кажете как

  • 2 033
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте мами,кажете ми как да спрем нощното хранене.Все още се буди нощем за ядене,а когато му давам само водичка ми се буди на минути и сънят ми е мисията невъзможна.Кажете какво да правя,мисля че е големичък за ядене нощем.Да продължаваме ли така или няма да се спи,докато се отучи.  МЕРСИ предварително  bouquet                                         ПП Една позната ми каза,че дъщеря и е вече на 3г. и все още се буди,не ми се иска и ние да сме така.

# 1
  • Мнения: 27 524
Спира го когато детето е готово за това. Дотогава правилното решение е да го храниш и да не се опитваш да го отказваш насила.
Синът ми ядеше до година и половина.

# 2
  • Мнения: 8 999
Ако детето е гладно и му се яде, няма жива сила на този свят, която да го откаже от нощното хранене. Чайчета и водички само временно го залъгват, но гладът си казва тежката дума само 1/2 - 1 час по-късно. В такива случаи и по-добре да го нахраниш, за да спи спокойно през останалата част от нощта, отколкото да се буди на всеки час и да се лъжете с вода.
Какъв ви е режимът? С какво се храни детето?

# 3
  • Мнения: 144
Сутрин попарка,обяд-пюре или супа,следобедна закуска каша или плодово пюре,вечер пюре или пак супа зависи и се буди към 12-01ч по някога и по-късно.А по принцип му давам разнообразна храна,да не си помислите нещо Peace

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Емо до 2 г. и 8-9 месеца ядеше мляко посред нощ.

# 5
  • Мнения: 46 438
Нощното хранене не се спира насила.

Детето на твоята приятелка си е такова, пак ще си се буди, даже да му дават вода, позвам такова, всичко е до човек.

# 6
  • Мнения: 8 999
Сутрин попарка,обяд-пюре или супа,следобедна закуска каша или плодово пюре,вечер пюре или пак супа зависи и се буди към 12-01ч по някога и по-късно.А по принцип му давам разнообразна храна,да не си помислите нещо Peace

Пробвай с по-питателна и засищаща храна за вечеря.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Когато е готово, детето само ще се откаже, аз съм на този принцип. Щом е гладна ще го храня.

# 8
  • Мнения: 2 614
Ако детето е гладно и му се яде, няма жива сила на този свят, която да го откаже от нощното хранене. Чайчета и водички само временно го залъгват, но гладът си казва тежката дума само 1/2 - 1 час по-късно. В такива случаи и по-добре да го нахраниш, за да спи спокойно през останалата част от нощта, отколкото да се буди на всеки час и да се лъжете с вода.
Какъв ви е режимът? С какво се храни детето?

Подкрепям 100%.
Ти като си гладна вода или сок засищат ли те, или само ти се дояжда повече!  Peace
Дъщеря ми се отказа на 1,10 месеца, всъщност веднага след като и поникнаха всички зъбчета!  Peace

# 9
  • Мнения: 2 334
Здравейте мами,кажете ми как да спрем нощното хранене.Все още се буди нощем за ядене,а когато му давам само водичка ми се буди на минути и сънят ми е мисията невъзможна.Кажете какво да правя,мисля че е големичък за ядене нощем.Да продължаваме ли така или няма да се спи,докато се отучи.  МЕРСИ предварително  bouquet                                         ПП Една позната ми каза,че дъщеря и е вече на 3г. и все още се буди,не ми се иска и ние да сме така.
Преди един месец някъде и аз се пробвах да махна нощното хранене като я залъжа с вода ,но разбрах че няма да стане и само мъча детето си и аз също се мъча защото тя не заспива и мрънка и хем е гладна хем коремчето и е пълно с вода:(затова ставах и я хранех ,и след известно време тя сама се отказа и сега е без нощно хранене.Няма смисал на сила да правиш каквото и да е.Аз се пробвах един ден само и след като видях че не става се отказах  Peace

# 10
  • Мнения: 144
Аз не го насилвам пробвах 2 пъти и реших да се допитам до вас.И аз съм на този принцип да не се прави нищо на сила,а когато детето е готово.Понеже ми е първо дете и има какво още да уча и за това ви пиша тук  Hug

# 11
  • Мнения: 9 973
аз също ставам през нощта да си го храня
аз до 15г. всяка нощ се будих и ядях нещо иначе не можех да заспя Laughing

# 12
  • Мнения: 3 376
Ами какво да се прави като е гладно детето нощем-ще ставаш няма как.

Ти като си гладна водичка ли пийваш или хапваш?Не виждам каква е разликата и при децата.

# 13
  • Мнения: 9 814
Емо до 2 г. и 8-9 месеца ядеше мляко посред нощ.

По същия начин беше и Кати. Правихме какви ли не опити, но нищо не помогна. Детето само ще се откаже, когато е готово.

# 14
  • Мнения: 770
А защо искаш да го спреш? Детето само ще се откаже.

Общи условия

Активация на акаунт