Прясното мляко в печен вид ;-)

  • 422
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Да питам аз за този най-ужасен алерген  Wink : предизвиква ли някакви последствия, ако се дава на детенце нещо сготвено с пясно мляко. Давам пример: питката за прощапулника, макарони на фурна със заливка, разни постни мусаки пак със заливка......
Изобщо "опеченото" прясно мляко опасно ли е?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Мисля, че след 9-10м термично обработеното прясно мляко (в манджи и прочие) е Ок (колкото по-късно, толкова по-добре, особено за алергични и фамилно обременени деца). Прясно мляко в чист вид след годинката обаче може чак, а за деца с проблеми - по-късно.

# 2
  • Мнения: 2 596
Понеже сме на кухня от този месец там правят кремчетата с прясно мляко. Бисерчо много ги харесва. Няма му нищо.

# 3
  • Мнения: 1 194
Ох, аз пък вчера купих на Яна едни десертчета на Несле с шоколад. EmbarassedАмша като прочетох състава се оказа че и прясно мляко съдържали. Та и ги оставям за рождения ден, макар, че този шоколад??? Та се питах и аз същия въпрос за прясното...Взе ми го от устата Simple Smile
Та, бу, след годинка, значи може да пият прясно мляко? Rolling EyesДай някой линк, ако може... Embarassed

# 4
# 5
  • Мнения: 1 194
Мерси, супер си!
Всъщност след като го напсах, малко се засрамих, че не търся сама, но хич ме няма по бързината в интернет, а и беба като ме види на ПС-то и започва да ревнува.
Прочетох статиите и направих ОТКРИТИЕ. От тях следва , че след годинка детето НЯМА нужда от допълнително краве мляко или друго ако е отбито. Аз до сега мислех обратното, нали имаше разни цифри 500 мл на ден и тн, да но там пише черно на бяло , че мялкото не е задътлжително и има други източници на калций. Ние сега сме в процес на отбиване(мнооого бавно и постепенно)-суче само 1 път на ден сутрин и до сега само се шашках да пресмятам колко млечни пшродукти изяжда. А то не било необходимо. ПОРАЗЕНА съм, честно.
Мерси отново.

# 6
  • Мнения: X

Прочетох статиите и направих ОТКРИТИЕ. От тях следва , че след годинка детето НЯМА нужда от допълнително краве мляко или друго ако е отбито. Аз до сега мислех обратното, нали имаше разни цифри 500 мл на ден и тн, да но там пише черно на бяло , че мялкото не е задътлжително и има други източници на калций.

Ха, наистина ли така пише ?Ще трябва и аз да седна да попрочета малко от линковете...
Щото и аз бухам ли бухам от тези млечни десертчета с адаптирано и кисели млекца от адаптирано мляко и само пресмятам с тези 2 кърмения колко ли мляко изяжда на ден...

# 7
  • Мнения: 3 927
Досега не съм приготвяла нищо с прясно мляко за беба, яла е само няколко хапки.....не сме и на кухня, но питам само за справка.
Не меря колко мляко пие щерката или колко сирене/кашкавал яде.
Чела съм особени статии от сорта "Кравето мляко е за телетата" (който я е чел знае за какво става дума Simple Smile ) и разни други теории за усвояването на калция от млечните продукти и моето виждане е, че не трябва да се залита по голяма консумация на млечни продукти. Но това си е мое мнение....иначе обожавам кисело мляко и извара Simple Smile

Аз пък не четох линковете Confused, че донт спиик инглиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт