Скарлатина...Заразяване

  • 2 982
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте.Надявам се,че някой ще може да ми помогне.
Ситуацията е следната: Брат ми е на 6 и вече няколко дни има скарлатина, кара я много тежко Sad
Аз съм на 19 и не е сигурно,че съм карала скарлатина...Въпросът ми е има ли опасност и аз да се заразя, при положение,че не влизам в стаята в която се намира той и колко време след проявата на болестта при него, той е заразен?
Единственото ми притеснение е,4е имам много важни изпити и не мога да си позволя да боледувам.
Много ще съм ви благодарна,ако ми дадете някакъв съвет как да се предпазя(ако въобще е възможно да се заразя,защотото про4етох,4е това е болест при деца от 1-9 години)
Благодаря предварително. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 211
Прегледай тази тема, може да извлечеш полезна информация от нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280158.0

Пожелавам ти да не се разболееш от скарлатина и да си вземеш изпитите!

# 2
  • Мнения: 238
Отделни прибори за хранене, чинии, не влизай в стаята му и носи маска на лицето. Дано ти се размине  Wink
Лично аз я изкарах на 20, така че недей разчита на това, че само децата се раболявали.  Naughty

# 3
Благодаря! Simple Smile
Който има какво да допълни, моля да се включи. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Скарлатината повтаря, тъй че карала-не карала - все тая  Rolling Eyes
Уж пише, че не е силно заразна, но аз и двата пъти се заразих, когато дъщеря ми я кара.
При възрастните протича по-различно и нетипично - аз нямах обрив, но направих гнойна ангина. Мъжът ми също се зарази единият път, като я кара детето и беше доста зле - гнойна ангина, с много висока температура, чак бълнуваше.

# 5
Не заех,че повтаря Sad
Това е добре да се знае. Тоест,аз дори и да не се заразя сега, има много голяма вероятност майка ми или баща ми да се заразят и след това отново има опасност за мен ... което е много лоша новина Sad Добре, мерси за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт