Сок от цвекло - ОК?

  • 2 670
  • 20
  •   1
Отговори
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Здравейте майчета,

да се допитам и аз до вас. Мислите ли, че е наред, ако се дава на дете 3г.9м. сок от цвекло (примесен с ябълка например).
Днес майка ми е дала на малката такъв сок без аз да знам. Отива тя по голяма нужда и ака червено, цялото й дупе. Изкарах си акъла, приличаше си направо на кръв.
Малко се ядосах, че не ме е питала преди това и така се стреснах.

Виждате ли по отношение на цвеклото някакъв проблем?
Предварително ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Обикновенно разхлабва и наистина акат много червено после...иначе се дава цвекло и на по-малки деца. Полезно е...ама може би на салатка по-добре, варено, винегрет или нещо такова Wink

# 2
  • Мнения: 9 814
Сокът от червено цвекло няма да навреди с нищо и Кати го е пила. По принцип се дава за подсилване на имунната система. Но в ефекта му не съм особено убедена.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Цвеклото е изключително полезно. Ако детето го приема (аз, примерно, ненавиждам вкуса му), спокойно можеш да продължиш да даваш - било като сок, било варено или печено.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Мисля, че няма да навреди сока. Цвеклото е полезно.
Аз много го обичам, но като прекаля ме боли стомаха.

# 5
  • Мнения: 27 524
Няма проблем. След 8 месеца се дава сварен към яденето, а между 8 и 12 месеца е ок и сокът.
За 4-годишно дете няма абсолютно никакви ограничения в яденето все пак  Wink

# 6
  • Мнения: 165
детето ти е достатъчно голямо, така че не мисля, че това е проблем.

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Много ви благодаря. Няма да санкционирам бабата Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 523
Никога не съм давала , но и не съм чувала да е много полезен .

# 9
  • Мнения: 331
Мисля, че в готовите пюрета също слагат цвекло (предполагам, че не е от червеното, иначе цветът щеше да е потресаващ сигурно), така че не се притеснявай  Hug Аз го ненавиждам, много ми е противно на вкус....

# 10
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Полезно е, ама хич не ми е вкусно... Confused

# 11
  • Мнения: 3 929
Цвеклото няма да навреди на толкова голямо дете като твоето, нито сокът му. Даже е много полезен - за подсилване на имунитета, за прочистване след употребата на АБ или силни медикаменти. Хубаво е да е сварен леко, ако се поднася за директна консумация като салата например, настърган, ако е прясно поднесен, или като сок.

# 12
  • Мнения: 8 999
Ако детето няма нищо против /а и е захрането, а не е още кърмаче/, не виждам какъв е проблемът. Цвеклото е много полезно, както и ябълката.
Тук, из форума, гледам, че майките се ядосват ако свекървите дават тайно зрънчо, ама за цвекло не бях чувала да имат нещо против.

# 13
  • Мнения: 1 091
Изключително полезно е червеното цвекло.Засилва имунната система и е идеален за деца и възрастни които страдат от анемия.Аз го пиех по същия начин сок от цвекло със сок от ябълка.Ябълката притъпява гадния вкус на цвеклото. Laughing

# 14
  • Мнения: 1 155
Ами аз лично много мразя цвекло и не бих й дала. Но принципно ме виждам нищо лошо, знам че има разхлабващ ефект.

Общи условия

Активация на акаунт