Премахване на временният 2 годишен статус в САЩ

  • 3 869
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 121
Здравейте! Искам да попитам дали някоя от вас е имала проблем с премахването на временният статус или подновяването на зелената карта? Аз съм омъжена за американец и около 2 месеца преди изтичането на зелената ми карта подадохме документи за подновяване. Изпратихме всевъзможни доказателства, че бракът ни не е фиктивен, като: свидетелство за раждане на нашия син, общ договор за наем, общи банкови сметки, обща авто-застраховка и документ, с който се удостоверява, че аз съм получател на неговата застраховка живот. Около половин година по-късно получихме писмо от имиграционните, че не сме изпратили достатъчно доказателства ooooh! и се наложи да изпратим още, но не съм сигурна дали са ги получили в срок. Има ли и други в подобни ситуации? На някоя от вас дали е отказвано издаване на нова зелена карта? Какво следва? В момента събирам информация по нета и знам, че решението понякога може да се обжалва, но ще ми е интересно, ако някой може да сподели и личен опит. Поздрави.

# 1
  • Мнения: 2 786
Тия американци ooooh!
Чувала съм какви ли не причини да не подновяват зелена карта.
Защо направо не ги питаше какви документи искат?
Понеже това "доказателства, че бракът не е фиктивен" е толкова общо и такива локуми могат да разтягат в тълкуването ...
Съпругът ти да се поинтересува лично, той е американски гражданин и към него отношението винаги ще е по-добро, отколкото към теб.

# 2
  • Мнения: 1 121
Ох..питахме ги, казаха, че инструкциите са в писмото Wink

И мъжът ми звъня - все същото.

Понеже около половин година след катоизпратихме първият пакет доказателства, не получихме отговор, им звъняхме, но все казваха, че не могат да ни дадат информация по случая и да очакваме писмо Twisted Evil и дотук...

Сега мислех да им звъня и да питам дали са получили втория пакет документи в указания срок, но се чудя дали има смисъл като вече знам какво ще ми отговорят Confused

# 3
  • Мнения: 1 783
Задай си въпроса в www.immigrationportal.com, много добра информация можеш да видиш там, отговарят и адвокати.

# 4
  • Мнения: 2 563
Изтръпнах като те четох... Че и дете имате. Проверете дали не са загубени документите ви, стават и такива неща!

Успех!  Praynig

# 5
  • Мнения: 1 147
Първо, не се стряскай. Второ, имате ли документ от пощата, че сте изпратили пакета, обратна разписка или каквото и да е друго. Ако не, съветвам те оттук нататък винаги да изпращаш такава информация с регистрирана поща, и да си пазиш разписките.

На нас също ни искаха допълнителна информация. Изпратихме първоначалния комплект документи, и около 3-4 седмици след това дойде писмо, че имат нужда от допълнителни документи. В първия пакет бях сложила данъците, документи за къщата, и извлечения от общи сметки. С писмото за искане на информация ми изпратиха лист с препоръчителни документи като общи сметки, общи извлечения от карти, общи заеми, т.н. 6 месеца са страшно мнвого време, дори имиграционните не са чак толкоз бавни. Когато не могат да спазят срок някакъв, изпращат информация и писма, за да те информират (това в Калифорния, която е страшно натоварена с такива дела).
Вариантите са два. Единият, звъните на телефона на имиграционните и питате за статус. Проблемът там е, че не винаги тези на телефоните виждат всичко. Другият вариант е да искате среща с местните имиграционни, и да искате статус на молбата. Те нямат право да ви откажат, и виждат цялата информация.
При нас, понеже моята зелена карта изтичаше и ме беше страх, че няма да я подновят навреме, се наложи такава среща. Оказа се, че документацията ще дойде навреме. Но дори и да не дойде, тези служители имат право да ти бият печат на съществуващата зелена карта, която временно удължава срока й, до изясняване на случая.
Никой няма да те депортира, не се притеснявай.
Но 6 месеца са много време, така че почвайте да звъните по телефоните, или за предпочитане, направо да се срещнете с имиграционните и да видите статуса на делото.
 
Съвет към останалите девойки, които четат темата - непременно си прехвърлете ютилити билс да се изпращат и до двамата, с вашето име изписано на сметката.

# 6
  • Мнения: 1 147
Ако някой има въпроси, да пита или да ми пише на лични, аз миналата година смених статуса и съм горе-долу наясно с процеса.

# 7
  • Мнения: 1 800
Кога са изпратени втория пакет с документи?
Ако е било скоро сега с Н1В -та стават по- бавно обработката на документи за другите видове визи и т.н.

# 8
  • Мнения: 1 121
Първо, много ви благодаря, че се отзовахте.

Biz, мерси, ще попитам и там.

Hear Again, не са изгубени, имам обратна разписка с печат от имиграционните, че писмото е получено. Проблемът е, че са го получили на 17.03, а крайният срок беше 13.03. Ето това ме тревожи най-много.

