Нормално ли е повръщането след кърмене?

  • 1 955
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте! Искам да ви попитам дали е нормално кърмените бебета да повръщат често след хранене? Дъщеря ми се роди 2 540 кг и в болницата ни казаха да я храня на 2 - 2,5 часа, но често след хранене връща на няколко пъти от храната, друг път повръща много. След това обаче заспива и спи много дълбоко, често ми е трудно да я събудя за следващото хранене.
Храня я по 10 минути на всяка гърда. Иначе имам достаъчно мляко и реших, че може би я прехранвам и намалих храненето на 15 минути общо. Детето спи спокойно, плаче само преди хранене, често се усмихва макар и несъзнателно. Все си мисля, че всичко е наред, но след като я нахраня я вземам да се оригне, но не винаги успяваме и пак повръщаме. Пробвах всички пози и начини за да се оригне, но понякога дори след като успее и пак връща по малко кърма. Нощем я храня на два пъти и при второто хранене към 6 часа малката се разбужда и будува по два часа. Според вас възможно ли е да я прехранвам, въпреки че намалих кърменето? На консултация все още не сме ходили и не знам колко е придала Вики, чакаме да ни извика личната й лекарка другата седмица. Много съм притеснена с това повръщане, моля ви за съвет! Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 328
Веси, честито бебче и браво че се кърмите успешно Simple Smile   bouquet
Нормално е да връща малко след хранене, особено щом имаш повече мляко. Ако мислиш че ще е достатъчно, храни я само от едната гърда на едно ядене, дори да е по-често от 2 часа, така няма да изяде толкова че да върне сигурно, не знам..
Прочети и тук също:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73982.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Честито бебче   bouquet
Нормално е, разбира се. Не се притеснявай  Hug
Моето дете продължава да връща храна след ядене.
Ако искаш опитай да повдигнеш на 30 градуса матрачето, където спи  Peace

# 3
И моята Гергана се роди 2550. Храним се приблизително на 3 часа.Може и по-често. Според мен не я прехранваш-тя ако не й се яде няма да яде. И при нас беше така с повръщането и установих, че освен оригването не трябва да я слагам легнала поне 40 минути след хранене. Разнасям си я . И тогава не повръща. Но сложа ли я по-рано легнала-веднага хълцане и повръщане следва. Така че опитай!

# 4
  • Мнения: 695
Моето бебче се роди 2,200, изписаха ни 2160. Макар че беше толкова мъничка беше ужасно лакома, ядеше (и досега продължава) на 2 часа и по-често и почти винаги повръща, по-малко или повече. След хранене, между храненията, понякога и докато се напъва да се изака връща малко, милата... Според педиатърката важното е: да не е на фонтан, бебето да ака редовно, да наддава добре, количеството върната кърма да не е много голямо (повече от мъжка длан, както mamaYanni писа в една друга тема). Ако тези условия са налице, не е притеснително и нещата ще се нормализират до 6тия месец. Дребосъчка наддаде за 2 седмици 700 гр. Laughing Ние повдигнахме матрака на 30 градуса, малко помогна. Кърмя я по-изправена, гледам след хранене да не я въртя много много, особено ако е заспала, дори ако заспи не я будя да я оригвам и това сякаш помага.
А за прехранването, не ми се вярва, аз лично се доверявам на инстинктите на детенцето.

# 5
  • Мнения: 1 428
Моето бебе се роди 4.100 Grinning и ни изписаха 4.080кг.В момента е на 3 месеца и 22дни и все още повръща след хранене,но не от преяждане Naughtyпонеже я храня с изцедена кърма и знам колко изяжда(150мл)Мисля че е нормално бебетата да повръщат.Моята баба казваше щом повръща,значи надава добре Joy

# 6
  • Мнения: 192
Нормално е - не се шашкай - млякото е лека храна и много лесно се "връща" - синът ми редовно повръщаше, но откакто хапва твърда храна - намали. СЛед като накърмиш бебока го дръж внимателно без да притискаш коремчето!


# 7
  • Мнения: 200
нормално е не се притеснявай Hugмоето дете повръщаше до към 5 месец.

# 8
  • Мнения: 133
Нормално е.Моята повръщаше доста,защото имах много кърма,а тя се опитваше да изсуче всичко. Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 102
Нормално е за толкова малко бебе.Дъщеря ми все още повръща, но по-малко, отколкото в началото.
Желая ти успешно кърмене   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 691
Нормално е да връща. Синът ми връщаше по малко до 7-месечен.

# 11
  • Мнения: 2 837
Вече са те успокоили. Аз също да спомена, че моят син връщаше храная поне докъм петия месец, като в първите месеци това ме хвърляше в паника. Педиатърката обаче ме успокои - просто стомахчето на детето е такова, че ако хапне малко повече, връща, вместо да приема и трупа. Така че спокойно.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 296
Вече са те успокоили. Аз също да спомена, че моят син връщаше храная поне докъм петия месец, като в първите месеци това ме хвърляше в паника. Педиатърката обаче ме успокои - просто стомахчето на детето е такова, че ако хапне малко повече, връща, вместо да приема и трупа. Така че спокойно.
     Hug


И двамата ми повръщаха до към 5-6 месец.
Понякога малко,друг път-повече.Нямаш повод за притеснение,според мен. Peace

# 13
  • Мнения: 398
 И моят син поръщаше след всяко хранене до 7 месечен.И сега се случва , но само когато си бърка с ръце в устата. Laughing

# 14
  • Мнения: 2 231
Моята дъщеря, също повръщаше почти след всяко кърмене. А сега ако не й харесва някое пюре или преяде, се напъва докато не повърне всичко. А си наддава добре, значи е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт