Мами, какво образование имате?

  • 9 936
  • 205
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 854
Питам, защото мен ми се наложи да пиша дипломна работа за магистратурата докато бях бременна и да я защитя когато бебка беше на  1 месец. Беше ми много трудно. Искам да разбера вие какво избрахте - за си завършите образованието и тогава да имате бебчета или завършихте след тяхното раждане?

# 1
  • Мнения: 2 131
Първо си завърших образованието - "Международни икономически отношения" с магистратура "Международен бизнес". После се омъжих, забременях и родих  Grinning.
Не съм имала бебе, докато учех  Laughing, но никога за изпити и защити на двете дипломни работи не съм си взимала отпуск, при това работех на две места. Единствено съжалявам, че все още не работя по специалността, но е крайно време да взема мерки по въпроса.

# 2
  • Мнения: 5 577
бакалавър, по компютърни системи и технологии.

родих във втори курс  Crazy - естествено непланирано. хаоса беше безобразен, добре, че майка ми не работеше и живеехме заедно, колегите ми бяха готини и помагаха и преподавателите разбрани, та успях да отикам някакси, така междудругото

# 3
  • Мнения: 556
Първо завърших бакалавър Икономика на индустрията, намерих си работа, после се появи бебка и сега чакам удобен момент да завърша и магистратурата.
Много ме е яд, че не я завърших веднага след бакалавъра, защото сега времето си минава, а и хиляда други неща на главата покрай малкото човече Hug Но не се отчайвам, твърдо съм решила да завърша. Peace

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Опция 3  Grinning
Решила съм на "дрЪти" години да си правя магистратурата  Laughing Wink

# 5
  • Мнения: 1 671
Забременях в края на 4-ти курс и се дипломирах бременна, след това родих и второто дете и сега есента съм решила да си запиша магистратурата. И двете ми бременности бяха планирани и с оглед на това докато съм по-свободна и по майчинствао да си завърша образованието. Но има кой да ми помага за двете бебета.

# 6
  • Мнения: 679
Висше - магистър. Дипломната за магистратурата я писах преди да родя, но основното писане беше след като бебо стана 2 месеца, ходехме си с него до университета на консултации. Писането ставаше основно нощем, защото денм все имаше нещо за вършене ... Беше ужасно трудно, но се радвам че и тоя зор ми отпадна, поне да не го мисля. ако не я бях написала тогава, сега с работа, ходещия Алекс е просто невъзможно ...

# 7
  • Мнения: 4 965
Преди да родя имах 1 диплома за специалист "Мениджър на малка и средна фирма", 2 за бакалавър "Международни икономически отношения" и "Маркетинг" и карах 2 магистратури "Дипломация" и "Международни отношения". Планирах да се дипломирам до раждането /т.е. планирах момента на забременяване с идеята през бременността да се дипломирам/, но се наложи да лежа за задържане 8 месеца и позабавих нещата. Децата ми се родиха август, изкарахме месеца в болница. През октомври се дипломирах по първата магистратура; през март - по втората.
Не ми беше трудно, защото от години работех вече по специалността си и бях наясно с нещата /повечето преподаватели пък ми бяха и колеги в работата и винаги можех да се обърна към тях за материали, консултации и т.н./.
А и през бременността не съм спирала да работя - от леглото вкъщи с компа до мен - работя изключително по специалността си /т.е. по всички Wink/...
 Peace

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 11:31 от azaf

# 8
  • София
  • Мнения: 5 560
Изкарах си първото висше с бебче  Simple Smile Големият ми син се роди като бях във втори курс. Учех и работех. Прехвърлих си майнчинството на майка ми. Иначе нямаше как да се справим.
Второто си висше образование завърших миналата година - с две поотраснали дечица.
Помощта на бабите и дядовците е безценна! Да са ми живи и здрави!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 621
Бакалавър Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 508
Завърших си магистратурата "Стопанско управление" доста преди да забременея с Марти, но по стечение на обстоятелствата сега се наложи да запиша втора магистратура "Предучилищна педагогика" Mr. Green точно сега съм в сесия, ще раждам след месец и ми е доста трудно... уча докато Марти спи, а когато се роди бебка сигурно майка ми ще се налага да излиза отпуска докато съм в сесия.

# 11
  • Мнения: 232
Първо завърших, после се омъжих, после си родих едно синче,после си родих още едно синче. smile3521 newsm47 newsm44

# 12
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Завърших медицина - магистър доста  (4 години) преди да се омъжа и родя. Карах през това време и тясна специалност, но след като се роди малкия я прекъснах за известно време.

# 13
  • Мнения: 750
И двете си деца родих докато учех за бакалавър. Сега уча за магистър.....мммм никак не ми е лесно, но като искам да нося две дини под една мишница... hahaha
Смогвам с нещата, повече от успешно Simple Smile

# 14
  • Мнения: 556
аз все още съм студентка,но бебо ще се роди през юли  когато нямаме никакви лекции.а за следващта учебна година ще видя какво ще правя

Общи условия

Активация на акаунт