Въпрос за външна изолация

  • 7 296
  • 19
  •   1
Отговори
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Здравейте! Рових да намеря отговор на въпросите си, но не можах. Tired Интересува ме имате ли представа ориентировъчно колко струва кв.м на външна топлоизолация на къща плюс измазване / става въпрос за труд плюс материали и скеле/.Ще съм благодарна ,ако има кой да ми даде инфо  bouquet

# 1
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
При нас днес идваха на оглед,тъй като мислим да слагаме също изолация,само че сме на последен етаж и ще идват алпинисти.Казаха че цената за труд+материали+измазване е 40лв на кв.м.Ще се включат и други за да споделят. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 478
Здравейте! Рових да намеря отговор на въпросите си, но не можах. Tired Интересува ме имате ли представа ориентировъчно колко струва кв.м на външна топлоизолация на къща плюс измазване / става въпрос за труд плюс материали и скеле/.Ще съм благодарна ,ако има кой да ми даде инфо  bouquet
Кажи ми за колко сантиметра изолация става въпрос и какво покритие ще има отгоре-само до шпакловка или и мазилка и довечера ще питам мъжо(че той е в този бранш)и ще ти пиша.

# 3
  • Мнения: 4 916
На нас преди 5 години за вилата ни струваше 5 000 евро, но това беше след отстъпката от собственика на фирмата - наш познат, иначе щеше да е по-скъпо.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Когато аз проверявах /миналото лято/, беше м/у 38 и 45 лв. кв.м. в зависимост от материалите. Става въпрос за алпинисти, със скеле може и да е различно.

# 5
  • Мнения: 606
  Зависи от куп неща но за приемлив минимум е около 45 лв. на кв.м. Ако е изолационна плоскост, трябва да е стиропор оптимално 6 см. дебел и с плътност 18 - 20 кг. но куб. м. Най-добре е с плочи от каменна вата, но за цена не мога да ви светна.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
повикай на оглед фирми и после им искай оферти.
После ще си избереш.

# 7
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
момичета тъй като и на нас ни предстои слагането на външна изолация,та се чудя кое е по=добре фибран или стиропор или незнам и аз какво newsm78.

# 8
  • Мнения: 606
  Хора, четете назад в темите....
  За безброен път: Фибранът не е "паропропусклив". Това спира "дишането" на стените и става нещо, което може да се определи като БЕЛЯ. Използва се за топлоизолации на пода, под подовата настилка или само по бетонните колони. За външна изолация се използва стиропор или различни вати.

# 9
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Къщата е двуетажна ,всеки етаж по 120кв.м, като приспадна прозорците - остават около 90кв.м на етаж за изолация ,искаме освен шпакловката ,да се и измаже след изолирането с " дърпана " мазилка,мисля,че така се казва. Също така мисля,че стиропора трябва да е поне 5 см

# 10
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
  Хора, четете назад в темите....
  За безброен път: Фибранът не е "паропропусклив". Това спира "дишането" на стените и става нещо, което може да се определи като БЕЛЯ. Използва се за топлоизолации на пода, под подовата настилка или само по бетонните колони. За външна изолация се използва стиропор или различни вати.





аз пък немога да разбера какъв е проблема да питам тук,след като темата е за външна изолация.не съм объркала темата нали?ама и то всеки ден излизат све нови и по-добри продукти......... newsm78

# 11
  • Мнения: 852
Записвам се и аз да следя темата,защото ми предстой да правия изолация.При мен става въпрос за малка квадратура но е на 11 етаж.Моля ако някой е доволин от накоя фирма да пи прати кординати на ЛС става въпрос за Ся. Thinking

# 12
  • Мнения: 606
аз пък немога да разбера какъв е проблема да питам тук,след като темата е за външна изолация.не съм объркала темата нали?ама и то всеки ден излизат све нови и по-добри продукти......... newsm78

  Не е проблем, но имаше няколко теми и доста се изписа в тях. Потърси страница по страница назад. Има какво да се научи. Просто някой, който е писал няколко пъти едно и също, вече няма да пише в темата и няма да се информираш добре.

# 13
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Аз пропуснах да отбележа,че става въпрос за Велико Търново,все пак предполагам ,че ще има разлика в цените

# 14
  • София
  • Мнения: 215
Задължително EPS - поне 6см. Няма смисъл да се пести от дебелината на стиропора и съответно дължината на дюбелите, тъй като разликата в цената е много малка.
В тези оферти, които се предлагат не трябва да се гледа цената на м2, а материалите , които ще се вложат. Дори те съветвам сами да ги напазарувате и да разберете каква е цената за труда само. Също в тези готовите цени обикновенно се включва "суха" мазилка - на чували. Много по-добре е да се вземе най-евтината мазилка на баки, отколкото суха, особенно като сте в къща  и не ви е все едно как ще изглежда отвън след няколко години. Дори за предпочитане е добра замазка върху плочите стиропор и силиконова боя, пред сухата мазилка.
Също трябва да знаеш, че прозорците и чупките по терасите се заплащат на доста по-висока цена от обявената на м2 Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт