Ползвате ли залъгалка и пият ли бебчетата ви от шише?

  • 2 617
  • 64
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Привет, майчета! Вие ползвате ли залъгалка? Моята бебка е кърмена и не иска нито шише, нито залъгалка изобщо...Не знам защо newsm78 И чайчето от копър не иска да пие от шише, а го пие майка й в чашка, та дано нещо мине с кърмата и при бебка. Мислите ли, че така може да има ефект? И заслужава ли си да настоявам да се научи да пие от шише и да ползва залъгалката? Не знам как ще се храним навън иначе  Crazy
Благодаря ви предварително за мненията Hug

# 1
  • Мнения: 686
И моето бебе не иска ни биба ни шише с вода

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Абсолютно нормално.
От залъгалката се суче различно и само се радвай, че не я иска, защото после ще се отучи да суче от теб.
Не е нужно да даваш чай от копър, с чай или без, коликите си минават.
Кърменото бебе не се нуждае от друго освен кърма.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вие ползвате ли залъгалка?

 Хубава работа!Как ме виждаш на 32г.,180см. да се разхождам по улиците лапнала залъгалка Rolling Eyes



  Синът ми отказа залъгалката на 3м.за моя радост.Живот и здраве сега не бих дала на бебето такова нещо.

 Опитай се да разбереш дали не е неудобен биберона от шишето на бебето.Може да е твърд и за това да не иска да пие.Но не виждам смисъл да го учиш да пие от шише след като кърмиш.Има време докато тръгнете на дълги разходки, използвай пълноценно кърмата си сега!

# 4
  • Мнения: 1 008
Бранимира никога не е ползвала залъгалка, просто не я иска.
Тя ядеше и пиеше/ пие от шише от самото начало.

# 5
  • Мнения: 9 814
Кати никога не е пила вода от шише с биберон. Започна на 5 месеца да пие вода, като й я давах с малка лъжичка. Залъгалката отказа при едно леко запушване на носа на около 4 м., беше започнала да я ползва месец по-рано.

# 6
  • Мнения: 2 090
Сина ми започна да ползва залъгалка на 6 месеца ooooh!(като започнаха да го мъчат зъбките),от шише обаче си пиеше още от началото(чайче и вода,изцедена кърма когато сме навън).
Няма смисъл да настояваш за залъгалката.А шишето определено е удобство за навън,ако си от тези майки които се притесняват да кърмят извън къщи ThinkingНо как да стане като не иска и шишето-незнам Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Дъщеря ми тъй и не засмука биберони, въпреки че, упорито пробвах няколко  Embarassed. Шише с биберон не харесва, то тя по принцип рядко пие вода, но предпочита от чаша.

# 8
  • София
  • Мнения: 72
Калоян не е ползвал залъгалка или шише. В самото начало успявах да го излъжа да пие кърма от шише, но това беше само първия месец. Когато ми се налагаше да излизам оставях кърма в шише, а той я пиеше от лъжичка. Преминахме направо на шише с мек накрайник. Няма смисъл да го приучаваш към залъгалка и шишета (това е мое мнение). Така си и останахме с едно рекламно шише подарък. Смучеше си пръстите и аз бях решила да го уча на биберон, но нищо не излезе. Този вреден навик отмина много бързо и никога не съм имала проблем.
Интересно е, че сме свикнали бебетата  да са с шише или залъгалка, а истината е, че много често нямат нужда от тях (казавам го от опит с моето дете).

# 9
  • Мнения: 523
Малката смуче биберон и то много активно . Но също така си пие вода и сок само от шише с биберон . Просто смятам , че е съвсем нормално явление - в крайна сметка тези бебешки шишета са си за бебета. Въобще не бързам да махам шишето на дребната , а на каката още не съм го махнала и вечер ляга с него(още пие мляко) . Но ако бебето ти не го иска , виж това е друго нещо..... newsm78 newsm78 newsm78. Ами ще трябва да му даваш вода с лъжичка и постепенно да го учиш от чашка.

# 10
  • Мнения: 514
Дъщеря ми тъй и не засмука биберони, въпреки че, упорито пробвах няколко  Embarassed. Шише с биберон не харесва, то тя по принцип рядко пие вода, но предпочита от чаша.
И ние така водичката я давам с лъжичка! Peace Peace

# 11
  • Мнения: 6 438
Алекс използва залъгалка,а водата вс по-често му я давам с чашка  Peace

# 12
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Големия е пое залъгалката,на малчо като стана на 1 мес. му дадох защото почна да си лапа много ръцете.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
И моя син залъгалка никога не е искал. От шише обаче пиеше.
Чая спокойно може да го пиеш, ще премине малко или много към бебето, а ище ти се отразява добре на кърмата....

# 14
  • Мнения: 2 374
мисля че трябва да се радваш че бебето не иска залъгалка,иначе Мери използва залъгалка и от шише също пие

Общи условия

Активация на акаунт