моля спешно за помощ! температура и треска в 8я месец съм

  • 3 057
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Кажете ми моля какво да пия за да я смъкна, опасно ли е за бебето? Паникьосах се много. Имам 38.2

# 1
  • Мнения: 360
Най-добре се обади на лекаря си. Той ще прецени.
Иначе пий повече течности, яж лимони, мед. Това се сещам като лекове без лекарства, но ако е по-сериозно може и да се наложи да изпиеш някой хап.
Дано всичко е ок!
 Peace

# 2
  • Мнения: 200
Здрасти, аз в 8ми месец бях с 39,0 градуса, обилно повъръщане и диария! Пих 3 пъти на ден Парацетамол и 1хапче аналгин, иначе сваляхме температурата с кърпи с оцет, чай с лимон и много течности! Хапчетата ги пих след консултация с доки! Обади му се, той ще ти каже! Бързо оздравяване!

# 3
  • Мнения: 523
Пих 3 пъти на ден Парацетамол и 1хапче аналгин, иначе сваляхме температурата с кърпи с оцет, чай с лимон и много течности! Хапчетата ги пих след консултация с доки! Обади му се, той ще ти каже! Бързо оздравяване!
Успех и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 961
Можеш да пиеш парацетамол за сваляне на температурата!  Peace Аз не бих си слагала оцет, но едно леко хладно душче - в никакъв случай студено, с 1 -2 градуса по-ниска Т от твоята - върши добра работа. Повече течности и плодове.
Бързо оздравяване!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Лекарствата, които се считат за безопасни при бременни са тези с парацетамол.   Това са парацетамол, фервекс и панадол. Мисля, че може да пиеш и нурофен, давала съм го на дъщеря ми, когато беше на 4 месеца.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Задължително се консултира с лекар  Peace
Дано всичко е О.К  Praynig

# 7
  • Мнения: 728
Мното течности(за препоръчване мин.вода и натурални сокове,избягвай чайове),парацетамол и задължително консултация с гинекологът,който следи бременността ти.

# 8
  • Мнения: 2 211
Масаж и компреси на гърлото с ракия. Много мед и плодови сокове. Ако имаш хрема - тампони с мед в носа. Гаргара с цитросепт или лайка. Няма страшно, нищо лошо няма да се случи с бебето.

# 9
  • Мнения: 1 044
Аз бях в седмия месец, когато пипнах някакъв вирус. Имах температура, треска, зачервено гърло. За гърлото ми казаха да взема които и да са  смучещи таблетки-аз взех Стрепсилс. А температурата свалях с парацетамол. За 5 дни ми мина, нищо лошо не ми се случи нито на мен, нито на бебето.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За смъкване на температура мога да ти предложа хомеопатични, които са  безвредни за бебето- Беладона 9 CH, за гърло Ангил хил и за имунната система- цитросепт(с него може да се прави и гаргара на гърлото). Пий много течности, фрешове, чай с мед и лимон.

# 11
  • София
  • Мнения: 626
Обади се на лекар,тичай до аптеката или изпрати някой за нещо хомеопатично!
Пиши после как си.Само не се шашкай,всичко ще е наред!

# 12
  • Мнения: 524
Аз съм пила парацетамол, когато бях бременна и когато кърмих. Но най-добре да се консултираш с лекар. После пиши какво е станало.

# 13
  • Мнения: 2 096
Вземи мерки за температурата... отиди на лекар и на гинеколог.. настоявай за обстоен преглед и видеозон да ти видят плацентата след като свалиш темп. не допускай да стоиш с темп дълго време.. аз в 38 г.с. вдигнах температура.. 39 градуса.. 10 дена по късно родих имаше усложенеия при раждането в следствие на високата ттемпература.. не искам да те палша но това се случи с нас и се разминахме на косъм.. нека следят тоновете на бебо, а също ако не го усетиш за по дълго време настоявй да те приемат и да ви следят.. ако има нещо пиши дано всичко бъде наред..ьтемп над 38 се сваля с парацетамол... няма да навреди на бебето не се тревожи

# 14
  • Мнения: 559
mutzunkata, аз вдигнах температура миналата седмица. Стигна до 39. Парацетамол пих три пъти и не ми помогна. Ефералган с витамин С (разтворим) направи чудеса с мен. Доктора каза, че е като парацетамола и няма проблем да се взима. Също и мокри кърпи на челото и глезените за 10 минути ми свалиха температурата до 37,5. После пак я вдигах много пъти през нощта, и пак така я свалях. Стигна се и до студен душ (изключително неприятно е Sad ), но много се изплаших. Сега всичко е наред.
Оправяй се бързо!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт