Какъв е дневният режим на децата ви

  • 1 337
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Моите са на 4 месеца и 3 седмици - почти 5 месеца и от няколко дни направо ме побърквкат!

Допреди няколко дни дневният им режим беше следния:
6 хранене
до към 7 поиграват и заспиват
около 7:30 - 8:00 се събуждат за малко и успявах накакси да ги преспа пак
9 хранене
до 10 игра и след това масаж и гимнастика
до 12 (когато е следващото хранене) спат изморени от гимнастиката
след това излизаме на разходка, където са много тихи
15 хранене
до 17-17:30 игра
после спат малко
18:00 хранене
и до банята в 21 спинкат сладко-сладко
след баня винаги са били много много добрички и веднага си заспиваха

В момента положението е повче от трагично:
6 хранене
до 7-7:30 игра
приспивам ги някак си и пак се събуждат по някое време, после я ги преспа пак я не
ако не спат до масажа, на самия масаж са много кисели и плачат и е някакъв ад да им се прави масаж...
9 хранене, до около 10 игра и после масаж
след това я поспат, я не...
12 храна и разходка, на която вече доста често се случва да реват в количката и да нервничат
15 хранене
и до 18 задължително дивеене.
18 хранене
и вече до банята не искат и не искат да нанкат Sad със голям 'зор' ги преспиваме около 8 вечерта и то само в количката (на разходка в стаята)

Къде бъркам? Повече игра ли им трябва? Не мога да ги разбирам за какво реват! Топло ли им е? Студено ли им е? Спи ли им се? Не ги разбирам! Га - гу - гииииии ааааааааааааа. Какво значи? Как да играя с тях? Правя се на палячо, пея, гукам, понякога си ги гушвам и двете едновременно, но не мога дълго време да ги гушкам. Оставя едната - тя ревва, оставя другата - и тя ревва. Искат на ръце, после им писне и искат нещо друго. Докато едната е спокойна, другата реве.
Това ме влудява, да не говорим, че никаква домакинска работа не може да се свърши с тях...

Къде бъркам? При вас как беше? Какви дяволии сте измисляли, за да ги забавлявате?

# 1
  • Мнения: 655
Аз бих ти препоръчала например, щом докато им правиш масаж са кисели, то направи го преди това вместо да се опитваш да ги преспиваш. Използвай времето за полезните неща дакота са още енергични, а после си играй с тях за да ги доизмориш.

# 2
  • Мнения: 1 069
meglenita, не знам какво да те посъветват, защото моите са постоянно ревливи. Единствените ни минутки на спокойствие в момента са в бънджито и проходилката.

Като бяхме на вашите месеци - измислях всякакви неща. Единият е на активната гимнастика, другият в люлка или и двамата в столчетата за кола или на шезлонгите, затрупвам ги с играчки и така. Давах им книжки и т.н. Понякога се заиграваха, понякога се радват че се виждат, но всичко е много временно...

Може би са ви започнали да ви мъчат зъбките. Нас ни мъчиха близо месец преди да избият. Сега се открехнах на едни хомеопатични таблетки Дентокинд. Разтварям таблетката в 2 мл. водичка и с "спринцовката" от Нурофен или Панадол им давам. Такива таблетки си взех и за сън - казват се Дормикинд.

Ние сега се стряскаме един от друг, ако единия пиши от кеф - другия почва да реве и заразява първият и настава АД.

Какво да ти кажа - търпение му е майката и много разходки навън.  Hug Hug Hug Да ги нацелуваш снахите

# 3
  • Мнения: 78
Здравейе!
Включвам се с хубави новини Simple Smile

Сменихме малко климата - в Търново бяхме 2 седмици. Там имах повече време за децата (като не си си вкъщи и не мислиш постоянно за чистене и т.н.) и започнах някакси да ги разбирам по-добре. А и те все едно започнаха да си казват по-добре какво им е Wink
Ева започна да заспива сама там (преди това заспиваше само на ръце) - не знам от климата ли е или от какво, но и сега си заспива сама - нямаме проблеми вече с нея.... дано и така да си остане.

В момента ги прехвърлям на 5-кратно хранене: в 6.30, 10.00, 13.30, 17.00 и 20.30 и спане 3 пъти по 2 часа в 8.00, 11.30 и 15.00. Засега се настройват и не става както аз си искам, но ще опитам. Поне са много по-спокойни отпреди. Започнаха и много да се заиграват. Е, не ме оставят да понапиша още нещо, а и ме разсейват и не мога да се съсредоточа. Това засега, стискайте палци!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 727
спане 3 пъти по 2 часа в 8.00, 11.30 и 15.00.


ееех, живот си живеят някои Simple Smile
Моите спят 2 пъти по 15-20 минути. Оня ден спаха по 1 час и ходих да ги проверявам какво става.

# 5
  • Мнения: 3 638
Мегленита, радвам се че вече нещата се пооправят  Hug Щом заспиват сами си е голям напредък  Wink

Само не знам дали ще ти стане номера със спането, имай предвид, че колкото по-големи стават толкова по-малко им се спи и искат да откриват света наоколо  Heart Eyes Като се замисля моите девойки на тази възраст успяваха да поспиват по 2 пъти на ден, сутрин след първото ядене и след това следобеда. Имаше един период, в който Джордана въобще не искаше да спи следобед. Също така вечер към 18,30 и досега си стават много кисели, ние около 19,00 часа ядем и към 20 - 20,30 вече спят, защото иначе само мрънкат и не издържат.
Но напоследък успяхме да установим своеобразен режим и не мога да се оплаквам. Кърмя ги към 7,30, после към 10,30 -11 (случва се да заспят за малко сутрин), после на обяд към 13,00 хапват плод и в 14,00 ги слагам в креватчетата за следобеден сън и се будят към 16,30 кърмим се и след това си играят, като към 18,30 започват яко да мрънкат, вечеряме, кърмим се и ги слагам в креватчетата. Поне от самото начало сами си заспиват  Whistling

Ние доскоро бяхме на 6 хранения - будех ги за още едно хранене към 11 часа вечерта, но спрях и сега си спят до сутринта. Забелязала съм обаче, че като си сменят "режима" мрънкат доста. Явно ненапразно се препоръчва децата да имат един вид рутина през деня, според мен се чувстват доста по-спокойни  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 75
Моите бебета са на 7 месеца и от както са се родили си имат режим на ядене.Понеже спят до към 10:00,първото ядене за тях е тогава:
   -10:00
   -ако има разходка дремват за 10,15 мин. в количката(много са любопитни),ако не -вкъщи  си играят и после си поспиват 1,2 часа(зависи как са спали през нощта);
   -14:00
   -играят си
   -зависи колко са спали до обяд,следобяд пак си поспиват;
   -ако има време пак си играят;
   -18:00
   -пак игра и вече като почнат да стават кисели към20:00-правим банята,после масажи(моите колкото и да са кисели като ги съблека за къпане и си умират от кеф Joy);
   -оставям ги пак малко да си поиграят по пижами и като почнат сериозно да мрънкат ги слагам да спят(никога не издържат будни до следващото ядене);
   -21:30 -22:00
   - 5:00- 6:00 тези две хранения ги проспиват и си пият млякото докато спинкат

Общи условия

Активация на акаунт