Как се реагира в тази ситуация?

  • 1 198
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Здравейте мамчета, отдавна се каня да пусна тази тема и все забравям, а искам да съм информирана по-въпроса. Преди време бях чела, че някои алергични реакции може да са съпроводени със задушаване (страшно ме плаши тази дума) та мисълта ми е какво се прави в такава ситуация. Да пази господ и на никой да не се налага, но е по-добре да сме информирани, а аз лично не знам в паниката дали ще се светна как трябва да реагирам. Моля мамите, които са запознати да споделят, мисля че не е излишна информация за никого.

 Благодаря и здрави и усмихнати бебенца   bouquet

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Наистина много е важно това.Ще следя темата  Peace

# 2
  • Мнения: 5 393
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144105.0

Ето тук има полезна информация за Първа помощ за бебета- дано намериш каквото ти трябва.

# 3
  • Мнения: 1 008
Всички стегнати дрешки трябва да се разхлабят. Ако пострадалият лежи, не бива да се слага възглавница. Главата трябва да е на една страна.Следват изкуствено дишане и сърдечен масаж. Това се прави, като междувременно е повикана Бърза помощ.
Да не дава Господ на никой!

# 4
  • Мнения: 107
и аз ще следя че .....

# 5
  • Мнения: 8 163
Първо, ако вече знаете, че детето ви има силна алергична реакция към нещо, трябва винаги да разполагате с подходящ медикамент за първа помощ. Това следва да се препоръча от педиатъра.

Ако, не дай си Боже, ви се случи за пръв път и нямате кой да помогне, се прави следното:

1. Проверете състоянието на детето. В съзнание ли е? Извикайте го по име, потупайте го нежно по рамото или крачето. Ако не последва отговор, веднага накарайте някой да се обади на спешна помощ. Ако сте сами, се обадете за линейка след 2 мин. прилагане на стъпките за първа помощ.

Положете внимателно детето по гръб на равна, твърда повърхност,

2. Отворете дихателните пътища. Наклонете главичката на детето назад с едната си ръка и повдигнете леко брадичката му с другата. Не е нужно да избутвате главичката твърде назад, за да отворите дихателните пътища. Проверете за признаци на живот (движение или дишане), но не чакайте повече от 10 сек.

За да проверите дишането, наведете главата си близо до бебешката уста; погледът ви трябва да е в посока към крачетата на бебето. Вижте дали гръдният кош се движи и се заслушайте за звук от вдишване и издишване. Ако детето диша, трябва да можете да почувствате това с бузата си.

3. Направете 2 леки обдишвания. Ако детето не диша, направете му 2 леки обдишвания, всяко от по 1 секунда. Покрийте носа и устата на бебето с вашата уста и издишайте само докато видите, че гръдният кош се повдига.



Запомнете, че бебешките дробове са много по-малки, така че им е нужен много по-малко въздух, за да се напълнят. Ако издишвате твърде дълго или рязко, можете да вкарате въздух в стомаха или да повредите дробовете на бебето.

Давайте по 2 обдишвания следвани от пауза, за да може въздухът да излезе от дробовете.

4. Направете 30 сърдечни масажа. Докато бебето лежи, сложете върховете на 2 или 3 пръста точно под въображаема линия, минаваща през зърната на бебешките гърдички.



Приложете натиск, който да не позволява на пръстите ви да хлътнат на повече от 1,2-2,5 см. Налягането трябва да е плавно, а не рязко.

Направете 30 компресии, съобразени с пулс 100/мин. Тези 30 компресии трябва да бъдат последвани от 2 обдишвания.

Продължете да давате първа помощ, докато не дойде линейката. Дори детето да възстанови дишането си преди пристигането на лекаря, то пак трябва да бъде прегледано.

по материали от www.babycenter.com

# 6
  • Мнения: 941
Първо трябва да знаем причината за задушаването,може да е от задавяне,алергична реакция.Главната цел е възстановяването на дишането.В линка,който е дала Мечо Пух пише полезни неща Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
инжекция с урбазон или адреналин. това е животоспасяващото при анафилактичен шок.

# 8
  • Мнения: 3 092
Благодаря за полезната информация !
Дано не се налага на никого !  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт