Кои доктори/болници подкрепят естественото, активно раждане?

  • 4 250
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 925
Моля, споделете опит кои доктори и/или болници подкрепят или поне не пречат на естественото и активно раждане и не бързат да слагат системи с окситоцин, да бърникат, пукат води и пр.
Засега от форума тук и от мамите от "Естествено" съм чула добри отзиви в тази насока за д-р Григорова от 1АГ Св. София. Много бих се радвала да науча и за други такива лекари и места в БГ.

Моля модераторите, ако темата не е за тук, да я преместят в "Здравен справочник" или където намерят за добре!

# 1
  • Мнения: 2 746
За съжаление, не знам да има такива!
Отидеш ли да раждаш в болница обаче, колкото и да подкрепят естественото раждане, няма начин да не те "бръкнат" - нали трябва да се провери разкритието.....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 387
Първо раждане 2005 в Шейново без избор на лекар - система с окситоцин, пукане на мехура и най-гадното за мен лежане по гръб,
без да ти разрешат да се движиш и накрая куп вътрешни и външни шевове.
Второ раждане точно преди седмица в Токуда с избор на лека д-р Кирякова - да, пукна ми мехура и ми сложи съвсем малко окситоцин, но за моя радост ме отстави да заемам каквито пози искам, стига това да мо помага при изгонването. Всичко мина много бързо, да болезнено, но за сметка на това по-безпроблемно. Два часа след като родих се разхождах из отделението и акушерките и докторите ме гледаха  Shocked, чак не им се вярваше. И още нещо - дадоха ми малката след около 1.30 -2 ч и аз разбирасе веднага я сложих на гърда (въпреки протеста на неонатологичната сестра, че не съм се била мила).

# 3
  • Мнения: 9 814
Пожелавам ти искрено да намериш такива лекари, при мен не се получи. Знам, че в АГ "Света София" по принцип са за активното в истинския смисъл на думата участие на жената в раждането. Най-добре избери лекар, с който да споделиш желанията си.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Отидеш ли да раждаш в болница обаче, колкото и да подкрепят естественото раждане, няма начин да не те "бръкнат" - нали трябва да се провери разкритието.....


 Дааааа!Скоро, ако прочета, че някой иска да си роди вкъщи сам без присъствието на лекарски екип, или на кватраланата баба-акушерка, няма да се учудя.Стига модернизация, пред блока ни има голяма нива, идеален терен за раждане, идвайте!

# 5
  • Мнения: 8 999
А кои лекари или болници отричат естественото раждане???? Аз не съм чувала за такива!

# 6
  • Мнения: 5 577
моята докторка категорично отричаше секциото, и упойките, това 2004 като раждах. каза 'не'  Naughty

и родих естествено, без упойки, само с обезболяващо някакво (бусколизин май) - щом съм се навила на второ, пак при нея разбира се, значи не е болка за умиране.  Laughing

'бръкването' е най-малкият проблем в случая, не виждам какво притеснително има - разбира се, че бърка. все пак ръката на докторката е далеч по-малка от това, което излиза от там накрая.  Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Какво означава да подкрепят естественото раждане - да те оставят да си раждаш неасистирано в някоя хралупа? И как очакваш да ти "асистират", ако не те докосват?

# 8
  • Мнения: 1 464
Аз не виждам какво лошо има в окситоцина,а ако ти изтекат водите и нямаш разкритие какво?Ще си седиш без води 2 дена ли?Нали ще предпочетеш да ти изтече една система че да получиш контракции.И как ще родиш пък ако не ти спукат мехура при положение че не се пука сам Thinking

# 9
  • Мнения: 1 008

Отидеш ли да раждаш в болница обаче, колкото и да подкрепят естественото раждане, няма начин да не те "бръкнат" - нали трябва да се провери разкритието.....


 Дааааа!Скоро, ако прочета, че някой иска да си роди вкъщи сам без присъствието на лекарски екип, или на кватраланата баба-акушерка, няма да се учудя.Стига модернизация, пред блока ни има голяма нива, идеален терен за раждане, идвайте!
О, ама ти си изостанала! Преди около месец имаше тема За домашното раждане, неговите предимства и т.н.
 Защо ходим на зъболекар да ни прави пломби, да ни слага лекарства и да ни почиства зъбите? Защо не си стоим вкъщи да си търпим болките- по-естествено е. Нищо, че навремето хора са умирали от зъб. А сега с тия модернизации всичко правят, и бебета вадят без да мъчат родилката- Ужас!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 16:34 от azsa

# 10
  • Мнения: 160
Абе жената зададе конкретен въпрос а не дали е добра идея да родиш по естествен начин или не. Ако искаш ми изпрати лично съобщение и аз ще ти изпратя разказ за моето раждане.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
О, ама ти си изостанала!

   Моля, моля, в течение на събитията съм LaughingТрагичното е, че 4-5 потребителки  се опитват да въведат тези нови методи, но както виждам на нашето стадо му харесва Confused

# 12
  • Мнения: 2 171
   Трагичното е, че 4-5 потребителки  се опитват да въведат тези нови методи, но както виждам на нашето стадо му харесва Confused

Трагичното е, че на един елементарен въпрос скачате точно като стадо ooooh!. Ако нямате отговор на въпроса, защо просто не замълчите, вместо да трупате мнения във всяка една тема Peace.
Не съм против окситоцина, когато ситуацията го изисква, но съм против практиката на повечето болници да ти го вливат без никаква нужда, само и само да скъсят и забързат процеса. Както съм и абсолютно против "бъркането" или така нареченото туширане, при което ти правят от раз 3-4 см разкритие Sick, което нормално с контракции се получава за около 2-3 часа. Който го е изпитал, той знае за какво става дума Peace. И не мисля, че размера на ръката на докторката е фактор за болката, която изпитваш при насилственото разширяване на шийката при това бърникане.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Трагичното е, че на един елементарен въпрос скачате точно като стадо ooooh!. Ако нямате отговор на въпроса, защо просто не замълчите, вместо да трупате мнения във всяка една тема Peace.


 Достатъчно добре обясниха по-горе девойките.Просто в БГ подкрепят нормалното раждане(т.е. не секцио), но никой няма да я остави без надзор.Защото след това ще има тема от 100 страници колко са смотани българските лекари, нали!

 Това, че ти си разждала при такива условия, съжалявам!

 Бях съгласувала всичко предварително с лекарката си, знаех какво ме очаква и бях дала съгласието си.

  И мнения ще си трупам колкото искам, доста голяма съм вече за да ме поучава някоя си Peace

# 14
  • Мнения: 1 008
Астарта, въпросът е толкова елементарен,че чак няма нужда от отговор.
Не съм чувала за болница или лекар, който да влива Окситоцин, ей така за по-интересно, без да има нужда.
Отидох да раждам с изтекли води и 2см разкритие. До последно се колебаех как да раждам секцио/нормално. Започнаха да ми вливат Окситоцин, тушираха ме и 4 часа не получих разкритие. Радвам се,че имах възможност да избирам и ми направиха секцио, защото другият вариант беше да стоя на системи с изтекли води поне още 15 часа, след което да протече едно сухо раждане с незнам какви последици (бебето тежеше 4 200).
Това е моят отговор на въпроса,за който може да чете между редовете.
И не разбрах кое е лошото на скъсяването и забързването на процеса? Не на всеки девиза е "Нека ме боли!".

Общи условия

Активация на акаунт