Австрия - 15

  • 18 481
  • 281
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 323
Рени понеже сме на един хал с немския искаш ли да се видим някой ден и да "фъфлим" на немски с бг.акцент-няма да е лошо,така поне имам комплекси,че не го знам добре

# 2
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Хайде да се разпиша в новата ни пролетна темичка!
Пожелавам си да я напълним само с приятни новини, които да ни доставят радост, както пролетта доставя радост на хората!

Ла Долче, всичко най-хубаво ти пожелавам! Бъди здрава, щастлива и обичана!

На всички лек и успешен ден изпълнен с много положителни емоции!

# 3
  • Мнения: 339
Рени аз го боря немския на сън вече Joy щото на яве ме мързи.Тая нощ сънувах ,че си говоим нещо с мъжа ми и  по едно време почнах да му говоря на немски (само не ме питайте кво казах щото незнам, сънувам все пак Mr. Green) и той ме погледна възхитено и каза "Ама ти говориш немски!!!"  hahaha Мечтииии...

# 4
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Рени аз го боря немския на сън вече Joy щото на яве ме мързи.Тая нощ сънувах ,че си говоим нещо с мъжа ми и  по едно време почнах да му говоря на немски (само не ме питайте кво казах щото незнам, сънувам все пак Mr. Green) и той ме погледна възхитено и каза "Ама ти говориш немски!!!"  hahaha Мечтииии...


 Grinning


Ехааа, Роси повдигна ми настроението с твоите сънища! Пожелавам ти скоро да се превърнат в реалност! Вие се завърнахте вече така ли?


Рени мерси за новата тема мила!   bouquet

# 5
  • Мнения: 323
Roroana аз съм в групата на борещите се с немския,но когато сънувам,че говоря на немски,което ми се е случвало,обикновено това е кошмар и после цял ден ме боли глава и все отлагам ученето.

# 6
  • Мнения: 957
И аз да се запиша Simple Smile
Ех Рени, блазе ти, че се бориш с немски, а аз всеки ден се боря с бабата! На моменти предпочитам 5 възпалени сухожилия пред това майка ми да е наблизо...а тя сега ще стои цял месец във Виена. Косата ми настръхва като си помисля, колко енергия ще ми струва това удоволствие. Сега сме на вълна " да давам водичка" и се опитва да пои Даниел през половин час. Като отсека, че вода няма да се дава или ще се дава, когато аз кажа ме гледа така, сякаш съм си поставила за цел да уморя детето си от жажда. " Няма баба, няяяяма! Остави я тая!", а то реве, не защото е жадно или гладно, а защото му се пръцка или има някакъв въздух в коремчето или защото му е криво, ама "НЕ! Жадно е детето, затова плаче!"

# 7
  • Мнения: 619
Хей, и пак никой нищо не казва за среща...

# 8
  • Vienna
  • Мнения: 519
 :hug:3дравейте мами, ведньж и а3 да се 3апиШа в на4алото на новата тема.
Ако някой се интересува, а3 провеждам вьв Volkshochschule Simmering на 14. и 21. май курс 3а китайски масаж на деца (3а подсилване на имунната система, 3а успокояване и 3а ра3витие на креативността...). ако някой го интересуват подробности, нека да ми пише на ли4ни.. мерси. Laughing

# 9
  • Мнения: 4 399
Елфльо, прекрасно те разбирам защото майка ми действа по абсолютно същия начин и може да ме докара до лудост.  #Cussing out Случката с водата съм я преживяла едно към едно, с тази разлика, че детето беше новородено. Твоето обаче е захранено, колкото повече вода пие, толкова по-добре и не виждам защо се тормозиш. Остави я, нека му предлага, пък той ако не иска, няма да пие и жената сама ще се убеди, че не затова плаче.

Имам едно питане към знаещите: ако по средата на година си продадем старат колата и си купим нова, има ли някакъв начин да си ползваме винетката или трябва да си купим и нова винетка?

# 10
  • Мнения: 68
sorry  Cry, нова винетка. възстановяват я само, ако се счупи стъклото и то трябва да им занесеш парчето от стъклото, където е винетката.

# 11
  • Мнения: 580
Еха, каква хубава тема!
Danke Renny  Laughing

Благодаря ви zа пожеланията   bouquet

Lucy, ако курса не беШе толкова далеЧе, Щях да се вклÜЧа и аz.

За винетката Вал е права  Confused

Много я мраzя таzи тЪпа фонетиЧна аzбука  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 46
честит рожден ден на LaDolce  , любов и усмивки , Two Hearts
честита нова темичка   typeuu
честит първи април, на мен днес ми направиха шега и се вързах, така че го празнувам  Laughing

Надявам се вече болните са оздравели, а и пролетта ни се усмихва повече и тъй поддържам въпроса на e_lucky за среща - да се запознаем с повечето майки, щото така няма как само виртуално да контактуваме
Къде се изгуби patenze, тя организира такива светкавични срещи и Anna

# 13
  • Мнения: 4 399
Вал и Ладолче, благодаря ви за отговорите! Дано никога не ми се налага да сменям винетка поради счупено предно стъкло! Praynig Явно ще ни се наложи да преглътнем новата винетка ако решим да сменяме колата.

Люси, за мен би бил интересен курса, но не съм тука по това време. Курсът и в двата дни еднакъв ли е или са 2 части? Ако пак правиш такъв курс, може и да се включа. Каква е цената и има ли и други места където се провеждат такива курсове? На мен тоя Симеринг ми е на другия край на света. Няма ли да правиш нещо такова по нашите 22-бециркови земи или в близост? Wink

# 14
  • Мнения: 619
Момичета, искам да ви питам нещо:
Знаете ли дали има разлика в тарифите на различните таксита, кои са най-изгодни, колко би ми струвал маршрута от 18 Bezirk до 3 Bezirk \където са влаковете за летището\ - полетът ни ще е много рано сутринта, някъде към 6 ч.
И въобще  как е най-изгодно да се стигне до летището толкова рано сутринта \2-ма човека сме\?
Много ще съм благодарна за съветите ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт