Суджу

  • 11 980
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
От доста време се опитвам да намеря рецепта за суджу - такова, каквото го правят тук по дюнерджийниците  Rolling Eyes Търсих и в руски сайтове, но явно в различните държави се нарича по различен начин. Нищо не открих. За каймата - ясно. Интересува ме най-вече какви подправки се слагат. Ако някой помогне, ще черпя  Hug

# 1
  • Мнения: 22 867
Не знам дали това търсиш newsm78 Рецептата е по средата на страницата.

Мисля, че и в тази тема ставаше въпрос за суджу, но нямам време сега да търся. Прегледай я, ако искаш.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 23:50 от labrex

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Със сигурност в телешката кайма се слага кимион и имаше една типично арабска подправка нещо със "с" беше  newsm78

# 3
  • Мнения: 274
labrex тази първата рецепта и аз я бях намерила, но в нея няма нито една арабска подправка. Съмнява ме нещо, че е побългарен вариант. Не съм сигурна, естествено, само предполагам. А в темата имаше въпрос, но отговор - нъц  Cry

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
рас ханут се слага!това шаурма ли е? суджу ми зву4и като на японски ,хихих!рас ханут са няколко подправки, кимион, безбез(анасонови зърна),кориандър, кардамон, някои слагат и малко канела!задължително 4ерен пипер!само да кажа,4е при нас си се прави с дюнер(шауарма) меса, не с кайма! но ако решите с кайма подправките са и лютив 4ервен пипер(или малко хариса) при месенето!

# 5
  • Мнения: 173
Да си призная това "суджу" за първи път го чувам

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да си призная това "суджу" за първи път го чувам
Ммммм, много е вкусно!

# 7
  • Мнения: 274
marsy ужасно съм ти благодарна  Hug Ще тичам утре до арабските магазинчета за подправки и веднага ще пробвам. А къде е това "при вас"? Аз в Русия съм я чувала тази дума шауарма. Там така казват на това, което тук е дънер. Няма значение, важното е, че вече знам подправките, другото е лесно  Party
tic_tac наистина е много вкусно, макар че е въпрос на вкус май. Аз много го обичам. bowuu

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
тунис, алжир, мароко -магреба!

# 9
  • Мнения: 224
Да си призная това "суджу" за първи път го чувам
tic_tac    Embarassedи аз така дори си помислих за суджук Mr. Green Laughing

# 10
  • Мнения: 590
Аз го правя така :
кайма -телешка или агнешка, може и смес .
джоджен-сух
чесън
дъбс флефле/едро смляни червени чушки, като паста Rolling Eyes/ или червен пипер, ако няма, но пак едро смлян. Лют.
"бахар"-това е смес от 7 подправки, която се продава в арабските магазини.
Всичко се смесва .

В разрязана на 2 питка тип -"мини франзела" се  слага част от сместа и се препича в тостер.


Количества не мога да кажа правя го на вкус .

Има и други рецепти, но аз знам само тази.

# 11
  • Мнения: 274
Манел благодаря и на теб  Hug Ще се пробва и твоята рецепта. Звучи вкусно само като я чета  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт