детето ми Отказва да яде

  • 441
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
Тръгнах на работа и като че ли това съвпадна с отказа на дъщеря ми да яде. вече 1 месец и положението става все по-зле. първоначално намали храната, после започна да я отказва едно по едно, сега дори и любимите й неща не иска, плюе абсолютно всичко което не е пасирано Embarassed от няколко дни, кара само на течности, дори и пюрета много много не яде. като я питаме защо плюе тя казва че не знае. детето ми е на 3 години, имам и още едно на 1г. голямата често пита дали тя прилича на малкия. прави се на бебе. не знам дали има връзка но го споделям. не съм сигурна и че работата е причина... майка ми я гледа, не ходи на градина. не знам какво да правя, много съм притеснена, положението става все по-отчайващо от ден на ден ...моля ви, помогнете ми..
със съвет, случвало ли се е това, на какво може да се дължи
ходихме на д-р , изл-ята са й ОК-урина и ехограф на стомаха...засега... надявам се че няма да се стигне до нещо опасно
пс сетих се че в последните дни и се гади от храната, принципно има желание, казва това, това ... и пр. да стопля и в момента в който е на масата само помирисва храната и я отказва....
просто не знам и аз какво да правя..
страх ме е за нея ....

# 1
  • София
  • Мнения: 1 387
Здравей,

За съжаление не мога да ти бъда полезна със съвет, но ти пожелавам от все сърце този период да отмине в най-скоро време. И все пак сигурна ли си, че не става въпрос за стрес от някаква генерална промяна в живота и като твоето тръгване на работа например?

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Използвай всеки момент за да й показваш и казваш колко МНОГО я обичаш, колко тя е важна за теб и т.н. Ако и да не помогне, със сигурност няма да навреди и поне ще я направи щастлива. А ако това е причината може и да помогне. Освен това, може да опиташ да я даваш за по половин ден няколко пъти в седмицата на ясла (или градина, не знам кога кое се полага). Възможно е просто да не получава достатъчно ... стимулация, не знам как да се изразя, и мускулна, и ментална - с други думи, да й липсва контакт със себеподобни и да не изразходва нужното количество енергия.

# 3
  • Мнения: 9 814
Преди месец Кати беше така- абсолютно нежелание да вкуси храна. Ядеше само таратор и филия с лютеница. За моя радост този период при нея отмина. През последните дни яде с желание всичко, което й се поднесе. Съвет от мен не насилвай детето, но ако това безапетитие продължи по-добре се консултирай с лекар.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 334
Тръгнах на работа и като че ли това съвпадна с отказа на дъщеря ми да яде. вече 1 месец и положението става все по-зле. първоначално намали храната, после започна да я отказва едно по едно, сега дори и любимите й неща не иска, плюе абсолютно всичко което не е пасирано Embarassed от няколко дни, кара само на течности, дори и пюрета много много не яде. като я питаме защо плюе тя казва че не знае. детето ми е на 3 години, имам и още едно на 1г. голямата често пита дали тя прилича на малкия. прави се на бебе. не знам дали има връзка но го споделям. не съм сигурна и че работата е причина... майка ми я гледа, не ходи на градина. не знам какво да правя, много съм притеснена, положението става все по-отчайващо от ден на ден ...моля ви, помогнете ми..
със съвет, случвало ли се е това, на какво може да се дължи
ходихме на д-р , изл-ята са й ОК-урина и ехограф на стомаха...засега... надявам се че няма да се стигне до нещо опасно
пс сетих се че в последните дни и се гади от храната, принципно има желание, казва това, това ... и пр. да стопля и в момента в който е на масата само помирисва храната и я отказва....
просто не знам и аз какво да правя..
страх ме е за нея ....
Сигурно страда по някакъв начин за това че сега не сте постоянно заедно,но според мен този период ще отмине бързо Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 768
Благодаря за отговорите.
Мона77, за съжаление не мога да съм сигурна дали това е причината или не. Sad май ще трябва да потърся психолог..
Кати АБВ, със сигурност и показвам непрекъснато колко много я обичам. за детската градина, не знам дали й липсва но няма никакво желание да тръгва, пък и няма и места  Sad мисля че майка ми я разнообразява достатъчно.. или поне така се надявам
франческа, аз щях да съм доволна и хляб да яде, и може би нямаше да се притесня толкова, но тя отказва абсолютно всичко...не съм я насилвала до скоро но видях на къде вървят нещата и се притесних  и на лекар я водихме.. само не и на психолог.
мамаЕли, дано си права  Praynig и скоро да отмине

Общи условия

Активация на акаунт