Отговори
  • Мнения: 641
Някой работи ли в тази сфера или да има информация?

Убедиха "блока", че не е опасно да се монтира на покрива такава приемо-предавателна антена.
Нещо не им вярвам. Четох в нета ,но само на едно място ,че облъчването е на страни, а не надолу. Повече инфо не намерих.
Един познат "изстреля", че в такива блокове имало облъчване и други ужасяващи неща.

Кое е вярно?

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 15:31 от Рамбо Силек

# 1
  • Мнения: 2 070
Официалната информация доколкото знам е, че не е достатъчно доказано, тр мине още време, разни такива.
Също така съм чувала, че излъчването, съответно вредното лъчение, е по-силно за блоковете, които са близо до този с предавателя и особено тези, които са малко по-ниски от него.
Още нещо - за училище във Франция, на което имало поставена такава клетка и след няколко години имало няколко случая на деца с левкемия.
Друго, което има като теория - тези предаватели са много вредни за популациите на пчелите и затова в районите на градовете, абе като цяло - все по-масово намаляват пчелните колонии. Това е защото пчелите общуват с вибрации и определени движения - така намират и пътя обратно към дома си и така общуват помежду си. Вибрациите, излъчвани от клетките за мобилните телефони, смущават тези на пчелите, подлъгват ги и т.н.
И разни обяснения за вредите върху хората съм чела, но не ги помня.

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Не е по-вредно от излъчването на микровълновата ви и телефона, компютъра и др.
Знам го от човек, дето слага клетките на блокове!

# 3
  • Мнения: 4 555
Доколкото съм наясно с форумната логика, ще ти бъде обяснено, че понеже всичко е вредно, то нищо не е вредно  Rolling Eyes
Въздухът бих "вреден", телевизията, компютрите, а и ако на вашия блок няма такава антена, то има на съседния, така че няма къде да избягате.
Но по-важното е, че всички хора по земята цял живот са живели с такива антени на покривите и на никой още не са му поникнали пипала, значи е безвредно  Peace

Мога да пробвам ти намеря един линк с инфорация, която четох по темата, но не знам дали ще ти хареса написаното.

# 4
  • Мнения: 641
Мога да пробвам ти намеря един линк с инфорация, която четох по темата, но не знам дали ще ти хареса написаното.

Да, ако обичаш. Искам да прочета.Мерси.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бих се съгласила да ми сложат клетка на покрива, независимо за какви пари става въпрос.

# 6
  • Мнения: 2 070
Не е по-вредно от излъчването на микровълновата ви и телефона, компютъра и др.
Знам го от човек, дето слага клетките на блокове!

И какво като слага клетките по блоковете? Това не го прави достатъчно компетентен.
Излъчването от микровълновата е вредно при някои положения, самите апарати на мобилните телефони също. Нали не трябва да се държат до тялото, нощем е хубаво да са на поне метър от главата и т.н. А излъчванията на клетките за телефони са по-силни и сигналът често се сменя...
Карина, ако намериш нещо на БГ и на мен ще ми е интересно да прочета.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Работя в мобилна компания.На шефа на IT дирекцията монтираха такава антена на покрива на блока.Щом той се е съгласил няма страшно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 641
Работя в мобилна компания.На шефа на IT дирекцията монтираха такава антена на покрива на блока.Щом той се е съгласил няма страшно Simple Smile
Да.Това е успокоително.

Я, незнаех, че си бременна.Честито!   bouquet
То скоро май ще раждаш- късмет!

# 9
  • Мнения: 606
  Щом е неестествено и не-природно не ще да е от най полезните неща в живота. А по-опасното е, че като ги знам какви мърльовци са всички "майстори", много е вероятно антената да падне и да ви счупи покрива.  Grinning

# 10
  • Мнения: 2 070
Смешно. Шефа кое го прави компетентен по въпроса? Той е собственик или мениджър, едва ли е специалист по физика, вълни и прочие... Колкото е нашата информация за нещата толкова е и неговата най-вероятно. Няма нито достатъчен брой години от как съществуват тези неща, нито  систематизирани проучвания, изследвания, които да са следствие на сериозен опит..така че мен лично това с шефа не ме успокоява.

# 11
  • Мнения: 641
 ..., много е вероятно антената да падне и да ви счупи покрива.  Grinning
Туй да й е кусура. Laughing

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Смешно. Шефа кое го прави компетентен по въпроса? Той е собственик или мениджър, едва ли е специалист по физика, вълни и прочие...

 Ако ще ти е по-малко смешно, той е в постоянен контакт с "Базови станции".Както и да е, смей си се.По тази логика трябва да влезем в инкубатори.

      Рамбо Силек, благодаря Heart Eyes

 

# 13
  • Мнения: 606

Това е най-страшното!
Ние толкова се тровим с автомобилни пушеци, цигари, химикали, изкуствени храни и стрес, че някакви си вълнички няма да ни се опънат изобщо.

# 14
  • Мнения: 4 555
Мога да пробвам ти намеря един линк с инфорация, която четох по темата, но не знам дали ще ти хареса написаното.

Да, ако обичаш. Искам да прочета.Мерси.

Ето я стати … 03;та. Не е на български, но ако наистина ти е интересна темата, ще я прочетеш.

# 15
  • DE
  • Мнения: 967
Не е по-вредно от излъчването на микровълновата ви и телефона, компютъра и др.
Знам го от човек, дето слага клетките на блокове!

И какво като слага клетките по блоковете? Това не го прави достатъчно компетентен.
Излъчването от микровълновата е вредно при някои положения, самите апарати на мобилните телефони също. Нали не трябва да се държат до тялото, нощем е хубаво да са на поне метър от главата и т.н. А излъчванията на клетките за телефони са по-силни и сигналът често се сменя...
Карина, ако намериш нещо на БГ и на мен ще ми е интересно да прочета.
Да ти кажа прави го компетентен, щото е шеф на фирмата си. И образно казано слага. Работниците слагат.

# 16
  • Мнения: 4 555
Тъкмо си помислих, че нещо сериозно може да се каже по темата, но пак се започна с мръсния въздух и другите от сорта.
Очаквам някой да каже как ползва мобилен телефон от 20 години и още няма пипала на гърба.
Също и че никой не знае от какво се причинява ракът, иначе да са му намерили цаката до сега  Rolling Eyes Това беше цитат на форумна мисъл

Тази форумна логика до сега ме озадачаваше, но сега започнах да и намирам математическо обяснение. Понеже влиянията на околната среда са негативни, можем да ги представим като отрицателни числа. И като умножим един мръсен въздух с една антена, монтирана на покрива, те двете взаимно се обезвреждат и така се получава, че тези двете неща са напълно безвредни за нас.
И така като се натрупат много негативни фактори, те се неутрализират един-друг. Накрая може да излезе, че са полезни Simple Smile
Ей, вие сте гении на мисълта, но аз съм горда, че разчепках логиката най-после  Laughing

# 17
  • Мнения: 641
Мерси Карина! Ще си търся "преводач". Наистина ме интересува.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 258
Аз също работя в мобилен оператор.
Не съм кой знае какъв спец в антените, но знам, че сме задължени да правим оценка на обектите по отношение на възможно облъчване с електромагнитени полета (ЕМП) на население и/или обслужващия антените персонал – и за целта имаме няколко договора с няколко различни фирми, които правят тези замервания. Всяка базова станция или клетка не могат да бъдат узаконени без това.
Само за информация, не знам дали ще те успокои по някакъв начин – но контрол има.

# 19
  • Мнения: 641
След като се монтира имам ли право да изискам такова замерване за тяхна сметка за да се провери добре ли е направена изолацията на покрива и дали е достатъчно високо издигната антената?

П.С. Уж искаха подписи от всички, а после се оказа ,че са достатъчни и 70 процента от живущите да са съгласни.Казаха ми ,че и с моя , и без моя подпис ще я монтират.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 258
Ами доколкото знам, те са задължени да направят такова замерване независимо дали ти го искаш, или не, може да им изискаш протокола с резултата.

# 21
  • Мнения: 118
IT отделът е далече от I&C отделът ,та въпросния господин знае за базовите станции толкова ,колкото инсталатора за сърварите на компанията.
Няма облъчване за живеещите под станцията.Освен това изследвания се правят, има и норми за мощноста на излъчване.Можете да си направите оплакване към ХЕИ .Ще дойдат да направят замервания.

# 22
  • Мнения: 197
Да, не мисля, че са безопасни. Най-общо в случая се процедира като с лекарствата-оценка между полза/риск. Ползата е много по-голяма от рискът-и при моб. тел. и при микровълновите, и при пакетираните храни и т.н. Някой си шеф там може да има на покрива на блока предавател, но вероятно спи на вилата си в покрайнините на града, ако не, просто не е достатъчно голям шеф. А клетките дори и да излъчват на долу, все пак бетонът екранира. Според мен по-опасно е облъчването от мобилния докато, набираш. Не сучайно някой телефони дават съобщение "Не дръжте апаратът близо до вас, в момента търси........"-нещо подобно беше.

# 23
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Изводите ми от всичко, което съм чела е, че не са  безвредни. Нашият квартал, например, отказа няколко пъти да има антена, въпреки че сигналите са по- слаби. Е, сложиха в друг- на около 5 км.
Съвсем скоро съобщиха за ново изследване, което подкрепя теорията за използването на мобилни тел. и рак. Като се знае какви са парите в тоя бизнес, всеки по- сериозен глас "против" е обречен да се задуши в десетки "за".

Биляна, честито!

# 24
  • Мнения: 14 485
доколкото знам и аз са вредни. мъжа ми ми обяснява нещо за вида вълни, излъчвани от тях и че след няколко прегради по пътя им отслабвали, т.е. отрицателното влияние ще е за тези, които са около 2 етажа под покрива ( зависи колко ви е висок блока)
а тази статия на карина е направо ужас  Tired но се питам, да не дава Господ разбира се, но дали вече и в бг няма да започнат такива случаи, все пак тези транслатори ги има вече 3-4 години най-малко

Биляна честито и от мен и надявам се е обърнало  Wink

# 25
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 718
Няма облъчване за живеещите под станцията.

Явно някой е пропуснал уроците по физика. За сведение всеки проводник по които тече ел.ток създава в пространството около себе си магнитно поле. Никаде не е казано , че това пространство не е и под него. Магнитното поле от своя страна влияе на организмите които попадат в него. Промените в интензитета на магнитното поле също влияят и то не малко. Аз специално не бих се съгласила на такова монтиране

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Преди една година имаше такова предложение и за нашия вход,но 90% от живущите на средна възраст 75 г. казаха -НЕ!
Съпругът ми като инженер по телекомуникации се опита да ги обеди ,че вредата ще бъде по-малка от тази ако антената е монтирана на покрива на отсрещния блок,но така и никой не му обърна внимание, защото в техните очи той е млад и си приказва просто така.

# 27
  • Мнения: 5 647
Можете да си направите оплакване към ХЕИ .Ще дойдат да направят замервания.

Е и? Една съседка се оплака и на ХЕИ, и на един куп други институции заради антените, които са поставени срещу нашия блок, разбира се, без резултат. Единственото, което направиха мобилните оператори по въпроса, е да си вдигнат антените по-високо, за да не са на нивото на прозорците на хората от последните етажи. Все пак живеем в България, да не забравяме този факт.

# 28
  • Мнения: 2 070


Ето я статията. Не е на български, но ако наистина ти е интересна темата, ще я прочетеш.


А има ли ентусиаст, който да ни я резюмира тази статия в десет изречения на бг?

# 29
  • Мнения: 118
Много дълго трябва да обяснявам ,че самата станция не излъчва сигнал .Електромагнитното и поле е като на домакинските електро уреди.Вредното облъчване е от антените , а те са "насочени" , т.е. усилват и насочват сигнала с определена мощтност и в определена посока.Обикновенно в жилищна среда мощноста се намалява се променя височината на антената и посоката ,за да се намали облъчването в даден сектор.
Сигналът на GSM-те е в диапазон от 860 - 960 MHz ,980- 1800MHz ,a за UMTS 1800-2200MHz. Най- неприятно е да има антени срещу вас които работят и на трите банда, но срещу ,а не над вас.Желязобетонът ,тухлите ,т.е. стените на жилищата възпрепятсват високочестотните сигнали ,затова и често вътре в сградите сигнала е лош .Не твърдя ,че е безопасно ,но колкото и да не ви се вярва ХЕИ следи доста стриктно нормите и това ,че антените не са свалени ,не означава че не извършена корекция.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 628
Като са казали клетка - ще сложат. Ако не на вашия, то на съседния. Мен никой не ме е питал за да сложат клетка на съседния блок. Но като погледна през прозореца я виждам. Вредна-безвредна - няма значение у нас. Пък ти си протестирай и се оплаквай после. На арменския поп.

# 31
  • Мнения: 46 484
Няма облъчване за живеещите под станцията.

Явно някой е пропуснал уроците по физика. За сведение всеки проводник по които тече ел.ток създава в пространството около себе си магнитно поле. Никаде не е казано , че това пространство не е и под него. Магнитното поле от своя страна влияе на организмите които попадат в него. Промените в интензитета на магнитното поле също влияят и то не малко. Аз специално не бих се съгласила на такова монтиране

Какъв проводник?
УКВ вълните те не могат да минат през стоманобетонни прегради, т.е. през плочите на сградата. Със същите УКВ вълни са радиостанциите на такситата и радиото например.

# 32
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 718



Какъв проводник?
УКВ вълните те не могат да минат през стоманобетонни прегради, т.е. през плочите на сградата. Със същите УКВ вълни са радиостанциите на такситата и радиото например.


малко пояснение: радиовълните са вид електромагнитни вълни

# 33
  • Мнения: 4 392
Някой работи ли в тази сфера или да има информация?

Убедиха "блока", че не е опасно да се монтира на покрива такава приемо-предавателна антена.
Нещо не им вярвам. Четох в нета ,но само на едно място ,че облъчването е на страни, а не надолу. Повече инфо не намерих.
Един познат "изстреля", че в такива блокове имало облъчване и други ужасяващи неща.
Кое е вярно?

Опасно е и то, не малко!  Ако не сте подписали, не подписвайте. Доколкото знам, само един от блока да не е съгласен, нямат право да сложат. Съветвайте се с адвокат.  Както казаха и по- горе, по- лошо е обаче, ако сложат антената срещу вашия блок. Така, че информирай хората и от близките блокове, извади материали от нета и ги преведи, раздавай брошури. Аз така бих направила. Peace
Реалните последици  на това, което става сега, ще ги усетим след години. Мобилните концерни са фрашкани с пари и дезинформират. Има много изследвания, доказващи пряко връзка между увеличаването на мозъчните тумори и излъчванията. Тези изследователи не са удобни и биват уволнявани. Обаче фактите говорят.
Ето ти един швейцарски сайт на засегнати от електросмога:
http://www.gigaherz.ch/?p=10

Променят ли излъчванията от мобилните телефони хормоналните нива?

25 доброволци дават кръв и урина за анализ и попълват специален справочник през декември 2006 г., още преди да бъде поставена излъчвателна антена на сградата на един от банковите филиали  в град Кемптен, Германия. След 5 месеца, през май 2007, повтарят процедурата. Установява се , че излъчванията  от мобилните телефони променят „по един ужасяващо драстичен начин” хормоналните нива в организма.

От една страна се оказало, че  отделянето на мелатонин се отлага за ранните сутрешни часове. По принцип нивото на мелатонина/ хормон на съня/ достига най- високите си стойности един до два часа след лягане и отново спада в сутрешните часове. Недостигът на мелатонин през нощта означава съкратена фаза на дълбокия сън. Това се изразява в неспокоен сън с чести събуждания. Симптомите на високите нива сутрин са трудното ставане и усещането за разглобеност.
В същото време стойностите на серотонина/ хормона на щастието/ са се понижили с 30 % при 21 от тестваните лица. Постоянният недостиг на серотонин води до  липса на мотивация, безрадостност, вътрешно неспокойствие и проблеми с апетита.


http://www.all-in.de/nachrichten/allgaeu/kempten/Kempten-lok-lok … nk;art2760,234503


GSM-те унищожават сперматозоидите

07.02.2008 08:57   

GSM-те унищожават сперматозоидите

Всеки, който говори с часове по мобилния телефон, може да наруши качеството на спермата си, сочат данни от медицинско изследване сред 360 мъже в клиника по безплодие в Кливланд.
Лекарите твърдят, че "има връзка между честотата, с която те използват телефоните си, и качеството на семенната им течност".
Зависимостта е в посока колкото повече се говори, толкова по-голям да е процентът на ненормалните сперматозоиди.
Данните от изследването са публикувани в последния брой на списание "Fertility and Sterility".

http://www.dnes.bg/article.php?id=47226

# 34
  • Мнения: 822
В клиниката на нашия хомеопат имаше и специалист по радиология.Хомеопатът ме прати и при него веднъж.Единият от въпросите му беше точно за такива бази на мобилни оператори, тоест дали живеем в близост до такива.Според него до 5 години от началото на облъчването в тялото на живите организми настъпват почти необратими процеси... Вече съм позабравила обясненията му, а и честно казано физиката не ми е най-силната страна.ДеЩо е права, че все още няма много статистики и проучвания с такава насоченост.При електромагнитните вълни имали значение не само мощността, но и продължителността на облъчването.Тоест, дори мощността да е в рамките на допустимото, при по-дълго време на облъчване ефектът може да е като при облъчване с висока мощност.
Иначе и аз зная, че по-голяма е вредата, ако антената е насочена към вас.
Не зная, кой е прав и кой крив... Времето ще покаже.Но точно защото факторите с отрицателно влияние покрай нас са прекалено много, трябва да се опитваме да отбягваме това, което е възможно да избегнем...
Наблюденията ми оттук са, че сякаш такива антени няма в жилищните райони.Слагат ги главно по високи административни сгради или метални колони като на далекопроводите.

# 35
  • Мнения: 641
Положението е следното: Два високи 15-етажни блока на разстояние 100-тина метра един от друг. Нашият е малко по-ниско от другия. 15 етаж е на нивото на 14 . Над 15-я има таванко помещение 1/2 от височината на апартамент. Та, другия блок монтира антени на другия моб.оператор и нашия да не остане назад също се съгласи.
В случая техните антени са по-високо от нашия блок, но от прочетеното тук се питам дали ще издигнат достатъчно високо нашите за да не облъчват 15-я етаж на другия блок?

Всичко това за мен е абсурд.

......сякаш такива антени няма в жилищните райони.Слагат ги главно по високи административни сгради или метални колони като на далекопроводите.

Не видях от къде си, но ако си в чужбина - тук е Абсурдистан Peace

П.С. Пратих статията на Карина на приятелка за превод, но още не ми е отговорила, та не съм я прочела.

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 09:10 от Рамбо Силек

# 36
  • Мнения: 794
Много дълго трябва да обяснявам ,че самата станция не излъчва сигнал .Електромагнитното и поле е като на домакинските електро уреди.Вредното облъчване е от антените , а те са "насочени" , т.е. усилват и насочват сигнала с определена мощтност и в определена посока.Обикновенно в жилищна среда мощноста се намалява се променя височината на антената и посоката ,за да се намали облъчването в даден сектор.
Сигналът на GSM-те е в диапазон от 860 - 960 MHz ,980- 1800MHz ,a за UMTS 1800-2200MHz. Най- неприятно е да има антени срещу вас които работят и на трите банда, но срещу ,а не над вас.Желязобетонът ,тухлите ,т.е. стените на жилищата възпрепятсват високочестотните сигнали ,затова и често вътре в сградите сигнала е лош .Не твърдя ,че е безопасно ,но колкото и да не ви се вярва ХЕИ следи доста стриктно нормите и това ,че антените не са свалени ,не означава че не извършена корекция.

Аз също работя в сферата, Пътуващ го е обяснил най- професионално.   202uu

# 37
  • Мнения: 4 585

Диаграмата на насоченост на тия платна по антените е като сплескан хоризонтално капка, като остричкото на капката е до самата антена. Така, че в съседните блокове интензитета не електпромагнитното поле от тази антена е много по-висок в съседните блокове, отколкото във вашия.
Електомагнитни вълни безопасни няма. Въпросът е да са с ниво в рамките на допустимо вредни нива.
Молекулата на водата е продълговата и геометричните центрове на електрическите й + и - не съвпадат, в резултата на което попаднала в ел.магнитно поле тя се опитва да се обърне ту така, ту иначе, при това се отделя топлинна енергия. На тоя принцип работи микровълновата. Предполагам, в нея молекулите не само се опитват, но и успяват да се обърнат.

# 38
  • България-София
  • Мнения: 573
В Израел по норматив е забранено да се поставят подобни устройства в радиус по-малък от 200 м от: жилищни сгради, детски градини, училища, казарми... Винаги се изгражда висока конструкция за поставянето им. Няма такова чудо да се слага на блоковете....
При нас се опитаха СОТ да си закачат антенките, но отказахме /при това бяхме само 2 семейства против/. Друг е въпроса, че ако вие не се съгласите ще я сложат срещу вас. Кое е по-лошия вариант - казали са вече.

# 39
  • Мнения: 2 070
А какво означава "да работят и на трите банда"?

И ако може още малко физика, но на по-достъпен език, като за дечица..

Ето, тези "богоизбраните" знаят как да си пазят здравето, пък ние...

# 40
  • Мнения: 118
Kathrein-това е фирмата производител на антените за GSM и UMTS ,широко използвани и от трите оператора.Който му се чете да чете.
А ,конкретно на въпроса - предпочитам антените да са ми на покрива , а не срещу прозорците ми.

# 41
  • Мнения: 2 761
Проблема е сложен.Монтирали са ми антена преди 2 години на блока,в който не живея.Питаха ме по телефона дали съм съгласна.Аз не бях,както и много други съседеи.Обаче...домакинката свикала събрание,което не отговаря на правилата за провеждането му,прибрала комисионната и набързо монтирали антената.Поисках копие от договора,мота ме 2 месеца докато ми го даде.
Г-жата си прибира паричките,уж покрива разходите по блока,а вътре е някакъв ужас.Останалото на джобче и ремонти в къщи,на работа ходи с такси ...
Поисках и копие от сметките как изразходва парите,не ги получих.Освен това от други хора чух,че остатъка от парите трябва да се разпределя между собствениците,но от моя блок никой не взема,хората не знаят.Така или иначе много се ядосах, не ми е за парите,а за това,че всичко става без знанието на  живущите.Нямах много време,но тази година ще я тормозя по-сериозно.

Има само една стара наредва за тези антени на какви изисквания трябва да отговарят и тя не е актуализирана(поне така беше до миналата година).
ХЕИ едва ли ще направят замерване,понеже доколкото се информирах само една служба в София го прави,след като се уведоми, и се извика експерт да провери техническата изправност и излъчванията.Доколкото знам там,където са монтирани антените има голяма опастност и да удари гръм.
Не мисля,че след като е подписан договора ще  демонтират антената,но така или иначе ще потърсим сметка на виновниците.Съседите ми спали като са я монтирали,сега като им връчих договора се замислиха да наемаме адвокат...
Добре,че ме подсетихте с тази тема,трябва пак да се ровя в наредбите.

# 42
  • Мнения: 794
Омега, прави се гръмоотвод, спокойно... ( а и вероятоста не е чак толко голяма).

ДеЩоВиди - PGSM-900 , DCS1800, UMTS.

# 43
  • Мнения: 2 761
Омега, прави се гръмоотвод, спокойно... ( а и вероятоста не е чак толко голяма).

Прави се,ама не правят ,че е по-лесно и по-йовтинко.

# 44
  • Мнения: 2 022
Точно за Kathrein съм се интересувала, има различни модели. Антените на блоковете са пета категория строителни обекти, следователно има съответна проектна документация в общината за тях. Тя се състои от техническо становище и определяне на санитарно защитената зона. В него се включва модела на антената, кота на монтажа, азимут на насоченост, входяща мощност, усилване в посоката на действие в db. Антената, за която съм се интересувала е Kathrein и е с ъгъл на монтаж 4 градуса. Те излъчват насочена мощност в 60 градуса по хоризонтала и 7,5 във вертикала, тоест както казаха по-горе е като сплескана капка. В другите посоки затихването е много бързо, а ако сте доста под нивото на антената най-вероятно хващате страничен лист, където затихването е около 16 дб на всеки 7 градуса наклон.  Напрегнатостта на полето намалява с квадрата на растоянието.
Най-точно може да се провери чрез замерване. Подава се молба до Национален център за опазване на общественото здраве, лаборатори … доц. Мишел Израел. Те са длъжни да замерят плътността на електромагнитното поле. Цената е 50 лева, независимо в кой град в БГ е въпреки че центъра се намира в София, но понякога се налага да се чака. Твърде вероятно е да се окаже в нормата, въпросът ми е до колко нормата е определена правилно, защото те са определени на базата на термални въздействия от ЕМП. Нашите  норми в това отношение са дори по-стриктни от немските, най-строги мисля бяха белгийските и руските. Окаже  ли се в нормата няма никакво законово основание да се свали антената, за съжаление. Вече в Европа има фирми производители на т. нар. (shielding) екраниращи материали срещу ЕМП, които имат показатели затихване при дадена честота на сигнала - това са тапети, мрежи, фолиа, повечето от тях са със комплект със заземителна шина. В България съм виждала само системата на Кнауф ЛаВита (13-15 дБ) - 20 пъти затихване означава това - изчислява се като десетичен логаритъм, има и едни покривни изолации с екраниращи функции ReflexPar до 33 дБ - повече от 100 пъти затихване. Фолиа, тапети, балдахини има в няколко немски сайта (google - EMF shielding materials). Определено армирания бетон е някаква екранировка но непълна, защото обикновено армировката е през 20 см, което не осигурява пълно екраниране, докато тухлите и прозорците не са никакъв екран.
П.П.  наредбата . Наредба № 9 за пределно допустими нива на електромагнитни полета в населени територии и определяне на хигиенно-защитни зони около излъчващи обекти
exposure limits and primary units

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 09:28 от Cygnus

# 45
  • Мнения: 14 485
Окаже  ли се в нормата няма никакво законово основание да се свали антената, за съжаление.

за да се сложи би трябвало да се проведе събрание на етажните собственици. ако там има нарушение, би следвало да може да се свали.

# 46
  • Мнения: 2 022
Окаже  ли се в нормата няма никакво законово основание да се свали антената, за съжаление.

за да се сложи би трябвало да се проведе събрание на етажните собственици. ако там има нарушение, би следвало да може да се свали.
Да, това е така. Аз имам предвид в случай , че всички са съгласни от входа над който е монтирана.  Съседните блокове никой не ги пита Sad

# 47
  • Мнения: 794
Omega

Оборудването е прекалено скъпо, за да няма гръмоотвод.

Като той сам по себе си  не е  задължително да е висок (размера варира). Можеш да провериш за съществуването му - по вертикалната стена на вашия блок, трябва да минава заземителна шина, няма как да я пропуснеш.





# 48
  • Мнения: 2 761
за да се сложи би трябвало да се проведе събрание на етажните собственици. ако там има нарушение, би следвало да може да се свали.

При нас не са спазени условията за провеждане на събранието.На първото доста от хората не са били съгласни,което налага провеждането на второ.Обаче понеже никой не е отишъл, домакинката се поразходила из етажите и събрала няколко подписа,при мен запитването пък беше по телефон.Както и да е около половината от живеещите не са били съгласни,другите по моя преценка изобщо не са разбрали за какво иде реч,но устойството е монтирано.

Мишел Израел-какъв е по народност???Определено не е българин,да не е евреин?Ако е такъв,каузата е загубена.
На всичкото отгоре и голям фен на СЗО... ooooh!Не са го сложили случайно на този пост.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 11:51 от Omega

# 49
  • Мнения: 118
Ако е българин ,вероятността нищо да не се случи е  повече от100%.

# 50
  • Мнения: 2 070

ДеЩоВиди - PGSM-900 , DCS1800, UMTS.

Според теб аз разбирам какво означава това???

Cygnus, теб също не те разбрах особено.

Д асе съсредоточим върху това - Опасни ли са антените на мобилни оператори върху покривите на жилищни блокове?

# 51
  • Мнения: 794
Накратко: 
чрез тази антена на теб, като абонат, ти се предоставят освен стандартните услуги на оператора, така и възможността да провеждаш видео-разговори, да позваш например високоскоростен интернет и т.н.

По-нагоре го бяха казали: интезитета на полето намалява с квадрата на разстоянието -  колкото по-далече си от излъчвателя толко по-добре.
За по-големите градове мобилните мрежи са изключително гъсти, така че няма къде да се "избяга"  Mr. Green.. Има антени на няколко стотин метра.
Опасни ли са - аз лично не бих стояла дори 10 мин до някоя работеща антена на нечий покрив (макар, че имам колеги, които го правят така или иначе и видимо им няма нищо  Wink).

Трябва да се вземе предвид, че силата на сигнала се определя от гъстотата на застрояването, типа на сградите и т.н. Т.е. при абоната сигнала не е толко силен (в пъти по-слаб е), колкото излъчваният от антената...за това да не ставаме параноици. Ако беше вредно, технологията нямаше да е толко разпространена.







# 52
  • Мнения: 2 070
Какъв тип е този сигнал, какви вълни?

# 53
  • Мнения: 118
Нормата за работа около работещи антени е до 15мин.Обикновенно при необходимост от непосредствен контакт или близост се блокира съответната антена.
Омега, сбъркала си темата -става дума за антени , не за антисемити.

# 54
  • Мнения: 2 759
Не бих се съгласила да ми сложат клетка на покрива, независимо за какви пари става въпрос.
                        Peace. Без да се замисля дори бих лишила себе си и семейството от мобилни телефони.

# 55
  • Мнения: 4 392
В някакъв форум четох, че има смъртни случаи даже. Техникът, слагал антената, бил полегнал за малко и..

# 56
  • Мнения: 2 759
В някакъв форум четох, че има смъртни случаи даже. Техникът, слагал антената, бил полегнал за малко и..
                     А аз бях чела, че има отказали се от подобни услуги населени места (за Испания се сещам конкретно). Явно здравият разум не е изчезнал напълно тук-там  Money...

# 57
  • Мнения: 4 392
В някакъв форум четох, че има смъртни случаи даже. Техникът, слагал антената, бил полегнал за малко и..
                     А аз бях чела, че има отказали се от подобни услуги населени места (за Испания се сещам конкретно). Явно здравият разум не е изчезнал напълно тук-там  Money...
Колкото повече хора са информирани за рисковете, толкова по- добре. Тези, които поставят антените, не са заинтересовани, да ни информират. Затова нека да се погрижим за това, повече хора да узнаят. Peace

# 58
  • Мнения: 3 569
Имам близък, който се занимава със замерване на вредните излъчвания ня клетките. Не са вредни казва той.

# 59
  • Мнения: 2 759
Имам близък, който се занимава със замерване на вредните излъчвания ня клетките. Не са вредни казва той.
                    Аз подписвам договора си, в който има клаузи за конфиденциалност и т.н.т... Може ли да питаш има ли и при тях подобно нещо? Нищо не намеквам  Naughty...

# 60
  • Мнения: 4 555
Колкото повече хора са информирани за рисковете, толкова по- добре.
Хората сами не искат да се информират за рисковете.
Даже и да им натикаш информацията в лицата, те ще я отхвърлят. Вярва се избирателно и то само на хубавите новини.

# 61
  • Мнения: 4 392
Имам близък, който се занимава със замерване на вредните излъчвания ня клетките. Не са вредни казва той.
Така ли? Къде работи? Откровена лъжа е това.


Даже и да им натикаш информацията в лицата, те ще я отхвърлят. Вярва се избирателно и то само на хубавите новини.
Да, мнозинството спи дълбооок сън.

# 62
  • Мнения: 641
Преведоха ми статията- продаваме апартамента.
Няма да живея под такава опасност.

# 63
  • Мнения: 794
В някакъв форум четох, че има смъртни случаи даже. Техникът, слагал антената, бил полегнал за малко и..

Това вече е фолклор някакъв  Simple Smile кой знае от какво е починал човекът.

Най- грубо казано в следните диапазони:

300MHz-300GHz - вълната прониква до 1.5 см в тялото (то се явява непрозрачно за нея един вид);
60KHz - 300 MHz - дължината на вълната е кратна на размера на някои вътрешни органи на човека. В този случай е вече опасно, защото може да се наблюдава явлението резонанс. В следствие на него вътрешната температура на органите може драстично да се покачи... До какво може да доведе това, сами може да си представите. В тези случаи вече се използва защита, чрез екраниране.


Amarena добре е да се консултираш, с човек, технически грамотен и на който имаш доверие или просто да прелистиш учебниците по физика.

След всичко, което се изписа да продължавате да не искате да имате "антени" на покривите си е меко казано необяснимо за мен. Особено след като неколкократно ви се обърна внимание, че този вариант е за предпочитане. 
Вижте, ако вие откажете, логично да се отиде до съседните вам жилищни постройки...В този случай:
 1. губите сумата за месечен наем;
 2. най-вероятно ще попаднете в централният лист на антената (по просто казано, ще ви "облъчват" повече)

 Tired



# 64
  • Мнения: 2 761
В някакъв форум четох, че има смъртни случаи даже. Техникът, слагал антената, бил полегнал за малко и..
Това вече е фолклор някакъв  Simple Smile кой знае от какво е починал човекът.

Аз пък мисля,че ти съчиняваш неофолклор с тезите,че няма нищо страшно.

След всичко, което се изписа да продължавате да не искате да имате "антени" на покривите си

Днес на покрива,утре в главата.

Вижте, ако вие откажете, логично да се отиде до съседните вам жилищни постройки...В този случай:
 1. губите сумата за месечен наем;
 2. най-вероятно ще попаднете в централният лист на антената (по просто казано, ще ви "облъчват" повече)

А ти наясно ли си,че малцина знаят,че трябва да получават месе4на такса-и по този начин хем ги облъчват,хем един-единствен човек си прибира парите,хем нищо не прави за общото благо в блока.
И освен това здравето струва многократно по-скъпо от месе4ния наем.

А не могат ли тези от съсъдни блокове,срещу които има насочена антена да подадат оплакване?

И изобщо що за мода всеки мобилен оператор да си слага клетка?Дори да има на моя блoк,каква е гаранцията,че такава няма да "цъфне" и на съседния, на друг опреатор.Естетсвнето,че целта е съвсем друга.Някои обаче до такава степен са облъчени,че не могат да направят връзка с Главния(за неразбралите...мозък).

# 65
  • Мнения: 2 070
Преведоха ми статията- продаваме апартамента.
Няма да живея под такава опасност.



А би ли я споделила с нас? Или поне нещо...

Пак да питам каква е тази вълна? Понеже прочетох това за затоплянето на вътрешната температура на органите. Нали казват, че ултразвукът не е опасен за бебетата, тоест прегледа с ехограф. После пък казаха, че не трябвало да се прекалява и затова в развитите държави имало ограничение - до 2-3 прегледа по време на една бременност. Не трябвало да се прекалява най-вече с 3 и 4Д-то - това, което позволява да се види образа на бебето. И то с аргумента за затопляне на околоплодните води, органите на бебето и т.н. Двата сигнала, вълни имат ли връзка? Простете, но не разбирам нищо от физика и вълни и затова разпитвам.

# 66
  • Мнения: 794
Omega, това че домоуправителката ви краде, не е мой проблем. Явно вие й позволявате.

Държавата защитава интересите на гражданите с ХЕИ. Има си санитарни норми.

И за какви клетки говориш?!

Няколко човека, се включиха в темата и написаха, каквото знаят за да ви успокоят и разяснят накратко за какво става въпрос.

Просто ви е по-удобо да се правите на несхватливи.

 Tired

ДеЩоВиди не съм запозната с принципа на работа на ултразвука и  не мога да коментирам.

# 67
  • Мнения: 641
А би ли я споделила с нас? Или поне нещо...

Може да не се изразя точно, понеже "преводачката" я прочете и ми я синтезира по телефона:
 Опасността от тези антени е до 300 метра и наистина водят до ракови заболявания.
Също толкова опасен е и безжичния интернет /явно монтират нещо на покрива/.
Тези вълни водят до изменение в ДНК -то на хората.
И тази информация не се огласява ,защото засяга интереси. Дори и "допустимите" стойности са опасни.

Това е на кратко. Ако някой мисли ,че изпадам излишно в паника да повторя, че и на съседния блок има монтирани антени. Май ще ми дойдат в повече.

Все пак имам и две деца и предпочитам да се махна ,отколкото нищо да не правя и да се моля статията да не е вярна.

Стигат ми молбилния , микровълновата, телевизора и компа. Crossing Arms

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 15:55 от Рамбо Силек

# 68
  • Countryside
  • Мнения: 11 626

Сигналът на GSM-те е в диапазон от 860 - 960 MHz ,980- 1800MHz ,a за UMTS 1800-2200MHz. Най- неприятно е да има антени срещу вас които работят и на трите банда, но срещу ,а не над вас.Желязобетонът ,тухлите ,т.е. стените на жилищата възпрепятсват високочестотните сигнали ,затова и често вътре в сградите сигнала е лош .Не твърдя ,че е безопасно ,но колкото и да не ви се вярва ХЕИ следи доста стриктно нормите и това ,че антените не са свалени ,не означава че не извършена корекция.
Това е абсолютно вярно. Радиосигналите не са ми силната страна, но по спомени го карам  Laughing Всички антени имат ДНД(диаграма на насочено действие), и затова се слагат на високи сгради, за да е по-силен сигнала и да не се възпрепятсва от сгради и други съоръжения(има отражение на сигнала и затихване, което не е желано от операторите). Плюс това като се изчилсяват клетките, освен трафика, който ще минава през тях се изчислява и минимална/максималната мощност на антената, за съответните честоти, за да не интерферира сигнала със сигналите от околните клетки. Полето, около антената зависи от вида на антената, честотите на излъчване, въпросната ДНД и мощността на излъчване на сигнала.  Има значение и какъв тип е клетката. Не помня как точно се изчилсява, мога да поровя, но мисълта ми беше, че е по-опасно да е насочена с/у вашия блок, отколкото да е на самия блок.

# 69
  • Мнения: 2 761
Omega, това че домоуправителката ви краде, не е мой проблем. Явно вие й позволявате.
Държавата защитава интересите на гражданите с ХЕИ. Има си санитарни норми.
И за какви клетки говориш?!
Няколко човека, се включиха в темата и написаха, каквото знаят за да ви успокоят и разяснят накратко за какво става въпрос.
Просто ви е по-удобо да се правите на несхватливи.

Естествено,че и се позволява,съгласна съм.Въпроса е,че и хора от други места,с монтирани антени,не знаят,че трябва да получават пари.Аз го научих съвсем случайно от една позната,която от своя страна също го е разбрала случайно.Както казах,аз не живея там,но това не ми пречи да се бунтувам.Отделно ходих в БТК-то,чиято клетка е монтирана,да питам дали месечните суми трябва да се разпределят между собствениците и там не знаеха,казаха ми че ще проверят и ще ми се обадят.Да не мислиш,че някой изобщо ми звънна.

Не ме разсмивай с това
Цитат
Държавата защитава интересите на гражданите с ХЕИ. Има си санитарни норми.

Имам приятелка,която работи то4но в радиологията,ще проверя лично как стои въпроса и тогава мога да говоря конкретно.Според мен от нея нищо няма да зависи,а само от София,която не е столица,ами отделна държава(на столи4аните извинения).

Клетка-разбирай антена.

Аз на няколкото човека,които ме успокояват не вЕрвам!

Ами може и да съм несхатлива,знам ли?Може и нещо съвсем друго да се крие там.


# 70
  • Countryside
  • Мнения: 11 626


Може да не се изразя точно, понеже "преводачката" я прочете и и я синтезира по телефона:
 Опасността от тези антени е до 300 метра и наистина водят до ракови заболявания.
Също толкова опасен е и безжичния интернет /явно монтират нещо на покрива/.
Тези вълни водят до изменение в ДНК -то на хората.
И тази информация не се огласява ,защото засяга интереси. Дори и "допустимите" стойности са опасни.

Мда така е, има изследвания, че продължително облъчване на определени честоти е вредно и води до мутации (изменение на ДНК-то) и допринася за развитието на някои видове рак. Обаче днешният свят е такъв, че GSM, радио, ТВ, Интернет всичко е по въздуха, отедлно домакинските ел.уреди също излъчват вредни вълни. Гледали ли сте "Децата на нашето време" натам вървим за съжаление  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 794
Omega провери също и къде кацат марсианците Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 761
Omega провери също и къде кацат марсианците Simple Smile

От уфология не се интересувам,ама ако са марсиянци,където и да ходят трябва да се връщат на Марс.Предпочитам да оправим земните дела,пък другопланетяните после ще ги мисля.



Обаче днешният свят е такъв, че GSM, радио, ТВ, Интернет всичко е по въздуха, отедлно домакинските ел.уреди също излъчват вредни вълни. Гледали ли сте "Децата на нашето време" натам вървим за съжаление  Rolling Eyes

Така е.Особено като разбрах как седемдесет и някоя си година разузнавателната служба на АНглия хвърлила лъч,с който засякла пукнатина в Странджа,и не знам какво повече да казвам.
Пък този безжичен интернет е навсякъде-в кафето,в градския транспорт.Ако аз не ползвам,съседите ми имат...
Ами за това се боря,поне с една клетка-антена да има по-малко.
Сега вече човек трябва да се пречиства и от електромегнитни полета.

# 73
  • Мнения: 4 392
Amarena добре е да се консултираш, с човек, технически грамотен и на който имаш доверие или просто да прелистиш учебниците по физика.

Samantha Jones, достатъчно съм голяма, за да преценя, какво да чета и от кого да търся съвет. Peace

Доста хора от "сферата" даже не са  чували за SAR.
По- нагоре дадох линк. Отвори ли го? Има статии и на английски.

Нищо лично. Peace Това не са конспирации, не е фолклор. Същото е като флуора, ваксините и тем подобни манипулации.
Когато фактите говорят, мобилните концерни и прашасалите учебници по физика трябва да мълчат.

# 74
  • Мнения: 461
При наземните станции за мобилни телефони на 3  метра разстояние от антената на излъчвателя, стойностите на интензитета на електричното поле и на индукцията на магнитното поле, вече са под пределната, но не и абсолютно безопасна норма.

В повечето държави съществува изискване антените на мобилните оператори да не са по-близо от 30 m от жилищни и обществени сгради, въпреки екраниращите свойства на желязобетона и затихването на електро-магнитните вълни.

От домакинските електроуреди в това отношение най-вредна е микровълновата.
А само 20 мин разговор с  мобилен телефон е достатъчен, за да се изразходва денонощния допустим "лимит" при относително здрав,  възрастен индивид.




# 75
  • Мнения: 854
Рамбо Силек, поздравявам те за здравомислието   bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 17 258
Аз пък искам да я питам къде смята да се премести и как ще намери място, където няма антени, клиетки. безжичен интернет и т.н. ?
Освен в къщичка на село, ама и там не е сигурно, а и ще се оплаква, че няма обхват и нет.
Каквото и да направим, вълните са около нас, това е положението за добро или лошо. Не съм във възторг, но малко трезвомислие не вреди - сега ще продадеш този апартамент, утре следващия и така ще бягаш от цивилизацията ли?

# 77
  • Мнения: 641
Е, няма да ги нацвъкат на всеки блок нали?
Има и блокове без антени на мобилни оператори.
А, ако беше прочела всичките ми постове по темата ,нямаше да ме питаш . Peace

Продават и етажи от къщи.Проверих.Там със сигурност няма да монтират / една триетажна къща намерих и не е на село - на тихо място зад центъра.Мисля да посетя и агенция/. Wink

П.С. Не живея в София.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 08:05 от Рамбо Силек

# 78
  • Мнения: 2 211
А някой знае ли какво е въздействието на заглушителните устройства, които има във военните учреждения? Техните излъчвания не са ли точно толкова опасни, колкото на въпросните клетки?

# 79
  • Мнения: 794
Amarena, може би ще те изненадам, но SAR не е новост нито за мен, нито за който и да е от сферата.  Simple Smile

Всички производители на мобилни апарати обявяват тези стойности, само да има кой да чете...

Например  за Нокия: http://sar.nokia.com/sar/index.jsp




# 80
  • Мнения: 4 392
Amarena, може би ще те изненадам, но SAR не е новост нито за мен, нито за който и да е от сферата.  Simple Smile

Всички производители на мобилни апарати обявяват тези стойности, само да има кой да чете...

Например  за Нокия: http://sar.nokia.com/sar/index.jsp
Знам аз, къде да ги намеря, но  защо не са написани в характеристиките на телефона, в книжките, които съпътстват телефона? В упътването на микровълновите печки също нищо не пише за излъчванията. За мен това е показателно.
Пак ще повторя: Изследания се правят, фактите "говорят", но някой системно им "запушва устите". Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте, много дълга тема, домързя ме да я прочета

Аз съм радио инженер и редовно съм изложена на подобно облъчване.
Бременна съм от 7,5 седмици. Което означава, че не пречи за забременяването.. как се отразява на бебето в корема ми, ще видим с времето.

И аз се притеснявам, но доколкото съм запозната най-опасно е това на микровълновата - тя работи на 2.4GHz, а биологичния обхват /т.е. този който влияе на хората и животните/ е 2.45GHz. По тази логика друг опасен обхват е този на 3G-то /GSM не ми е специалността и може да бъркам/, но мисля че то е на 2,1GHz.
Проблемът се състои в загряването на тялото, което се дължи на ускореното трептене на частиците, което от своя страна е свързано с дължината на вълната и размера на съответния орган.
Толкова за честотите.

Във всички останали случаи опасна е мощността, т.е. ако си в близост до БС /каквато и да е тя/ е кофти... а ако е релейка просто е ужас. Всичко това се дължи на насочените антени, които колкото са по-насочени, толкова по-мощен правят сигнала.

В общи линии ако на отсрещния блок има някакви антени /изключае телевизионните, които само приемат/ и те гледат към вашия балкон, работата е малко SHIT.
Все пак има норми, които се следят... друг е въпроса че сме в БГ... и манталитета ни е такъв, че търсим как да изклинчим дори от ограниченията, които ни предпазват.

Темата е дълга и колкото повече пиша, толкова повече се нервирам Simple Smile

В общи линии обаче няма от какво толкова да се притеснявате... Ако преди десет години чувствителността на организма е била 1, сега е 10 или дори 100, т.е. "претръпваме"

Горното го написах на прима виста, но имам разни лекции по въпроса и когато се сетя да ги прочета, ще поправя / добавя информацията.

# 82
  • Мнения: 3
Все повече се убеждавам, че хората са невежи и лесно се поддават на убеждение.
Относно темата за базовите станции по покривите на блокове, мога само да попитам ей така нехайно, защо ако са безопасни, хората, инсталиращи ги по покривите са облечени в оловни костюми???
Също така и глупавите микровелета - ах, колко са удобни; ах, колко бързо става всичко с тях. Има изследвания на чуждестранни учени и статията е огромна, за опасността (не вредата) от ползването на тоя псевдодомакински уред. Който се интересува, мога да му я пратя, стига да разбира английски. Майка ми преди няколко години публикува един откъс във варненски вестник. Жалко, че вестникът беше кофти, за да получи повече гласност.
Прилагам няколко линка, за който поиска да почерпи повече информация, а изводите и отговорността в последствие от тях, си остава за всеки един...
http://potv.blog.bg/viewpost.php?id=231272

http://news.plovdiv24.com/54169.html

http://news.ibox.bg/opinion/id_1014101754

http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11094

# 83
  • Мнения: 118
Все повече се убеждавам, че хората са невежи и лесно се поддават на убеждение.
Относно темата за базовите станции по покривите на блокове, мога само да попитам ей така нехайно, защо ако са безопасни, хората, инсталиращи ги по покривите са облечени в оловни костюми???
Също така и глупавите микровелета - ах, колко са удобни; ах, колко бързо става всичко с тях. Има изследвания на чуждестранни учени и статията е огромна, за опасността (не вредата) от ползването на тоя псевдодомакински уред. Който се интересува, мога да му я пратя, стига да разбира английски. Майка ми преди няколко години публикува един откъс във варненски вестник. Жалко, че вестникът беше кофти, за да получи повече гласност.
Прилагам няколко линка, за който поиска да почерпи повече информация, а изводите и отговорността в последствие от тях, си остава за всеки един...
http://potv.blog.bg/viewpost.php?id=231272

http://news.plovdiv24.com/54169.html

http://news.ibox.bg/opinion/id_1014101754

http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11094
Къде ги тия мъже?Антената тежи между 12 и 25 кг, а човекът трябва да носи още поне 40 кг 'костюм'.
По- нагоре го бях написал ,ама няма кой да чете.Няма безопасно излъчване.В това число и телевизия и радио.Хладилник, печка ,бойлер и изобщо всичко дето минава през контакта .
Ползвате ли нещо от това в дома си?

# 84
  • София
  • Мнения: 66
Mina, напълно съм съгласна, че хората са невежи и лесно се поддават на убеждение...

Затова недей да им промиваш мозъците със статии писани във вестници за икомомика /или беше икономия Simple Smile/, а не телекомуникации...
И извинявай, но оловните костюми са от някой филм май...

А ти имаш ли мобилен телефон? В оловно калъфяе ли го държиш?
и друго - чувала ли си за нискочестотните излъчвания и техните влияния? например тези от захранващата мрежа? От мониторите /говоря за тези е ЕЛТ/? А ти знаеш ли какво е ЕЛТ и каква е разликата с плоските монитори? Ама айде да не задълбавам в тема, в която нямам достатъчно познания, че като нищо ще се изложим пред чужденците...

Напълно съм съгласна че преди 100 години животът е бил по-"чист".. и то не само откъм излъчвания, ами и откъм автомобилни изпарения например... Но я ми кажи, тогава каква е била смъртността и най-вече при бебетата?
За да се развива една област /медицина/ е необходимо развитие и в другите /транспорт, комуникации/

Ясно е, че нищо не е напълно безопасно, но всеки би се радвал да има обхват на GSM-а ако не дай си Боже попадне в беда...

П.П. и за да дам и малко лична информация - продължавам да си работя, макар и в края на 6-я месец /и бебето ми няма 4 крака или 3 ръце/ Дано и занапред няма отклонения...
Пропускам единствено покривите с много релейки /това са големите кръгли антени... да ги наречем плоски, за да ги различат обикновените хора от тези за сателитна телевизия../. Но за този вид оборудване е необходима пряка видимост, така че НЯМА РЕЛЕЙКА НАСОЧЕНА КЪМ НЕЧИЙ ПРОЗОРЕЦ!!!

Това е последно от мен по темата... поне за сега
 Peace

# 85
  • Мнения: 118
carbo, ползвай оловна престилка за бременни и може да седиш и пред релейка.Малко ще я смущаваш ама карай. Laughing

# 86
  • Мнения: 5 647
НЯМА РЕЛЕЙКА НАСОЧЕНА КЪМ НЕЧИЙ ПРОЗОРЕЦ!!!


Сигурна ли си?? Май трябва да направя снимка и да ти я пратя, да се убедиш какво е срещу нашия блок.

# 87
Има ли антенки,има излъчване и приемане и опасност за здравето ни.



Ама то много неща,къде по-вредни ,да  е само това,ама не е .

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 18:15 от пловдивчанка

# 88
  • Мнения: 118
Релейките работят в на честоти различни от GSM-a.За да има връзка между двете страни,т.е. двете 'чинии', трябва да са насочени една срещу друга.
Ако те са разминати ,няма необходимо ниво на сигнала.Получават се грешки ,които нарушават работата на мрежата.Погледнато отстрани ,отдолу или отгоре не може да се прецени правилно посоката, защото поради разстояние и перспектива се получава грешно възприятие.Релейките се настройват с уред или компютър на който се следи приемното ниво.Във всяко задание е написано такова и то гарантира правилната посока на релейката.Съществуват обаче различни типове антени за пренос на данни.Ако ползвате WiFi, антените в дома ви или у съседите ви работят на
2 или 2,5 GHz. Ползвате ли? Телевизията ,имам предвид сателитните приемопредаватели са пък с 90,а някой и с по - широка диаграма на приемане.
Те също са високочестотни.Ползвате ли? А ,съседите?Безжичните телефони в дома ви са с работен диапазон 1800-2,2MHz,имате ли?
Радиопредавателите и телевизионните антени на ефирните телевизии също работят с честоти ниски,но пък мощностите са по-високи.
Радио и телевизия имате ,а някой и по 2-3 ,нали?

# 89
  • Мнения: 39
Въъйййй,какво професионално обяснение.Направо се шашнах.Дали го рабираме и ние така,както специалистите???Аз не искам никакви антени и разни там устройства,около къщата си?

# 90
  • Мнения: 4 555
Телевизията ,имам предвид сателитните приемопредаватели са пък с 90,а някой и с по - широка диаграма на приемане.
Те също са високочестотни.Ползвате ли?
Не.

Безжичните телефони в дома ви са с работен диапазон 1800-2,2MHz,имате ли?
Не.

Радиопредавателите и телевизионните антени на ефирните телевизии също работят с честоти ниски,но пък мощностите са по-високи.
Радио и телевизия имате ,а някой и по 2-3 ,нали?
Не. Нито едното, нито другото.

Като гледам си човек на здравия разум. Обясни ми логиката, според която когато имаш 5 вредни неща в обкръжението си, то няма проблем да ги направиш 10. Не разбирам - защото колкото и да ги увеличаваш, вредата няма да стане повече, щом веднъж вече я има, защото многото вредни неща се обезвреждат взаимно или е някаква трета причина, която дори не мога да предположа. Интересно ми е как го виждаш.

# 91
  • Мнения: 118
Авъх, не е професионално,защото провесионалното и аз не го разбирам. Много се дразня обаче ,когато хора разполагащи с компютър и интернет,а най- вероятно и с претенции на знаещи ,можещи и интелигентни,не търся информация или ,ако потърсят игнорират всичко ,което не им харесва и не съвпада с мнението им.Голяма част страдат и от 'форумна болест'- четат заглавието на темата и после -айде на последна страница да покажем,че имаме мнение.Много важно!И аз ходя на опера ,ама не правя забележки на оркестъра да свири по-тихо ,защото не чувам пеенето.
Ескарина, важно е вида на облъчването и времето прекарано под въздействието му.Всяко поле влияе различно,всеки организъм го възприема по различен начин.В случая обаче се опитвам да дам пример ,колко сме готови да гледаме 'плоско' на нещата.
А,телевизор имаш със сигурност,както и радио.Дори да не ползваш ефирна телевизия ,сигналът съществува в домът ти.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 22:56 от Пътуващ

# 92
  • Мнения: 4 555
А,телевизор имаш със сигурност,както и радио.Дори да не ползваш ефирна телевизия ,сигналът съществува в домът ти.
Нямам телевизионен приемник и никога не съм имала. Нито радиоприемник.
Не ми отговори на въпроса с какво наличието на едно от двете неща обаче, може да направи излъчването на антените безвредно.
Ако логиката ти е, че така и така сме подложени на вредни влияния, то това не се различава от логиката, че така и така един ден ще умрем (страшна логика!).
Вярно е, че има много неща, с които сме свикнали и не осъзнаваме, че са вредни, но това изобщо не е причина да бъдем безкритични към новите потенциално опасни неща.

Пусната съм тази статия още на първа страница в темата. Линкът вече не е активен, така че я намерих отново на друг адрес. Прочети я и ако искаш коментирай.

# 93
  • Мнения: 118
Кой ти разказва " Сървайвър" тогава?
Може и онлайн да го гледаш ,ама няма значение.



# 94
  • Мнения: 4 585
Темата е ".... ", а не "бихте ли се отказали от тях, с цел да намалите интензитета на електромагнитното поле", в което сме потопени всички.
В интерес на истината, в панелките - по-малко.

# 95
  • Мнения: 4 555
Вълк, прав си за заглавието на темата, но въпросът в него не може да получи положителен отговор, без това да доведе до следващия въпрос, дали трябва да предприемем нещо или не.
Отношението по този въпрос е много специфичнен пример за един термин в социалната  психология - крепостта на глупаците. (вярно, не е много политически коректно това наименование, но така са го кръстили). Става дума за това, че хората проявяват т. нар.  "икономия на мисленето". Те в повечето случаи се ръководят от наложени стереотипи, които са се утвърдили като безпогрешни - нещо като автоматизирана реакция - стереотипите са усвоени от цялото общество за дълъг период от време и се предават от човек на човек. Смисълът е очевиден - икономия на мисленето е да гледаме какво правят другите и така да се ориентираме кое е правилно.

Крепостта на глупаците е вид психологически капан. При него много хора се оказват ангажирани в дейност, която първоначално се приема за правилна (за такава е представена примерно от реклама или медия), но след като се появят разумни и логични опровержения срещу правотата, хората много трудно се отказват от започнатата дейност или вяра в правотата на дадена теза. Дори агресивно оспорват очевидната логичност на аргументите против тази "правота". Или просто отклоняват новата информация в "девета глуха".

Започва се с аргументи от рода на "то какво ли не е вредно в днешно време", "в пещерите ли да се върнем", "така и така един ден ще умрем", "не може да си живее без мобилен телефон" и други от сорта, които са безумни сами по себе си, но имат едничката цел да не допуснат да сe постави под съмнение принципа, че мнозинството е право и че ако това не беше редно, някой щеше да се е погрижил.

# 96
  • Мнения: 2 480
Ами излъчването от ел. мрежа-220V? Как никой не се сети за това! А то е най-силно! Някаква идея за неговото отстраняване?
Колкото до оловните защитни екрани, те се използуват за предпазване от рентгенови и гама лъчи, които наистина са много, много опасни! Да сте чували някой да казва че няма проблем да се излагаме на влиянието им? А ясно ли ви е, че абсолютно всички радио и телевизионни предаватели създават около нас електромагнитни полета и то независимо дали в момента ги приемаме с наш приемник или не? Но тези полета са твърде слаби. И  полетата, създадени от мобилните оператори ги има, независимо дали използуваме такъв телефон или не.  А ако антените са на покрива, както колежката обясни, те не засилват полето в сградата, така че да се увеличи хиляди или милиони пъти неговият интензитет и да стане опасно. Тези неща се учат в часовете по физика в 9-ти клас. Явно някои не са били в час.  Някой някъде написал статия, която е доста далеч от неговата компетентност и ние трябва да се съгласим с нея? А колко сериозни изследвания са правени досега, за да се заключи, че наистина СВЧ-излъчването от моб. телефони и от МВ-печки предизвиква левкемия? Преди 20г. имаше такива случаи, но в радиолакаторна станция на военните в Шумен. Още тогава момчетата изкарали там военната си служба си отидоха от левкемия и този случай никога не е коментиран публично. Но там е имало повреда в апаратурата.
Забравих за космичните лъчения. Доста от тях също ни атакуват. Как да ги отстраним? Дайте идеи!

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 02:29 от vl

# 97
  • Мнения: 16
Признавам си, никога досега не се бях замисляла по отношение на тези въпроси, което си е направо като щрауса в пясъка ...  Tired
И като прочетох за безжичния нет, че и той е в кюпа, направо изтръпнах. Миналата седмица инсталирахме (незнам така ли се казва  Confused) рутер, за да имаме нет и в другата стая, който да ползваме с лаптоп. Та ... заложих ли още една бомба със закъснител, това ми е въпроса?  Shocked Рутерите в жилищата излъчват ли и поносими ли са вълните им? или  ... дори и незнам точно как да си формулирам въпроса ... Ако някой нещо разбра, ще се радвам да отговори.

