ДО КОГА В КОЛИЧКА?

  • 2 429
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 523
Мами ,здравейте ! До каква възраст сте возили или още восите децата си в количка ? Голямата спрях да я возя на 1г и 3 месеца , защото забременях с малката и ми беше по - удобно да я науча да върви , а и на нея много и харесваше . Малката сега е на 1г и 6месеца , но не мога още да спра да я возя в количката , защото като излезем на по - дълга разходка и се доспива и си спи в количката . Кака и не заспиваше , докато не се приберем вкъщи , да си е в нейното легло . При вашите деца как беше или как е ?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Моят е на 1,6г. и все още използвам активно количката. Често спи в нея.

# 2
  • Мнения: 454
На 1.2 месеца винаги излизаме в количка, защото откакто се стопли детето е по 5-6 навън. Иначе ходи много, но без количката не може защото следобедния му съм е в парка. 

# 3
  • Мнения: 363
Все още се возим, дори се случва и да спи в количката. И сигурно до 3 годинки ще се возим. Иначе си ходи, но аз съм по спокойна с количката, за да не се налага да го нося като излизаме.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много зависи от самото дете-някои се возят до 3 годишни даже.Аз на  синът ми махнах количката на 1г и 7-8 месеца  Peace

# 5
  • Мнения: 1 440
Моята дъщеря започна да върви сама на 1 година и 10 месеца,като родих бебка и нямаше друга алтернатива.
Иначе спеше сутрин в количката почти до 1,6 г.

# 6
  • Мнения: 109
Аз съм от майките, които спират да возят децата си в колички още преди да пуснат ръцете им. Дребната не беше проходила самостоятелно, когато престанах да използвам количката. Щом вече може да ходи, значи това ще прави. За спането си има легло.  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
Все още я ползвам.Като излизаме на по дълги разходки.

# 8
  • Мнения: 110
Според мен всичко си зависи от детето. Моята дъщеря отказа да се вози в количката на годинка и 6 месеца. Но на скоро дадохме количката на едно съседско дете и тя изяви желание да се вози в нея. Количката съм я ползвала най-често като ходехме на пазар /като пазарска такава Heart Eyes/

# 9
  • Мнения: 472
Маги проходи стабилно на 1г.2м. На 1г.4м. отказа окончателно да ползваме количката. Всяко детенце е различно. Познавам такива, които са си ползвали количката до 3г.  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако дъщеря ми продължава да иска да се вози,ще ползвам количката възможно най-дълго.Тя не спи навън,количката е основно удобство за придвижване.Не да я чакам да се спира на всеки ъгъл и да се щура напред-назад.

# 11
  • Мнения: 5 940
Синът ми вече не издържа.

# 12
  • Мнения: 752
Според мен докато детето иска да седи в количка. Имам приятелки, които возиха децата си до 3 годинки. Голямата я возих до 2 (защото също бях бременна, но така ми беше по-удобно), тя също спеше там и не възразяваше да се вози. Като се роди малката нямаше как да бутам 2 колички, пък и голямата нали е кака вече почна да си ходи сама. А пък малката, съответно като гледаше кака й, че не се вози в количка отказа да седи в нея още към 1 г. и половина.

# 13
  • Мнения: 1 273
Моят сладур е на 1г и 3м и в повечето случаи, излизаме без количка. Само дето той е от бързо уморяващите се. Ходи 50м и иска да го гушкам. И така 50м сам, 50м на ръце. Laughing Когато излизаме за дълга разходка  винаги сме с количката.  Peace

# 14
  • Мнения: 4 451
Всичко е много индивидуално. Голямата ми дъщеря возих в количка до около 1г8м. Сама се отказа. А малката не возя в количка от 1г.5м., поради същата причина. Но приятелка ползваше активно количка до навършването на 3г. на детето и.

Общи условия

Активация на акаунт