Кисело и прясно мляко

  • 1 269
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 438
Въпросът ми е кога трябва да се въведат киселото и прясното мляко(в десерти,не като основно хранене) в менюто на кърмачето? newsm78

# 1
  • Мнения: 17

Аз въведох киселото мляко в 9 месец.
Прясното смятам да въведа след навършване на една година. Сега като му правя например грис, го правя с вода и точно преди да му го дам да го яде слагам 30-60 мл. АМ.

# 2
  • Мнения: 6 438
Аз на десертите също слагам АМ.
И незнам дали ако се изчаква много,после опасността от алергия не е по-голяма(както с глутена)  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 242
Киселото около годинка въведох а прясното на година и половина когато записах Ива на кухня, (там се действаше с прясно), но все още го избягвам. Ако детето суче прилично изобщо не държа на други млека. Винаги съм предпочитала на сиренето да наблягам, заради пресечения белтък.
Не виждам как с отлагането може да увеличиш риска.

# 4
  • Мнения: 3 718
И аз като Мери. Първо киселото.  Прясно съм давала мъничко и от 1,4 г. в някои десерти или питки. Поради опасност от алергична реакция, педиатърът ни ми каза да отложа млечните продукти за след годинка, така че може да има логика в отлагането.
Аз не давам особено прясно мляко защото ми се струва излишно, а и млеката в магазините са бъкани с гадости.

# 5
  • Мнения: 5 401
Киселото около годинка въведох а прясното на година и половина когато записах Ива на кухня, (там се действаше с прясно), но все още го избягвам. Ако детето суче прилично изобщо не държа на други млека. Винаги съм предпочитала на сиренето да наблягам, заради пресечения белтък.
Не виждам как с отлагането може да увеличиш риска.


Едно към едно с Мери!  newsm10

# 6
  • Мнения: 2 467
Към година и половина пробвах да въведа киселото мляко. Детето беше много възмутено  Laughing Все още не и харесва кисело мляко и не консумира. Прясно около 2 годинки започнах да слагам, когато и правя кремче някакво (аз съм от мързеливите и кремче не давам/правя всеки ден).
Сега вече давам да пие прясно мляко, когато имам прясно донесено/доено от на едни роднини чистата и здрава крава. Това е на около 10-15 дни.
Сирене давам в доволни количества.

Така е при нас. А за твоето детенце ти ще си прецениш най-добре  Hug

# 7
  • Мнения: 1 674
сега сме на 9 мес. и от седмица съм въвела кис. мляко като десерт/не като основно/Прясно ще дам чак след годинката

# 8
  • Мнения: 279
Аз въведох кисело мляко към 9-10м.,прясно съм слагала само веднъж в нишесте преди месец,още не съм давала свободно да си пие прясно млекце.Ама скоро ще дойде и този момент Laughing
 Peace

# 9
ok, razbrah,4e purvo trqabva da se zahranva deteto s kiselo mlqako , a posle s prqasno.Vupreki, 4e az mislqa, 4e prqasnoto mlqako e po/ blizko po sustav s adabtiranite mleka kato Frizolak, Nutrilon.Zatova sym na mnenie, 4e moje da se zapo4ne ednovremenno s prqasno i kiselo mlqako

# 10
  • Мнения: 247
И аз като Мери. Първо киселото.  Прясно съм давала мъничко и от 1,4 г. в някои десерти или питки. Поради опасност от алергична реакция, педиатърът ни ми каза да отложа млечните продукти за след годинка, така че може да има логика в отлагането.
Аз не давам особено прясно мляко защото ми се струва излишно, а и млеката в магазините са бъкани с гадости.

Наскоро един педиатър ми сподели нещо твръде любопитно: при него ходели една голяма група от майки със сръбска националност, които по тяхна си традиция, давали при липса на кърма на бебетата- прясно мляко! Странното е, че нито едно от тези бебета няма алергична реакция към прясното мляко. Май при едно от тях в периода на захранване се появила алергична реакция към ябълката !!! Извода, според този уважаван от мен педиатър, е че всичко е много индивидуално. Моята шестмесечна дъщеря и при една глътка от моя страна на пр.мляко, получава алергична реакция. Само на прясно. А 4г.ми син от 10 месечна възрас до сега всяка сутрин пие средно оп 300 мл. домашно при това прясно мляко. Честно казано не знам как да си го обясня, освен с това, че е твърде много индивидуално.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Кисело мляко малко преди годинката,прясно малко след като навърши годинка-в кремовете от кухнята.Според мен това е една съвсем нормална възраст за въвеждането им,прекаленото изчакване (освен при наличието на алергия) е излишно.

# 12
  • Мнения: 6 438
Благодаря ви,момичета.
На мен точно това ми беше мисълта-дали е необходимо въвеждане на прясно и кисело мляко при кърмаче след годинка. Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Кисело дадох на 10 месеца, прясно над годинка.
А моя освен в каши АМ, не приемаше в десерти....

# 14
  • Мнения: 3 760
Кисело въведох към година и половина, прясно не съм. Ако детето не се храни с купешки боклуци (в смисъл разните му там кесчета-мексчета, шоколади и подобни) няма да има досег до такива неща, освен по усмотрение на майката. Но не е необходимо да се дава прясно мляко, дори ако е домашно (а ако не е ...ами ще е най-малкото безсмислено, да не се изразявам по-крайно). Кисело мляко е добре да се дава, но пак стои въпросът с купешките млека - повечето от тях съдържат малко полезни съставки (живи лактобацили и бифидус бактерии) и много боклуци (антибиотици за контролиране на бактериалния растеж, сухо мляко с най-ниско качество, суха суроватка, нишесте, стабилизатори ... да не говорим за промишления маргарин).
И аз като Мери предпочитам сиренето, но не краве (освен ако не е домашно  Mr. Green), тъй като на търговците не им се чака месец и половина за нормалното зреене, а блъскат отново сухи мляко и суроватка и консерванти.
П.С. Давам само продукти от овче или козе мляко (както и домашни краве кисело мляко и сирене, когато имам достъп до такива), тъй като (поради липса на сухо овче и козе мляко) по всяка вероятност те са направени както и от каквото трябва. По всяка вероятност....  Confused

Общи условия

Активация на акаунт