Захранване - каша или зеленчуково пюре?

  • 3 328
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 147
Четох, четох, и не мога да преценя.. Какви са плюсовете и минусите на захранването с оризова каша, или съответно зеленчуково пюре..? Като че ли кашата се приема по-добре, а и повече се наддава. Иска ми се за захраня без излишно бързане, след няколко седмици. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 18
Колкото и да четеш, пак няма да стигнеш да конкретен извод, защото всеки е започнал различно. Просто трябва да вземеш някакво решение за себе си и да започнеш. Още повече, че това, с какво да започнеш, зависи от нуждите и особеностите на детето.
Аз започнах със зеленчуково пюре и не съжалявам , защото много трудно го прие и все още я дохранвам с АМ. Просто си предпочита млякото. Но вече свиква . След това въведох кашата и я давам през ден, именно заради наддаването.
Доколкото знам оризовата каша запича, така, че ако бебето ти има проблем с това, трябва да го имаш предвид.
Дано и други мами да дадат съвет, за да вземеш решение. Успех. Hug

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Не съм много съгласна,че от кашата се наддава повече Naughty
Аз,захраних със зеленчуково пюре на 6 навършени месеца и за мен това беше вярното захранване PeaceЛично аз някак си не мога да приема бебе,което още не знае да си държи  само главата изправена да пие сокове,да яде пюрета и т.н.Това е моето мнение!Каквото и да решиш пожелавам ти успех! Hug

# 3
  • Мнения: 5 940
С кашата е малко по-плавен прехода, чисто вкусово, за бебетата. Приемат я по-лесно и за майките захранването изглежда някак по-лесно и по-успешно. Освен това много по-безпроблемно се намира еднокомпонентна каша, отколкото еднокомпонентно пюре, ако разчиташ на купени бебешки храни.
И все пак, аз захраних с домашно зеленчуково пюре и смятам, че не сгреших. С него не се развива предпочтитание към сладките храни, докато кашата по принцип е леко сладка. Освен това със зеленчуковите пюрета внасяш малко по-различна като хранителен състав храна, най-малкото повече витамини, естествени, не добавени. Кашите също съдържат витамини, но повечето са от групата на витамин В, докато зеленчуковите пюрета имат и А, В и С в малки количества. Картофено пюре, пюре от моркови или от тиква са също достатъчно щадящи за стомаха.
Някои захранват и с плодово пюре.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен всеки си решава с какво да започне и кога захранването  Peace Аз лично захраних на 4 месеца с пюре

# 5
  • Мнения: 378
  Просто трябва да вземеш някакво решение за себе си и да започнеш. Още повече, че това, с какво да започнеш, зависи от нуждите и особеностите на детето.
   

Да - вие трябва да изберете. Simple Smile
Може безглутенова каша, зеленчуково или плодово пюре - и трите варианта са добри.  Simple Smile
 

# 6
  • Мнения: 336
Исках да захраня с пюре, обаче то предизвика зверски колики  Shocked
Затова се видях принудена да започна с каша. Оказа се, че при нас по-малко дразни стомахчето. Иначе знам, че е по-тежка като хранаи по-трудно се смила, но при бебо се оказа по-добрият вариант, поне за начало.

# 7
  • Мнения: 756
захраних с оризова каша като най-шадяща стомаха и тук няма кой знае какви различия в захранването , почти всичкиш захранват с оризова каша , поне доколкото следя във форумите , само етническите групи си захранват по -друг начин , но това е отделен въпрос.

# 8
  • Мнения: 27 524
Оризова каша, плодово пюре или зеленчуково - и трите са правилни. Избира майката. Аз избрах плодовото.  Peace

# 9
  • Мнения: 610
Това определено е въпрос на личен избор!Аз захраних на 4мес.с ъс зеленчуково пюре,а на 5 с оризова каша на Hipp Peace

# 10
  • Мнения: 814
Ние се захранихме с плодово пюре(на 5мес.), но после ни беше много трудно със зеленчуковото. Много и се гадеше, повдигаше и се още при първата лъжичка, а бе направо бяхме оле мале, хам давам само от пюретата на Hipp. Вече хапваме и зеленчуково, но беше много трудно да ги проядем. Затова си мисля, че ако бях захранила със зеленчуково, а не с плодово пюре, щеше да е много по лесно Peace

# 11
  • Мнения: 745
Ти си реши,според детето.
Как ви е стомахчето,в смисъл кашите специално оризовата запичат.

Аз започнах със зеленчуково пюре

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Каша.

# 13
  • Мнения: 22 343
Аз също четох, четох и накрая реших оризова каша.
Давах я 5дена само нея и от 4дни давам пюре тиква. Него на обяд, а кашата след обед.

Имай предвид, че кашата запича.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Млечно-зеленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт