слагам ориза,посолявам и добавям цели зърна черен пипер,бахар и 1-2даф.листа.Оставям да къкри и това е.Дано съм била полезна!
и аз го правя така само ,че не слагам бахар поради липса поне аз тук не съм виждала Peace

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз правя класически ориз-пилаф към винения кебап. Лесно се прави (може и в микровълновата, аз най-често там го слагам). 1ч.ч ориз, 20-30гр масло, 1 лъжичка сол и 2-2,5 ч.ч. вода. Слагаш маслото да се разтопи, пускаш ориза в него да се оцъкли, заливаш с водата и слагаш солта. Като заври, слагаш плътно прилепващ капак, който не отхлупваш повече и намаляваш котлона на най-ниската степен. Вариш 10-15 мин така, махаш от котлона и БЕЗ да отваряш капака оставяш да постои още 20-30 мин. Като го отвориш, само разрохкваш с 2 вилици и е готов - не е слепнат, не е разварен и е много хубав.

# 7
# 8
  • Мнения: 27 524
Най-любимият ми ориз е:

на дъното на тавичка слагате олио, пъхате във фурната да се загрее. След това добавяте пресни моркови на кръгчета, запържени гъбки или накиснати сухи челадинки, черен пипер, вегета (сол) и ориз. И вода според ориза. Печете и бъркате постоянно. Става супер лесно и хипер вкусно  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 211
Задушавам лук в масло, вода и 2 с.л. бяло вино. Като се задуши лукът, доливам 3 ч.ч. вода докато заври и слагам 1 ч.ч. ориз, сол и бял пипер. Варя на много слаб огън, под капак.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
За гарнитура правя т.нар. постен ориза- в съд за микровълновата слагам чаша ориз, три чаши вода, черен пипер, сол и малко замразен грах. След 10 минути сервирам.

# 11
  • Мнения: 1 176
Винения кебап аз го харесвам с ориз,който е приготвен без много подправки.Използвам само сол,олио или масло и съвсем малко черен пипер.На 1 чаша ориз слагам 2.5-3 чаши вода-зависи от ориза.На слаб котлон или в микровълновата.Махам от огъня преди водата да е извряла напълно и задължително го оставям след това покрит с капак.После внимателно разбърквам и сервирам.Всъщност,това което правя е като рецептата на hedra или ако бързам го приготвям като Тарталета.И аз понякога добавям грах и малко моркови-колкото "за цвят".

# 12
  • варна
  • Мнения: 1 830
Ами за винен кебап аз правя чист ориз ... в олио запържвам ориза.. да се оцъкли Simple Smile и тогава наливам вода в познатото съотношение 1:3 и варя. Simple Smile
И аз така го правя, задължително под капак и на слаб огън Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 39 745
Най-бързо става в микрото. И аз така действам. Даже онази вечер и ризотото така направих Simple Smile
За гарнитури понякога използвам ориза на Uncle Ben's (скоро обаче не съм купувала) или бланширан.

# 14
  • Мнения: 533
На 1 чаша ориз слагам 3 чаши вода.На слаб котлон го слагам да заври , добавям две лъжици олио , вегета и бял пипер.Махам от огъня преди водата да е извряла напълно ,настъргвам кашкавал , разбърквам и го покривам с капак.

Общи условия

Активация на акаунт