Меко казано,се шашнах!!!

  • 4 171
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
На моя приятелка колега има детенце-момченце,живо и здраво,родило се е  в сряда сутринта.Дотук добре,ще кажете.Сега иде обаче това,коет умът ми не побира. Днес сутринта СЪПРУГАТА СЕ Е ОБАДИЛА И Е КАЗАЛА,ЧЕ ГИ ИЗПИСВАТ-А ТЯ Е СЕКЦИО!!!!!! Shocked Shocked Семейството е от Перник,та той е трябвало по спешност да си вземе ден,за да ги закара. И били казали,че на него ще обяснят какво,що и как да прави,ако еди-какво си възникнело с нея Shocked.Предтсавяте ли си?????Като знам аз как бях обгрижвана,на системи,после с антибиотици в абоката 5 дни,мерене на Т всеки ден,че проверка на гърдите....абе един куп нещица!!!!!Става въпрос за небезизвестната болница 'Шейново".Да предупредя-нямам никакво отношение към въпросното болнично заведения,просто споделям и се възмущавам.....
А,забравих най-важното-изтъкнатата причина-че идели 4 дена празници и.....с две думи,аз нямам думи.Места ли нямат,какво ли????

# 1
  • Мнения: X
Хм, newsm78 ....незнам и аз раждах секцио в Шейново и аз така 5 дена грижи всякакви ..... само антибиотици не съм пила, нито аз, нито жените в моята стая.

Последна редакция: сб, 21 май 2005, 21:13 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 1 341
А тя защо не откаже да я изпишат? Аз давах зор да се приберем у дома и само питах кога ще ме изписват. Изписаха ме с канско главоболие от упойката. Сега ако ми е бих останала още малко.

# 3
  • Мнения: 5 370
А тя защо не откаже да я изпишат? Аз давах зор да се приберем у дома и само питах кога ще ме изписват. Изписаха ме с канско главоболие от упойката. Сега ако ми е бих останала още малко.
Мисля,че са се мотивирали,че няма места-поне така разбрах.Но и това е,меко казано,доста несериозно.толкова се възмутих,че предупредих приятелката ми,че ще публикувам историята тук!!!!!! Close

# 4
  • Мнения: 46 438
Не мисля, че е толкова страшно, жената с която бяхме в една стая само 2 дни беше на антибиотици /секцио/. Много е индивидуално и зависи от общото състояние. Аз бях с много усложнения, но останах само 5 дни  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 755
Много странно  ThinkingАз също родих със секцио във въпросната болница, но ме изписаха на 7 ден ( нямах проблем, просто помолих да ме изпишат след като свалят конеца и молбата ми бе уважена  Simple Smile) Практиката там е родилите със секцио да се изписват след 5 дни, ама след два дни....  Shocked

П.П. Като цяло останах много доволна от персонала. и не съм ангажирала предварително никой

# 6
  • Мнения: 215
Мисля, че при раждане със секцио е необходимо да минат 6 дни/ поне такава е лекарската практика/, за възстановяване от операцията и затова е ПРАКТИКА родилките да се изписват между 5-я и 7-я ден. Казвам практика, понеже няма изрично установени правила колко време да остане в болница една родила жена- това е доста субективно и зависи от състоянието на жената. При всички случаи се касае за лекарска преценка- някой лекар може да прецени и 10 дни, а друг. 7
А твоята приятелка подписвала ли е нещо?

# 7
  • Мнения: 637
Няма проблем да бъде изписана.

# 8
  • Мнения: 10 758
Няма проблем да бъде изписана.
Е, то сигурно няма проблем да е изписана, но секцио на втория ден, ми се вижда доста раничко. При мен и двете бяха секцио.С първото ме изписаха на 10тия ден, а с второто - на 6-тия.Все пак си е операция.

# 9
  • Мнения: 5 468
Ааууу, не мисля, че заради празниците я изписват! Аз също бях по празници в болницата 1 май и на 6-ти май даже не искаха да ме изписват, а да било на 7-ми. Та ударих един рев на визитацията и ме изписаха на 6 май. Сигурно е друга причината да я изпишат... На тях въобще не им бърка, че са празници, защото Родилно отделение си е Родилно отделение Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз имам позната, която са изписали на 4-тия ден след секцио направен в Шейново! На въпросите защо толова рано я изписват и отговорили, че вече се е раздвижила добре и няма нужда да лежи повече при тях! Според мен това е пълна проява на безотговорност спрямо пациент, който  има право на 7 дена престой след секцио! Това все пак се поема от здравната каса на която всички ние си плащаме!

# 11
  • Мнения: 3 777
Принципно няма проблем.
Аз също съм секцио. Не съм пила никакво хапче, на втория ден исках да си ходя, но не ме пуснаха. Дори не се налагаше температура да ми мерят, много е индивидуално. На едни се налага да стоят 2 дена на други 10.

# 12
  • Мнения: 218
много е рано. Аз съм също със секцио и ме изписаха на 6-ия ден от болницата /също при нас в Бургас няма места/ - по принцип практиката е на 7-мия ден да те изпишат от болницата. Това си е операция и здр. каса са предвидили престоя да ти толкова - сигурно има защо.

# 13
  • Мнения: 2 596
Ей, тия гъдини, и какво сега пуснали ли са я да си ходи. Това ще е само заради празниците. Ами, дай тогава през тия 4 дни празници, никой да не ражда.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 356
Могат да я изпишат токлова рано само ако е подписала, че я изписват по нейно желание и тя си носи отговорността за това. Мен също ме изписаха по-рано, и ме накараха да подпиша, явно имаха много родилки през нощта. А предния ден ми бяха казали, че ще стоя поне още 2-3 дни. Ама аз не бях секцио, и бях стояла 5 дни вече.

Общи условия

Активация на акаунт