Препоръчайте ми невролог-Варна

  • 24 031
  • 6
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.Преди две седмици много ме заболя кръста.Уж ми поотмина,но сега пък започна схващане и изтръпване в краката ми.Взех си направление за невролог,но съм в голяма чуденка към кого да се насоча.Благодаря ви предварително. Hug

# 1
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз също ще се  включа в темата, защото и аз търся добър невролог,надявам се да нямаш нищо против.

# 2
  • Мнения: 3 927
Пролетта на 2005-та закъсах с кръста и аз...възпаление на нервите се оказа и ми сложиха диагноза радикулит. Направление не съм ползвала, на частно ходих, но пак бих дала парите си за този невролог. Златни ръце има  Simple Smile
Давам ти координатите, които имам оттогава, не знам дали са актуални.

д-р Владимир Фурнаджиев
ул. Ген. Гурко 13 вх. Б ет.1
МЦ Св. Стефан
тел. 642 164

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Можеш ли да споделиш какви ти  бяха симптомите, защото си мисля че и аз имам някакво възпаление. Ходя на един невролог,но той само мануална терапия ми назначи и едни медикаменти,но няма полза никаква досега ( е може би малка).Сега ме праща на физиотерапия,но аз се притеснявам защото ако е възпаление на нервите съм чувала че е противопоказно. Мен лично ме болият и ребрата, освен кръста.

# 4
  • Мнения: 3 927
Ами един топъл пролетен ден, бутайки количката (малката беше около 1 годинка) ми стана топло и съблякох якето - голямата ми грешка.....от вятъра съм настинала. От кръста до ханша, т.е. до ябълката се сковах, не можех да ходя нормално, при движение болеше, едва сядах, ставах......
Предварително бях чувала за този лекар от една позната, която след раждането беше ходила при него да й понамести малко кокалчетата  Wink
И аз веднага отидох. Прегледа ме, изнесе ми сериозна лекция какво ми има, дори на един от сеансите ме изкара с психо-соматично заболяване  Cry. Не ми препоръча никакви инжекции, само ми изписа витамини от В групата и мазило...... с около 15 посещения, включващи мануална терапия и други методи (не запомних термините), аз бях като нов човек....още повече, че той ми установи и леко гръбначно изкривяване, което коригира!

Мога да ти предложа неговите съвети:

Докторът каза, че ми предлага лечение, каквото би предписал на жена си, на роднините си; не иска да ме прави зависима от лекарства или добавки или от неговите масажи. Всичко опирало до мен самата и до това да се науча да се радвам от живота.

Ето какви точно са препоръките му:
1. По 1 час на ден да не правя нищо, буквално нищо ангажиращо, нищо, което да е някакъв тип задължение, било то домакиснко или друго.
2. Поне 3 дни в седмицата - на слънце и въздух (има предвид обаче безцелни разходки или плаж, а не бутане на количка и бягане след бебе Wink )
3. Някаква форма на гимнастика - първо ми спомена каланетика, после каза, че може и друго, но не и голямо физическо натоварване
4. В къщи, докато домакинствам по няколко пъти на ден да се "разкършвам" - т.е. да се опъна 1-2 пъти или някакво друго елементарно упражнение
5. Да не стоя на влага и течение (и двамата обаче се съгласихме, че това за Варна е трудно постижимо)
6. По мое желание да направя един 2-месечен курс с Пиаскледин и Карцилазин.
7. Да прочета "Изкуството да владееш себе си" на Владимир Леви.

Имай предвид, че доктора като се е изучил в Белгия, Щатите и не знам си още къде, има голямо самочувствие. Но на мен ми се струва, че е с основание. Мисля, че е в час с нещата, все ми цитираше някакви световни учени какво били казали.
По време на процедурите ми беше препоръчал и да се мажа с Румалая или Хималая в дните, когато се почувствам по-уморена. За масаж на ходилата ми предложи да си намеря 2 кочана царевица и да правя масаж с тях - да активизирам точките на гръбнака, които се намират на стъпалата.
Всъщност той горещо ми препоръча да спортувам и да направя мускули, които да крепят остаряващите и изхабяващи се стави! Обаче аз не съм по фитнеса Confused

И така, оттогава насам пролетно време си взимам крем Ревулзофит и се мажа с областта на опашката с него - той е именно против нервни възпаления. Зимата се обличам, не ходя с гол пъп  Laughing

Надявам се да съм полезна Simple Smile



# 5
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Мерси много. Аз имам по-различни симптоми- болеше ме кръста - поясно в ляво,както боли при бъбреци- мислех че от тях,но ходих 2пъти на ехограф,не е от тях- така се влачих 1 месец,докато установих,че болката започва при движение - като се уморя. Примерно сутрин не ме боли,но следобяд като стоя права или се джижа започва да ме боли, така че болката взе да обхваща долната част на ребрата, после взе да се качва и по-нагоре по ребрата. Изпратиха ме невролог - ходих 3 пъти ми прави мануална терапия - има някакво облекчение,но не голямо. Пих мелбек 10 дни, но още си ме болят ребрата. правих рентген на лумбални прешлени - нищо ми няма. И аз имам съмнение че съм изстинала много лошо-на течение и на студ и даже знам къде и кога,но то беше в такъв момент за мен,че вобще не мислех за себе си тогава ( загубих близък за мен човек). И така съм отначалото на януари - чудя се да сменя невролога ли и аз не знам.
моя ми препоръча -
1. басейн веднъж седмично
2. Йога - имали страхотни движения за гърба
3.физиотерапия
4. движение - разходки но без прекаляване около 1 час,не повече
Вчера си викам, ще се разходя до Бурлекса да си напазаря за вкъщи - 10 мин от нас, но докато стигна до там, вече ме болеше и в супера нито ми се пазареше, а само си мислех как ще се върна.Неприятна работа.

# 6
Аз ходя веднъж годишно при Д-р Яна Кокарешкова и съм доволна, работи в ДКЦ на Терапията . Друг добър е Д-Р Недева.

Общи условия

Активация на акаунт