С какво помагат мъжете ви при отглеждането на детето?

  • 9 225
  • 237
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте. Интересно ми е , дали само моят мъж е такъв,или има и други?По принцип е супер във всяко отношение. Няма да изреждам суперлативи,нека просто кажем че той е идеалната ми половинка. Много ясно че не е съвършен,едва ли има някой такъв. След като се роди синът ни , се премести да спи в другата стая. Даниел е от ревливите бебета и се дереше по цял ден със и без причина.На денонощие му се събираше по 1-2 сън.Направо бях луднала ,защото си го гледах сама.Родителите ми живеят в друг град,а свекърва ми е работохоличка.Сънят беше мираж,по цял ден се правих на маймуна да го успокоявам и се дундуркахме.Мъжът ми един път дори не ми каза да отида да си поспя в другата стая, а той да го гледа.След 6-ият месец Даниел започна да се успокоява и да спи вечер.Тогава мъжът ми се премести да спи при мен. С отглеждането не ми помага особено,изкарва парите но това не е достатъчно ,нали?Вечер се прибира от работа,вечеряме;играе си малко с Дани и сяда на компютъра да играе CS. Моите приятелки майки се хвалят че мъжете им им помагат много-хранят бебето,къпят го,сменят памперси и други такива работи.Аз обаче не мога да се похваля с това.
Какво ще кажете,има ли и други като него? Вашите мъже помагат ли ви,ако да с какво?

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здрасти!Моя мъж ми помагаше много. Като се прибереше вечер: къпе детето, преоблича го за спане, играе си с него, през нощта ставаше да го позавие, пообърне, сутрин пак сменяше памперса. Вечер понякога готвеше, основно той чистеше - аз само минавах парцал.... Та ей такива едни неща!  Wink
Сега се надявам пак да помага.........  Peace

# 2
  • Мнения: 864
Сами си гледаме дечицата и ми помага много.Справя се с всичко,а и има желание  Heart Eyes
Готви,чисти,облича,къпе.......... с две думи е съвършеният съпруг и татко  Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Много ми помага.Още като се роди дъщеря ни,си взе отпуск и беше непрекъснато до нас.Тя не беше от ревливите бебета,но при всяко събуждане вечер,ставаше той.Когато започна работа,ставаше(и продължава да го прави) всчка събота,за да мога аз да поспя.Къпем я винаги заедно и когато ми е писнало и сменя памперса,излиза с нея на разходка,понякога я храни...абе злато си ми е той Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 660
И аз мога да се похваля с мъжа си. Доста ми помага с малката. В първите 2 седмици след изписването се налагаше да я дохранвам с АМ и често, особено през нощта го правеше той. Когато я мъчеха колики по цяла нощ - пак се редувахме. Сменя памперси, къпе я, говори й, забавлява я, успокоява я, като е нервна, понякога я приспива. Пее й песнички за "Левски" и казва, че първата й дума щяла да бъде "Само Левски"  hahaha  hahaha
Също така да отбележа, че имаме куче, за което той е поел изцяло грижата - разходки, миене на лапи всеки път, къпане... такива неща (както казва t_ilieva).  Mr. Green

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Моя мъж в началото приличаше малко на твоя в отва отношение.Никога не е спал в другата стая, но не ми помагаше особено.Но когато Велизар беше на 10 мес. аз претърпях една злополука и бях в болница.Майка беше всеки ден при мен, свеки не беше в града и се наложи той да поеме грижите за детето.След като се прибрах от болницата още известно време не можех да се грижа за малкия и той поемаше всичко.Сега вече го къпе, сменя памперси, храни го и прави всичко което и аз.Въобще не мога да се оплача  Grinning

# 6
  • Мнения: 9 894
да, ама изкарва парите Simple Smile
ако съпругът ти беше моряк и го нямаше по 6-7 месеца?

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 844
С голямата не помагаше,
но  малката си я гледа без проблем.
Когато тръгнах и и аз на работа( и двамата сме на смени)  се комбинирахме така,
че вечер поне единият да си е вкъщи. Справя се с къпане, обличане, хранене.
Е, Ради вече е по -голяма, но и по -малка когато беше пак.

Може би с времето идва и желанието, не знам, когато се роди голямата ни дъщеря бяхме твърде млади и може би му е било трудно да осъзнае ситуацията, а и баби се включваха тогава, но сега е различно  Grinning.

# 8
  • Мнения: 3 092
Помага ми , разбира се ....ама има още какво да се желае . Grinning

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Помага ми , разбира се ....ама има още какво да се желае . Grinning
Е, то винаги има.........  Wink

# 10
  • Мнения: 2 755
Помага със съвети Sick
Прави били хората, като казват, че любовта била сляпа. Струва ми се, че много идеализираш мъжа си.

# 11
  • Мнения: 329
Нашият татко помага, като се прибере и почивните дни-храни го, играе с него, извежда го на разходка, през нощта ства и го завива(той и без това става по няколко пъти), не се е местил в друга стая-сънят и на двамата беше нарушен. В домакинството не ми помага, но не си и играе на компютър, това от познати знам, че е голям проблем!!!! #2gunfire

# 12
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз имам помощ вечер и почивните дни главно.Иначе участва във къпането, вечер си играе с детето ( то мойто е малко де, не играят федербал  Joy) , когато Маги ядеше и през нощта поне едно хранене правеше той, а и памперси сменя.Ако съм пропуснала нещо - да ме прощава hahaha

А и забравих- аз не готвя или поне го правя много рядко.Вечер той прави вечеря за нас и после вдига масата и мие съдове.

# 13
  • Мнения: 3 376
Много ми помага.Даже преди малко излязоха двамата,баща му го взе,за да мога да си изпия кафето и да свърша малко работа/пък къде съм аз Mr. Green/.

През ноща става да го храни,сменя памперси,играят си-изобщо не мога да се оплача.

# 14
  • Мнения: 1 155
Помага ми за всичко. Той прави на малката храната за вечеря, докато аз я мия вечер, защото вече се къпеме през вечер. Играе си с нея. Събота и неделя, понеже аз ходя на работа докато ние с нея сме на разходка, той изчиства къщата с прахосмукачка и измива пода. Не бърше прах защото го хващали нервите Shocked. Той готви събота и неделя, а аз през седмицата. Не излиза с в парка с детето защото му било скучно. Понеже работи на смени, бабите гледат малката полонината ден, а той другата половина докато аз се прибера от работа.

Общи условия

Активация на акаунт