# 98
  • Мнения: 2 480
Признавам си, никога досега не се бях замисляла по отношение на тези въпроси, което си е направо като щрауса в пясъка ...  Tired
И като прочетох за безжичния нет, че и той е в кюпа, направо изтръпнах. Миналата седмица инсталирахме (незнам така ли се казва  Confused) рутер, за да имаме нет и в другата стая, който да ползваме с лаптоп. Та ... заложих ли още една бомба със закъснител, това ми е въпроса?  Shocked Рутерите в жилищата излъчват ли и поносими ли са вълните им? или  ... дори и незнам точно как да си формулирам въпроса ... Ако някой нещо разбра, ще се радвам да отговори.
Ами жичният не е ли в този кюп? Или смятате, че щом е жичен, около него няма поле? Ами полето, създадено от кабелите на обикновените телефони-как никой не се сети за него? Но това е, защото никой не го е споменал в статия. Колкото е вредата от останалите неща, толкова е и от рутерите. Всичко това е пренебрежимо, дори събрано накуп!

# 99
  • Мнения: 27 524
Тук на партерните етажи на къщите правят бензиностанции, така че антените не ме впечатляват  Joy

# 100
  • Мнения: 4 585
vl, сигналът за обикновените телефони се разпостранява по симетричен кабел, дори и с ADSL.
Което ще рече, че честотите са толкова ниски, че ме мързи да говоря за електромагнитното
поле покрай кабелите им.
Електромагнитното поле се опитва да върти молекулите на водата в нас, които са с несъвпадащи геометрично центрове на положителния и отрицателния заряд.
Микровълновата печка успява, което вади до "блъскане" една о друга на молекулите, което пък
води до повишаване на температурата на ястието и сготвяне.
Честотата на захранването на жилищата ни е 50нерца. А на предавателите е мега и гига нерци. Това има много голямо значение за интензитета на създаденото ел. магнитно поле.
Ако не е вредно, защо работещите по телевизионни кули и ретранслатори получават вредни
за облъчване с високи честоти. А също и хората, настройващи предаватели при производството им?
 

# 101
  • Мнения: 2 022
Точно физик от лаборатория физични фактори обясни, че ниските честоти са по-опасни от високите. И много зависи от мощността, не толкова честотата на излъчването.
Мохито, на какво разстояние е антената от прозореца ти и сигурна ли си , че е на неговото ниво и насочена към вашия блок? Това, че я виждаш отсреща не винаги означава, че си в основния лист на излъчване. На каква височина е спрямо теб? Защо не се обадиш да замерят?

# 102
  • Мнения: 2 480
Точно физик от лаборатория физични фактори обясни, че ниските честоти са по-опасни от високите. И много зависи от мощността, не толкова честотата на излъчването.
Мохито, на какво разстояние е антената от прозореца ти и сигурна ли си , че е на неговото ниво и насочена към вашия блок? Това, че я виждаш отсреща не винаги означава, че си в основния лист на излъчване. На каква височина е спрямо теб? Защо не се обадиш да замерят?

Подкрепям това напълно. Имаше 1формула, която показва, че с увеличаване на честотата намалява дълбочината на проникване във веществото-учили сме я по електромагнитни трептения и вълни. Ако желаете, мога да я намеря. Естествено е за предавателите, там има мощни генератори и ако сме близо до тях, полето е силно. Близо означава в същите помещения, а не на десетки или стотици метри. А когато честотите са ниски, пак има ел.магн. излъчване около кабелите, но не на километри. Затова се налага използуване на високи честоти за радиоразпръскване. Енергията на ел.магн. вълни е пропорционална на 4-тата степен на честотата.

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 11:06 от vl

# 103
  • Мнения: 4 585
В такъв случай си даваш сметка, че честотата на мрежовото захранване на четвърта степен
има четири нули отзад,
а гигахерците на мобилните - тридесет и шест.

# 104
  • Мнения: 2 480
В такъв случай си даваш сметка, че честотата на мрежовото захранване на четвърта степен
има четири нули отзад,
а гигахерците на мобилните - тридесет и шест.
Това е  от антената на предавателя, а с отдалечаване енергията е обратно пропорционална на квадрата на разстоянието до нея.
Най-голяма е плътността на излъчената енергия от слънцето-достига до 1W/m2 на земната повърхност, а на радио и телев. предаватели-милионни части от тази стойност. Следователно може да се пресметне, когато съберем такива малки числа какво ще се получи.

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 22:15 от vl

# 105
  • Мнения: 902
А тези предпазни престилки, които слагат на бременните при облъчване от рентген, дали стават и за нискочестотните облъчвания?!? и къде могат да се намерят?

# 106
  • Мнения: 2 480
Не зная какви са тези престилки, но рентгеновите лъчи са нещо много опасно и вредно, за разлика от обикновените НЧ или ВЧ излъчвания.  Това е така, защото тяхната дължина на вълната се доближава до размерите на атомите. Възможно е в тези престилки да се използува олово, тъй като то ги поглъща добре. И платината ще ги погълне добре, защото и тя е с голям атомен номер, но както знаем, тя е много скъпа.

# 107
  • Мнения: 794
Тъй като работя тясно с НЦООЗ,
моля всички невярващи в "безопасността" , да черпят инфо от:

http://www.nchmen.government.bg/ Има публикувани мейли за контакти/ на г-н Израел например/ Извършват проверки при подадени жалби/замервания/ ;

http://www.icnirp.org/;

И не на последно место:

http://www.who.int/peh-emf/en/

# 108
  • Мнения: 2 759
                              Атака срещу GSМ-антените

# 109
  • Мнения: 1 465
Абсолютно са опасни и е доказано!!!! И кой е този мозък дето е измислил да ги монтира там? - явно някой жаден за пари. #2gunfire Както е опасно и да живееш в къща разположена под жици за високо напрежение.

# 110
  • Мнения: 76
За мен това е излишна параноя - лично на мен, при консултация по повод притеснения за поставяне на базова станция на блока, инжинер (един от първите специалисти в БГ в тази област) ми сподели, че базовата станция "вреди на детеродната способност на жените след 70 годишна възраст"
После се опита да ми го докаже научно, но тъй като не съм специалист, не мога да възпроизведа казаното...

# 111
  • Мнения: 2 480
Абсолютно са опасни и е доказано!!!! И кой е този мозък дето е измислил да ги монтира там? - явно някой жаден за пари. #2gunfire Както е опасно и да живееш в къща разположена под жици за високо напрежение.
Не,  не е същото! Далекопровод с вис. напрежение означава силно ел.магнитно поле около него, което е доста вредно, ако сме наблизо продължително време. Моб. телефони работят с вис. честоти, а не с вис. напрежение. Тоест полето е много по-слабо. Освен това излъчването на техните антени не е насочено към сградата, на която са поставени, а е в съвсем друга посока. Може да се говори за някакви вреди, ако застанем на пътя на сигнала, тоест между 2 антени.  Това може да се обясни по-добре, ако се нарисуват диаграмите на излъчване на тези антени.

# 112
Тъй като са безвредни Защо, съгласно Наредба № 9 трябва да бъдат замервани тези базови станции.
Защо хората живеещи на 8-ми етаж непосредствено под "антените" в конкретна жилищна сграда са с прекарани инсулти и др. заболявания и се оплакват, че постоянно се чувстват зле. Защо на тавана на блока не живеят гълъби, а съседните сгради са обитавани от пернатите. Защо обслужващите когато работят по съоръженията ги изключват или са задължени да носят специално предпазно облекло /не за слънчево изгаряне/.
Защо се коментира това и се пораждат съмнения за безвредността, им все пак всички се ползваме от удобствата им   www.vbox7.com/play:416ce1b6 имаше и предаване на Маргарита Михнева по тази тема от началото на 2009 г. можеби е във видео архива на "Канал 3".
Защо в държавите с добре изградена Законова Система се налагат ограничения относно ползването и монтажа на подобни съоръжения.
И много още Защо  Thinking

# 113
  • Мнения: 4 392
pitasht , недей пита ! Тук някои ако ги слушаш, антените са толкова безвредни, че даже са полезни. За да свикваме е добре да си правим даже електромнагнитни бани- всеки ден по половин час голи до кръста пред антената да поседим- ееех, блаженство! Joy

# 114
  • Мнения: 118
Тъй като са безвредни Защо, съгласно Наредба № 9 трябва да бъдат замервани тези базови станции.
Защо хората живеещи на 8-ми етаж непосредствено под "антените" в конкретна жилищна сграда са с прекарани инсулти и др. заболявания и се оплакват, че постоянно се чувстват зле. Защо на тавана на блока не живеят гълъби, а съседните сгради са обитавани от пернатите. Защо обслужващите когато работят по съоръженията ги изключват или са задължени да носят специално предпазно облекло /не за слънчево изгаряне/.
Защо се коментира това и се пораждат съмнения за безвредността, им все пак всички се ползваме от удобствата им   www.vbox7.com/play:416ce1b6 имаше и предаване на Маргарита Михнева по тази тема от началото на 2009 г. можеби е във видео архива на "Канал 3".
Защо в държавите с добре изградена Законова Система се налагат ограничения относно ползването и монтажа на подобни съоръжения.
И много още Защо  Thinking
Бях решил да не пиша повече , но пресилването на нещата ме дразни.

Гълъби, а и други птици гнездят между антените,а на места и върху тях.
Спиране на антените - или секторите се налага и практикува само когато се работи непосредствено на антената.
Защитно облекло няма. Това са легенди.
Замерванията се налагат ,защото все пак полето има определени граници.Колко са точно аз поне не зная.
Що се отнася до инсулти или инфаркти - -това са легенди.
В един град една станция беше изградена , но не беше работила поради липса на пренос 4 месеца.Въпреки това имаше оплаквания , че трима души са получили инсулт в резултат на облъчването.
Няма да пиша повече. Норми трябва да има и трябва да се спазват. Но трябва и да се мисли , а не да се говори  и да се пускат слухове.

# 115
  • Мнения: 1 111
 Не изчетох цялата тема, но се замислих-пред погледа ми, на 50 метра с/у мен е антената на съседния блок, на осмия етаж.Ние сме на седмия.А сега де.

# 116
  • Мнения: 6 417
Не изчетох цялата тема и може би е коментирано, но в София има един блок, в който няколко човека за доста кратко време, след поставяне на такава антена са починали от рак. 

# 117
  • Мнения: 2 759
...в София има един блок, в който няколко човека за доста кратко време, след поставяне на такава антена са починали от рак. 
                          Мани, симуланти. Антената сигурно не е работила  Tired.

# 118
  • Мнения: 2 480
Не изчетох цялата тема, но се замислих-пред погледа ми, на 50 метра с/у мен е антената на съседния блок, на осмия етаж.Ние сме на седмия.А сега де.
50m е доста голямо разстояние. Ако бяха 5м, тогава щеше да има за какво да се безпокоите.

# 119
Тъй като са безвредни Защо, съгласно Наредба № 9 трябва да бъдат замервани тези базови станции.
Защо хората живеещи на 8-ми етаж непосредствено под "антените" в конкретна жилищна сграда са с прекарани инсулти и др. заболявания и се оплакват, че постоянно се чувстват зле. Защо на тавана на блока не живеят гълъби, а съседните сгради са обитавани от пернатите. Защо обслужващите когато работят по съоръженията ги изключват или са задължени да носят специално предпазно облекло /не за слънчево изгаряне/.
Защо се коментира това и се пораждат съмнения за безвредността, им все пак всички се ползваме от удобствата им   www.vbox7.com/play:416ce1b6 имаше и предаване на Маргарита Михнева по тази тема от началото на 2009 г. можеби е във видео архива на "Канал 3".
Защо в държавите с добре изградена Законова Система се налагат ограничения относно ползването и монтажа на подобни съоръжения.
И много още Защо  Thinking
Бях решил да не пиша повече , но пресилването на нещата ме дразни.

Гълъби, а и други птици гнездят между антените,а на места и върху тях.
Спиране на антените - или секторите се налага и практикува само когато се работи непосредствено на антената.
Защитно облекло няма. Това са легенди.
Замерванията се налагат ,защото все пак полето има определени граници.Колко са точно аз поне не зная.
Що се отнася до инсулти или инфаркти - -това са легенди.
В един град една станция беше изградена , но не беше работила поради липса на пренос 4 месеца.Въпреки това имаше оплаквания , че трима души са получили инсулт в резултат на облъчването.
Няма да пиша повече. Норми трябва да има и трябва да се спазват. Но трябва и да се мисли , а не да се говори  и да се пускат слухове.

Не се дразни Ентусиаст, Защо го приемаш така лично.
Ако имаш полза тези базови станции да са точно върху главите на живущите разбирам. Така не се плаща за СОТ, съоръжението на което трябва да се монтират е вече изградено, спазени са изискванията на нормите на ЗУТ и т.н.
Но нищо не пречи тези базови станции да се изградят извън населеното място или квартал където отново ще имат покритие и ще функционират нормално, без да притесняват никого, 100 или 200 метра от живущите, но е значително по-скъпо и неудобно за оператора.
А дали си виждал договор, изготвен от мобилен оператор,  в качеството си на Наемател, когото предлага на така наречените Наемодатели - живущи. В т.н. договор няма параметри, мощност, брой съоръжения, при това договора е безсрочен Това е недопустимо.
Тъй като са полезни или "безвредни", Защо на сайта на независим орган като Световната Здравна Организация е изписано толкова много http://search.who.int/search?access=p&entqr=1&entsp=a&am … 9.253&start=0  Thinking
И повярвай Световната Здравна Организация не е създадена да разпространява "слухове". Пък ако искаш недей, всеки си има свободна воля, право на избор, както и на мнение.  Wink

# 120
  • София
  • Мнения: 66
Ох и аз не исках да пиша повече... то е ясно - Антените са смъртоносни!!! Особено ако някоя падне заедно с мачтата върху главата ти...
За излъчването явно няма смисъл да се спори - каквито и доводи да с еизкажат, неразбиращите ще продължат да не разбират и да се страхуват.

Но ми стана криво от изказването за договорите - ако вашия вход е подписал такъв договр, яко са ви е*нали  Embarassed
В ИСТИНСКИТЕ договори има и срок на договора, и параметри. А да не говорим че барабар с Наемателя ПРЕДИ пускането на БС в експлоатация минават и съответните Длъжностни лица, за да извършат замервания.
Но да не се впускам в подробности по документалната част... все пак аз съм по техническата

 Peace

# 121
  • София
  • Мнения: 3 421
Една баба от нашия вход получи инсулт. После се пооправи и тръгна по блоковете наоколо да събира подписи - за да се маха клетката на Мобилен оператор сложена на съседния блок. Заради нея била получила инсулт.
Невярвах, че ще успее, но са я махнали.

Снощи ми заяви, че и антената на Булсатком, която имаме й пречи.
Чудя се дали вече не е започнала да събира подписи и затова ooooh!

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
аз не съм специалист по въпроса и нямам точно мнение...може би са опасни.
искам да попитам някой от вас,който разбира от това повече от мен:от какво разстояние са опасни?на моя блок няма антени,но на около30м от едната страна и 150-200 м от другата има антени...
а и ако са опасни какво да правя?не мога да ги махна...остава ми само да се притеснявам...като че ли ни е малко стресът по принцип...
а относно рака:неговият най-голям причинител е стресът!

# 123
  • Мнения: 4 555
а относно рака:неговият най-голям причинител е стресът!
Аз залагам на радиацията като по-голям причинител. Не че подценявам човешкия мозък, но все още не сме чак толкова силни Simple Smile

# 124
  • Мнения: 2 480
Слънчевата радиация ли? Доказано е, че тя е най-силната. Вижте по-назад в темата.

# 125
  • Мнения: 2 759
...Не че подценявам човешкия мозък, но все още не сме чак толкова силни Simple Smile
                       Не знам дали си оптимист или песимист, но определено подценяваш мозъка.

# 126
  • Мнения: 4 555
Не само слънчевата. Виж в Чернобил какво се случи, един стрес не го виждам как прави чак такова нещо. Не подценявам мозъка, реалист съм.

# 127
  • Мнения: 2 759
Не само слънчевата. Виж в Чернобил какво се случи, един стрес не го виждам как прави чак такова нещо. Не подценявам мозъка, реалист съм.
                       Щом мозъка може да ти депигментира косата за отрицателно време, мисля че може и други неща. Рак на стомаха със сигурност може да докара. Макар и за по-дълго.

# 128
  • Мнения: 4 555
Е, именно де.
Макар че мозъкът може да те излекува от разни неща, така казват, а това е далеч по-важно, отколкото от какво може да те разболее  Wink

# 129
  • Мнения: 2 759
...Макар че мозъкът може да те излекува от разни неща, така казват, а това е далеч по-важно, отколкото от какво може да те разболее  Wink
                           Виж, за подобни примери обаче не се сещам. Ще трябва да ти се доверя   bouquet.

# 130
# 131
  • Мнения: 902
Напоследък се появява едно заболяване, което го няма в бг регистър: електросенситивност/непоносимост. Хора страдащи имат различни симптоми, когато са изложени на някакво Електромагнитно излъчване(дали от безжичен интернет или някой уред)...  Rolling EyesДнес, вече и по парковете има безжичен интернет #Cussing out Shocked Никой, никого не пита за това...

# 132
  • Мнения: 20
Опасни са, разбира се - излъчват яко електромагнитно поле. Колкото по-далеч от антените, толкова по-добре за човеку.

# 133
  • Мнения: 2 759
Напоследък се появява едно заболяване, което го няма в бг регистър: електросенситивност...
                         О, заболяване значи  Whistling... Също и като се залепя на ютията, и мястото се подуе, значи че съм болна или организмът ми е слаб? Трябва явно да се лекувам, за да може с каквото и да ме облъчват да се чувствам ок  Thinking... Какво ли вече не измислят за оправдание  Tired.

# 134
  • Мнения: 902
Цитат
О, заболяване значи  Whistling... Също и като се залепя на ютията, и мястото се подуе, значи че съм болна или организмът ми е слаб? Трябва явно да се лекувам, за да може с каквото и да ме облъчват да се чувствам ок

Не си права! Имайки го като проблем(може и да не се води заболяване) - единственото решение е да се намали до максимум излагането на нискочестотните електромагнитни вълни. Даже, специалиста в по-горното видео, което е в темата, казва това.

тези антени излъчват хоризонтално, не вертикално, НО това не ги прави по-малко безвредни. Извод: отивам на село, макар че и там вече не е толкова защитено. В къщата хващам безжичен интернет(кой знае от къде) #Cussing out
Има проекти цели мегаполиси да се направят wireless, т.е. навсякъде да хващаш безжичен интернет #2gunfire #2gunfire Трябва да го спрем

# 135
  • Мнения: 2 759
...Трябва да го спрем...
                        Да, трябва  Peace!

# 136
  • Мнения: 2 480
Цитат
О, заболяване значи  Whistling... Също и като се залепя на ютията, и мястото се подуе, значи че съм болна или организмът ми е слаб? Трябва явно да се лекувам, за да може с каквото и да ме облъчват да се чувствам ок

Не си права! Имайки го като проблем(може и да не се води заболяване) - единственото решение е да се намали до максимум излагането на нискочестотните електромагнитни вълни. Даже, специалиста в по-горното видео, което е в темата, казва това.

тези антени излъчват хоризонтално, не вертикално, НО това не ги прави по-малко безвредни. Извод: отивам на село, макар че и там вече не е толкова защитено. В къщата хващам безжичен интернет(кой знае от къде) #Cussing out
Има проекти цели мегаполиси да се направят wireless, т.е. навсякъде да хващаш безжичен интернет #2gunfire #2gunfire Трябва да го спрем



Това не са НЧ, а СВЧ-свръхвисоки честоти(GHz). НЧ е 220волтовата мрежа(50Hz).

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 01:24 от vl

# 137
  • Мнения: 902
не разбрах, но радиото, ГСМ-ите, безжичния интернет - не са ли от НС newsm78

# 138
  • Мнения: 2 480
не разбрах, но радиото, ГСМ-ите, безжичния интернет - не са ли от НС newsm78
Какво значи НС? Радио-ВЧ, безжичен интернет и моб.телефони-СВЧ

# 139

Общи условия

Активация на акаунт