Лапароскопия - моля за коментар

  • 891
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте момичета  bouquet,

И при двата прегледа при доки той настоя да направим лапароскопия за да установим какво е състоянието на тръбите на съпругата ми. На въпрос защо не използваме като метод ЦС той ми обясни, че този метод е ненадежден, и че той не дава напълно сигурни резултати като обясни, че когато се вкара разтвора, той (разтвора) поради своята плътност и начина по който се вкарва може да разкъса ципата, която блокира входа към тръбите, в случай че се е образувала такава (тук следва да поясня, че при съпругата ми титъра IgG за хламиди показа 1:256, при норма 1:32). Сега ни предстои лечение на хламидите, но бих желал да попитам дали някоя от вас, която е преминала през тази процедура може да сподели повече за нея - в какво се състои, има ли белези, колко време отнема за възстановяване (разбрах, че се лежи два дни в болница и се прави под пълна упойка). Изобщо се интересувам от всичко, което може да споделите относно тази процедура, както и случаите, в които са ви я назначавали. Искам да установя дали доки не премълчава нещо от нас, защото този довод, който ми изказа ми се струва малко несъстоятелен предвид факта, че всички лекари на момичета, които са били с хламиди са използвали ЦС или хидротрубация за да се установи какво е състоянието на тръбите им.
Предварително ви благодаря   bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Татко Барба,има закована тема за лапароскопията.Там можеш да получиш много  информация.Иначе процедурата не е натоварваща,много бързо е възстановяването,но и аз като теб не виждам смисъл да се проверява проходимост на тръбите чрез лапароскопия.Освен ако няма още нещо предвид лекаря ви.Белези почти не ми останаха,но пък ми беше направена фенестрация на яйчниците/надупчване/,която ми създава проблеми и искрено съжалявам,че преди две години бях толкова невежа и се подлложих на процедурата.Можех да се размина само с една снимка.Питайте,разпитвайте,проучете добре нещата и не бързайте с лапарото Peace

# 2
  • Мнения: 646
Е, Цецинка се оказа по-бърза ама нищо..
Здравей татко барба - има цяла тема по въпросите свързани с лапароскопията. Прочети и ще имаш доста информация.
Но искам да ти пиша още нещо - за хламидиите - направете тест със секрет да се види има ли наистина хламидии или няма. Ig G по принцип отчита минала инфекция. Изобщо това с хламидиите е нищо много неизяснено според мен поне.
За ЦС - не винаги дава точен резултат- при мен имаше пълно разминаване м/у ЦС и лапароскопията, същото се случи и на момичето, които беше в моята страя в болницата.
Лапароскопията не е страшна - с пълна упойка се прави. Възставовяването/ пълното / е за максимум 10 дни. Белезите са много малки - 3 дупцици са по ок.1 - 1.5 см.При мен бяха се заличили почти напълно от началото на 2005, сега имам нови на същите места..
Успех и късмет!

# 3
  • Мнения: 989
Татко Барба, само ИгГ ли изследвахте? Ако е така нека съпругата ти да си направи ДНК тест за да се потвърди наличието а на хламидия. По въпроса за хламидията може да пишеш на Стеф или Денис - те са по-вещи. Иначе може би д-р Владимиров иска да види дали няма и някакви други увреждания от хламидията освен по тръбите  newsm78 Има и друго - лекарите искат да се излекува хламидията преди да се прави ЦС за да не се вкара инфекцията навътре.
Иначе лапароскопията никак не е страшна - аз да си кажа, че предпочитам пак да ми правят лапаро вместо да правя ЦС. Ако е само диагностична има само 2 дупчици - едната е в пъпа и изобщо не се вижда после, а другата е ниско долу на корема и белегът е съвсем мъничък и ще изчезне напълно след време. Прави се под пълна упойка и обикновено на следващия ден си съвсем ОК. Но за тези неща наистина е по-добре да прочетеш закованата тема - има предостатъчно инфо.
Успех каквото и да решите  Hug

# 4
  • Мнения: 2 382
Татко Барба,предполагам,че лекарят ви има някакви съображения,за да настоява за лапаро.ЦС и хидротубацията с в пъти по-безобидни процедури и е по-логично да се започне с тях.Ако има проблем,естествено-лапаро.
При лапарото тръбите се оглеждат през коремната кухина,т.е,оглежда се външната им повърхност.А проходимостта отново се проверява посредством разтвор.

# 5
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,
Благодаря ви за коментарите Hug Hug Hug
Скарлет,
Да поясня - правихме 3 изследвания за хламиди - кръвен тест, с цервикален секрет и ДНК тест. За кръвния и този с цервикалния секрет помня добре, че IgG излезе положителен. Аз също се изследвах за хламиди и при мен IgM при норма <11 беше 3,5 - т.е. не установи наличие на протичаща инфекция. За това направихме и ДНК, който е положителен за съпругата ми, но само титъра IgG. Когато попитах защо не са ни написали какво показва IgM ми обясниха, че след като не са го написали значи бил отрицателен  newsm78  Защо е толкова трудно да се напише, че е отрицателен и защо по този начин оставят пациента да се мае  #Crazy в недоумение какви са окончателните му резултати ....... не мога да кажа  newsm78
Цецинка,
Не мисля, че можем да минем с ЦС т.к. и двата ми опита да уговоря доки за това срещнаха твърдата му вола да бъде лапаро. Сигурно има своите основания, но не знам защо не ги споделя в пълнота  newsm78  Защо се е получила тази фенестрация на яйчниците ти ???  Това резултат от некадърен оператор ли е или ....... ??? Ако не е тайна при кого си прави лапарото ?
Шайни,
До колкото разбрах целта е да се види дали няма ципа в края на тръбите, която да пречи на спермчовците да достигнат целта  fertilization  Сигурна ли си, че само повърхността на тръбите се оглежда при лапарото, защото до колкото изчетох тя се използва и за пластика на тръбите  newsm78

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Татко Барба,Шайн може би е имала предвид,че ако се проверява проходимостта на тръбите чрез лапаро  се вкарва пак контраст-при мен така са проверени.
Фенестрация на яйчницете се прави,когато има поставена диагноза поликистозни яйчници/при мен тя не се потвърди/и затова казах,че е била безмислена в моя случай и само неприятности ми докара.Фенестрацията е "надупчване" на яйчниците с цел по-лесно да се пукат фоликулите и да не се образуват кистички.
Лапарото ми го прави Минев тук в Пловдив/за което съжалявам/.
Щом доктора настоява,доверете му се и успех Peace

# 7
  • Мнения: 763
Татко Барба, сподели, кой е този така настоятелен лекар. Защото всички тук познаваме един, на който лапароскопията му е любимата процедура  Wink Извинявай, ако някъде си писал кой ви е лекуващ лекар и съм пропуснала да го прочета   bouquet

# 8
  • Мнения: 989
Додичка, мисля, че Татко Барба и съпругата му са пациенти на д-р Владимиров и предполагам, че док. има сериозни причини за да настоява за лапароскопия.

Общи условия

Активация на акаунт