Апарат за кръВно налягане

  • 57 043
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Баща ми реши, че иска за подарък за рождения ден апарат за кръвно налягане. Проблемът е че аз нищо не разбирам от апаратите, както и той между впрочем, а и ми се ще апаратът, който ще му купим да не е за някоя космическа сума, 'щото с тия 200лв майчински някак си не можем да си позволим апарат за 300лв примерно, обаче пък трябва да работи това, което ще му вземем, да не е само заради идеята да си има електронен апарат, а той нищо да не прави. Та, дали можете да ми помогнете с идеи и информация ако имате или сте ползвали таквоз чудо Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 22:43 от IvelinaAtanasova

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравей, търсих мнения за апаратите за кръвно по собствени причини и всички мнения бяха единодушни, че най-добри са си тези,който се помпат от човека..абе най-класическия стар вариант. Цената им варира от 20 лв към 50 лв. ако все пак идеята е за електронен в аптека Ремедиум видях голям избор от ел. апарати за кръвно с цена между 40 и 100 лв. Също мнението е че тези, който се поставят не на китката са по-издръжливи и верни в отчитането.

# 2
  • Мнения: 941
Класическия е най-добър и най-евтин.

# 3
  • Мнения: 5 393
От Метро купихме за бабата на мъжа ми за около 40 лв от тези електронните.Оказа се доста читав, като се има предвид, че тя си мери кръвното по 100пъти на ден( като хоби и е).

П.П. Оправи си заглавието Wink

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
най-добри са си тези,който се помпат от човека..абе най-класическия стар вариант. Цената им варира от 20 лв към 50 лв.

 Съгласна съм, наистина са най-точните.Не е кой знае какво затруднение да си измери кръвното с този апарат.В службата имаме един супер марков, електронен и винаги мери различно кръвно с големи отклонения.


 Оправи си заглавието, че ще те схрускат форумските хиени!

# 5
  • Мнения: 2 616
От Метро купихме за бабата на мъжа ми за около 40 лв от тези електронните.Оказа се доста читав, като се има предвид, че тя си мери кръвното по 100пъти на ден( като хоби и е).

П.П. Оправи си заглавието Wink

Тъкмо видях каква простотия съм написала  Laughing

Иначе, баща ми си има от тия класическите, ама искал и електронен. Малко работата е "видяла жабата,...." Ама какво да го правя. Май и неговата работа на към Хоби отива Simple Smile

Каква марка е този за баба ти Simple Smile


Биляна
, сега видях че чакате НОв член на семейството и малко ми е странно в 31 седмица да ти честитя бремеността, ама поне да ти пожелая леки последни седмици и едно леко и бързо раждане!!!!

# 6
  • Мнения: 5 393

Каква марка е този за баба ти Simple Smile


Не знам, ще проверя утре и ще пиша пак.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерцедеса в ел. апарати за кръвно е "OMRON".
Имам го от 2003-та. Железен е. Цената му варира, според моделите, но е около 85-150лв.
И няма как да се измерят 2 напълно еднакви стойности. Кръвното налягане е моментна ст-т.
Препоръчва се меренето му да е сутрин, след събуждане и поне 10мин. излежаване в леглото. И около 16-16.30ч. след поне половин час покой на тялото. Докато се мери с ел. апарат не се мърда, не се говори. Мери се на лява ръка, като тя е добре да е на нивото на сърцето, но не бива да е подпряна.
После, след поне 10-14 дни стриктно мерене в уречения час, се правят изводи, за състоянието на пациента

============================================

П.П: Биляна - честито, макар наистина да е по-добре да се каже: леко до края и съвсем леко накрая   bouquet Hug Много ти се зарадвах  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 036
Преди 3 месеца майка ми си купи електронен апарат CITIZEN.
Взе го от аптека за 56 лева.Има и други видове и от други марки.
Казаха че цената зависела от това дали е с помпа(тези с помпа са били по хубави) и къде е произведен.
Само да кажа че не мери точно,така както механичния.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само да кажа че не мери точно,така както механичния.

хехехе и как разбра, кой мери точно? И какво означва, един апарат за кръвно да мери точно?

# 10
  • Мнения: 3 036
Шани,
Ами майка ми като не е добре и си мери с електронния показва примерно 138 на 85.
А като го премеря с механичния е над 150 и долна под 80.
А може и аз да не меря както трябва.
Знам ли?

# 11
  • Мнения: 117
Над определена възраст (не знам точно, но мисля над 50) електронните апарати за китката не мерят правилно, т.к. артериите на човека отслабват и апарата не може да измери точно. Ние си купихме на Омрон за над лакътя. Ако спазваш изискванията по горе мери точно. Съседката няколко пъти реши че резултата е неверен, но в последствие се оказа верен. Желателно е да не е от промоционалните за по 30 лв., щото не се знае до кога ще мери вярно.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани,
Ами майка ми като не е добре и си мери с електронния показва примерно 138 на 85.
А като го премеря с механичния е над 150 и долна под 80.
А може и аз да не меря както трябва.
Знам ли?

Деси, момента ст-ст е кръвното налягане. Самата идея, че ще бъде премерено води до нетипични резултати. Дори не се препоръчва меренето му да е по-начесто от през 10-20мин. Човек трябва да е в покой поне 20мин. преди да му го измерят. Абе много е специфично и няма рамки. Затова се следи по указания от мен начин, че да имате поглед кое как се движи.
Освен всичко останало, човек си живее с някакво свое "нормално" кръвно и това, че 120/80 се води нормално не означава, че аз (примерно) се чувствам добре с него.
Аз имам около 110-115 горна и най-много 75 долна граници. НА 80 долна ми е зле.  Tired

# 13
  • Мнения: 3 036
Шани,
 благородно ти завиждам за тези данни!
Аз се движа в рамките на 60 - 80.
Постоянно съм на айран със сол,защото ми премалява.
А за броя измервания  и през колко време,го кажи на майка ми.
През половин час иска да си го мери,не че има нещо, а така профилактично

# 14
  • София
  • Мнения: 1 423
Наистина всеки си има негово си налягане, моето е 110 на 70 и мръдне ли на някъде става страшно. За мен 120 на 80 е много високо кръвно и не се чувстам никак добре, пък нека по книгите да пише, че е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт