Може ли...?

  • 1 911
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Може ли с един климатик да се отоплява 73 квадратен апартамен с 2 стай и кухня,като мисля да го сложа в коридора дали ще  затопля? clean

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Зависи от климатика и разположението на апартамента според мен.

# 2
  • Мнения: 61
Аз това се опитвам да попитам какъв ми трябва

# 3
  • Мнения: 1 038
Най-добре се консултирай с хората от магазина.Ние се отопляваме с два климатика.Живеем в двустаен апартамент, който не е повече от 60 квадрата.

# 4
Може ли с един климатик да се отоплява 73 квадратен апартамен с 2 стай и кухня,като мисля да го сложа в коридора дали ще  затопля? clean

НЕ!

# 5
  • Мнения: 71
Мисля че не може.
Поне два трябва да са

# 6
# 7
  • Мнения: 3 036
Зависи и каква температура искаш да се поддържа.
Ако е от рода 22,23 градуса мисля че ще е трудно да се постигне.
Може би е недостатъчен един.
Ако е от рода на 55, 60 квадрата  апартамента -  да.
Но все пак зависи от това да ли е 9вятка или по мощен.

# 8
  • Мнения: 641
Зависи какво изложение е апартамента, има ли изолация, сменена ли е дограмата.
Има едни мощни климатици -колона . Може би с такъв и то зависи от изброеното горе.

http://klimatik-standart.com/online-shop/climatic-midea-mfs2-48arlcd-88.html

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 20:57 от Рамбо Силек

# 9
  • Мнения: 44
естествено, че може, но зависи най-вече от разположението, от това дали има изолация апартамента, дали е с добра дограма... ПО принцип винаги се взима климатик с малко по-голяма мощност отколкото предполага квадратурата, за да има аванс и възможност да не работи на максимум. Пример: Ако за 25 кв.м. ти  предлагат да вземеш 12, по-добре е да вземеш 18. Ако вземеш климатик тип колона мисля, че ще си решиш проблема. Ние сме с колона и топлим 3 стаи без проблем.

# 10
  • Мнения: 2 401
Ако   тези 72 квадрата  са само една стая и климатика е достатъчно мощен може и да стане.

# 11
Ако   тези 72 квадрата  са само една стая и климатика е достатъчно мощен може и да стане.

Не е едно помещение и това е проблема. Виждал съм подобни опити, в коридора жега в стаите студено...пълна глупост.

# 12
  • на село
  • Мнения: 826
Не може.Особено в по-студените зимни дни.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 320
Няма как да се получи според мен! Ние сме с 3 вътрешни тела на едно външно, достатъчно мощно да ги захрани и 3-те едновремено и да подържа темперетура около 25-26 градуса в студовете (едно в хола, което обхваща коридор и кухничка и по 1 вътрешно тяло в двете спални).

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Не може категорично. Така ще топлиш антрето, а в стаите ще си е студено. Идеята с отворените врати е голяма заблуда.
Аз живея в такова жилище и имам 3 климатици - по 1 във всяко помещение и е топло.
Можеш да направиш компромис с по-евтини климатици, но си ги сложи в стаите както трябва, ако искаш да ти е топло.

Общи условия

Активация на акаунт