Започнахме със сокчета

  • 2 994
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте! Ние сме почти на три месеца. Педито ни каза още преди месец да започнеме със ябълка и морков, но аз реших, че е твърде рано за тези тежки храни. Нали не съм сгрешила, че все пак се реших да му давам витаминки толкоз рано newsm78?! Вие как процедирахте, мили мамчета? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 973
рано е още Peace
пак ще ви почнат коликите

# 2
  • Мнения: 2 131
Сокове започнах едва сега да давам /виждаш, че синът ми е почти на годинка/. От това, което съм чела, не е препоръчително да се почне със сокчета, още по-малко пък на възрастта, на която е твоето бебче. Но... всяка майка си преценява как да постъпи.   bouquet

# 3
  • Мнения: 864
Много е рано  Peace
Аз още не давам.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Витаминки има достатъчно в кърмата или АМ.
Рано е още ,но както си решиш.Инфо във форума има колкото искаш за четене по темата.

# 5
  • Мнения: 4 915
Ние сме почти на три месеца. Педито ни каза още преди месец да започнеме със ябълка и морков...

Да си смениш педиатъра. На 1-2 месеца да ви препоръчва сокове.  Tired Вместо да ви предпазва, ще ви разболее зорлем с алергии и хранителни смущения.

Влез във форумите за захранване - Кърмаческия и АМ - Прочети в "Библиотеките" колко много инфо има за захранването. С таблици, схеми и т.н.

Най-рано се препоръчва в 5-ти навършен месец, и то не със сокове, а с каши или пюрета.
А най-добрият вариант е 6-ти месец, независимо дали детето се кърми или е на АМ.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
И аз като другите смятам че е рано за сокчета.Аз започнах захранване на 4 мес. с оризова безмлечна каша, после зел.пюре и т.н. Сокче дадох на 7 мес., но смятам че избързах  Rolling Eyes Ти си решаваш все пак  Peace

# 7
  • Мнения: 686
Много е рано!

# 8
  • Мнения: 476
Аз още не съм дала сок. Купих му вчера на Хип, но не съм дала.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 197
Пресните сокове не са препоръчителни особенно на вашата възраст.Аз реших да не давам по една много проста причина,че доколкото знам пресни плодове(без топлинна обработка)се дават към 8-9месец,а сока  е пак доло-горе същото.За мен няма никаква логика все едно на 2 месеца да захрупа ябълка

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм, не помня АЗ от кога съм пропила сокове, но на сина си давах от 2 месечната МУ възраст. Отразиха му се много добре. Преди това малко трудно акаше, щом започнах да му давам сок, всичко си дойде на мястото.

# 11
  • Мнения: 1 897
Малко е още бебето ти за сокчета.
Не се тревожи за витамините, всичко от което то има нужда в момента се съдържа в кърмата или в АМ, което пие.
Ако все пак нямаш търпение да въведеш нещо ново и витаминозно в менюто му, изчакай поне да навърши 4 месеца (а най-добре 6) и започни с еднокомпонентно плодово или зеленчуково пюре.

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз давам - ябълка и морков. Проблеми няма и много ги харесва!

# 14
  • Мнения: 93
 Аз дадох на 2 месеца на сина ми сок от ябълка,после добавих и морков. На 3 започнах пюретата - не сме имали проблеми, но всяк одете е различно.
 Все пак избора е твой.
 

Общи условия

Активация на акаунт