Зора, забравих да напиша, че аз не съм в САЩ в момента, съпругът ми е военен и малко след като зелената ми карта изтече американското правителство ни изпрати в Европа.

Все още бяхме в САЩ, когато изпратих първият пакет документи и бях минала през интервюто. Половин година не получих никаква информация, нито по телефона, нито по пощата. Чак в началото на февруари получих писмо с notice date 28.01.08г., че документите не са достатъчни и трябва да изпратя още до 13.03.08г. Обадих се по телефона, обясних, че съм в Европа (по заповед на амер. правителство) и че ми трябва повече време, за да получа и за да изпратя документите. Казаха ми, че срокът не може да бъде удължен ooooh! ooooh! ooooh! Изпратих всичко на 03.03.08 и от пощата ме увериха, че експресната поща е от 4 до 6 дни. Обясних, че искам препоръчано писмо, с експресна поща. Не знам дали служителката се е объркала и го е пуснала с обикновенната поща, но фактът е, че получих обратната разписка с печат от имиграционните, че са получили писмото на 17.03. и просто щях да умра на място....

Ами общо взето това е.

Сметките са само на името на мъжът ми, все пак аз гледам детето, той работи и ни издържа. Наистина не знаех, че ще трябват толкова солидни доказателства ooooh!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 21:34 от Rylie

# 9
  • Мнения: 1 147
Не смятам, че три дни са решаващи. Обади се и питай директно по телефона какво става оттук нататък, какъв е статуса и т.н.. Или по-добре, мъжа ти да се обади, защото той е подал петицията и той е американският гражданин. Вариант е също да пробвате да контактувате с американското консулство в страната, в която се намирате в момента да ви съдействат.

# 10
  • Мнения: 1 121
Дано да си права.

# 11
  • Мнения: 1 147
Успех!  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 476
Същият случай е и при мен. Омъжена съм за американец и имаме едно дете. Подадох документи за зелена карта, тъй като двегодишната ми такава изтичаше. Точно шест месеца по-късно ми изпратиха писмо, с което ме уведомяваха, че искат да им изпратя отново всички документи. Причината беше, че е минало доста дълго време и искат актуална информация.
Изпратих всичко в посочения срок, зелена карта все още не съм получила, а от тогава мина година и девет месеца.
Междувременно едногодишният срок, през който трябваше да ми се издаде нова изтече и се наложи да ми сложат печат в паспорта с удължение от още една година. Преди няколко месеца подадох документи и за гражданство и както вървят нещата ще го получа преди зелената карта.
Преди около 6-7 месеца получих писмо, че всичките ми документи за зелената карта са във ФБР. Периодично звъня на имиграционните да проверявам до къде са стигнали нещата, а те всеки път ми казват, че нищо не могат да направят, докато те не им върнат становище.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 22:49 от baumy

# 13
  • Мнения: 1 783
Същият случай е и при мен. Омъжена съм за американец и имаме едно дете. Подадох документи за зелена карта, тъй като двегодишната ми такава изтичаше. Точно шест месеца по-късно ми изпратиха писмо, с което ме уведомяваха, че искат да им изпратя отново всички документи. Причината беше, че е минало доста дълго време и искат актуална информация.
Изпратих всичко в посочения срок, зелена карта все още не съм получила, а от тогава мина година и девет месеца.
Междувременно едногодишният срок, през който трябваше да ми се издаде нова изтече и се наложи да ми сложат печат в паспорта с удължение от още една година. Преди няколко месеца подадох документи и за гражданство и както вървят нещата ще го получа преди зелената карта.
Преди около 6-7 месеца получих писмо, че всичките ми документи за зелената карта са във ФБР. Периодично звъня на имиграционните да проверявам до къде са стигнали нещата, а те всеки път ми казват, че нищо не могат да направят, докато те не им върнат становище.

бррр, ужасяват ме такива истории... звучи ми, като на съпруга ми нейм чек-а за гражданство - 3 години енд уейтинг....  дано да се оправят нещата ви скоро, успех.

# 14
  • Мнения: 476
Аз всъщност спрях да се тревожа. Особено като разбрах, че не съм някакъв изолиран случай и че това се случва относително често. Говорих и с адвокати, но те общо взето са безпомощни в тези ситуации. Знам, че има разни механизми за ускоряване на процеса, чрез губернатора на щата и по точно отдела или както там се казва, който се занимава с имиграционните въпроси. Не съм правила опити обаче, тъй като въпросът с гражданството ми засега върви доста бързо.
Подадох документи за зелена карта и за гражданство в два различни центъра. При нарочна среща в местния имиграционен офис ми обясниха, че докато не приключи въпроса със зелената карта няма дори да ми пипнат документите за гражданството, но писмата за пръстовите отпечатъци и интервюто дойдоха в срок. Може би е късмет или пукнатина в системата, не знам. А може би просто ще мина всички интервюта, тестове и прочие и тогава ще започне великото чакане.

Общи условия

Активация на акаунт