кърмене и кървене

  • 1 360
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 325
Здравейте момичета,
От три месеца имам страшен проблем с цикъла Sad Не знам дали и "цикъл" е точно казано, защото кървя почти през целия месец с два-три дни пауза. Ходих на лекар, не е проблем с шийката на матката (Слава Богу !!!), но не може да ми каже какво е. Каза, че вероятно е от "хормоналната буря, на която самоволно съм се подложила с толкова дълго кърмене". Изписа ми хормони, които няма да взимам, защото не са съвместими с кърменето. И така си карам и се моля да спре, ама то не спира... Имали ли сте подобен проблем? Не искам да отбивам, а и с 10-тина кърмения дневно/нощно ще е адски трудно.

# 1
  • Мнения: 1 100
Посети и други лекари, за да имаш и второ, и трето мнение, ако трябва. На всяка цена разбери причината за кървенето. Имах колежка, която беше със същия проблем и без да кърми или да е кърмила скоро, но така и не отиде на лекар, поне през годините, в които работехме заедно.
Аз съм начинаеща в кърменето, но 10 пъти на денонощие, при това за дете на почти година и половина, ми се струват много. Не е ли захранено вече?

# 2
  • Мнения: 398
 Иди на друг лекар.Моя приятелка имаше подобен проблем , но бебето и беше доста по-малко.При нея ставаше въпрос за възпаление след раждането и не добрата работа на лекарския екип.
 Успех.

# 3
  • Мнения: 8 242
Аз съм начинаеща в кърменето, но 10 пъти на денонощие, при това за дете на почти година и половина, ми се струват много. Не е ли захранено вече?

Никак не е много даже.. При нас 10 са само по време на нощния сън  Rolling Eyes През деня още толкоз като ме налази  Mr. Green
И захранването и храненето с друга храна няма нищо общо с кърменето.. Моето диване яде всичко и не по малко.. А постоянно виси на цици  Mr. Green

Иначе по темата - на мен напоследък ми се скъсява пък цикъла - беше си на 30 дни.. после на 25.. на 20.. Последния път ми дойде след малко повече от 2 седмици след последния.. Много странно  Rolling Eyes И аз почвам да се замислям какво става..
Една друга мама от форума, пак дългокърмеща, ми се беше оплакала с твоя проблем - нон стоп цикъл месец и повече.. Накрая се оправи с ударни дози вит. Ц..
Ама защо така се получава не знам .. И на нея нищо не са й казали, ама какво ли да й кажат..
Ако продължи и при мен тази зависимост, май и аз ще съм скоро в същото положение..  Tired

# 4
  • Мнения: 2 614
Здравейте момичета,
От три месеца имам страшен проблем с цикъла Sad Не знам дали и "цикъл" е точно казано, защото кървя почти през целия месец с два-три дни пауза. Ходих на лекар, не е проблем с шийката на матката (Слава Богу !!!), но не може да ми каже какво е. Каза, че вероятно е от "хормоналната буря, на която самоволно съм се подложила с толкова дълго кърмене". Изписа ми хормони, които няма да взимам, защото не са съвместими с кърменето. И така си карам и се моля да спре, ама то не спира... Имали ли сте подобен проблем? Не искам да отбивам, а и с 10-тина кърмения дневно/нощно ще е адски трудно.

Задължително потърси 2-3 то мнение. Доколкото си спомням на д-р Анета Попиванова съпругът и е гинеколог и има опит с дългокърмещи майки. Така, че ако има доктор с адекватни реакции на кърмещи жени - смятам че това е той.
Можеш да пишеш на ЛС на Хедра, или Бу и те ще ти дадат неговите координати!  Peace
Пиши какво се случва, моля!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 691
И аз имах подобен проблем, но не като кърмачка, а още като тийнейджърка. 3-4 години с почти непрекъснато кървене... 100 мнения търсихме и никой не даде обяснение - лекуваха ме с противозачатъчни и с какво ли още не, но траен ефект нямаше. Накрая май простно ги израснах тези неща (очевидно, че при теб е друг случаят). Задължително се консултирай и с други специалисти и дано нещата се оправят бързо!

# 6
  • Мнения: 325
Благодаря ви момичета !   bouquet
правда_z , ще пиша на hedra, дано да успее да ме уреди с телефона, защото аз вече на практика с двама лекари говорих, но ефекта е никакъв Sad Чудех се дали наистина не се дължи на кърменето, но май не е ...
Благодаря още веднъж !!!

# 7
  • Мнения: 433
Не ми се вярва да е от кърменето...
Аз съм имала няколко пъти в живот си такива кървящи периоди - поликистозни яйчници. В резултат - 2 кюретажа, операция, а в последните 10-на години вече лечение с медикаменти. Точно миналата година гинеколожката ми "хвана" поредните кисти преди да се засили много кръвотечението и се справих с 3-4 месеца ударно хапчета.

Непременно иди при други лекари. Дори съветът ми е просто да кажеш проблема, без да споменаваш в началото, че си кърмачка. Да погледнат внимателно, без да си съставят мнение веднага на базата на кърменето. Него го уточнявай едва ако се стигне до предписване на медикаменти и т.н.

# 8
  • Мнения: 325
Да кажа какво става- днес ходих отново на гинеколог и след много обстоен преглед се оказа, че 99% причината е в кърменето. Много кофти  Cry Не знам как ще се оправя, не ми дадоха никакви препоръки освен витамин С, което е супер глупаво, но хормони не искам да пия. И така... Ще видя и ендокринолога какво ще каже, но се чудя... не искам да отбивам, не мога... какво ще правя  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт