Kak реагират другите на нас-самотните родители?

  • 3 454
  • 68
  •   1
Отговори
Реших да попитам и вас мили майки какво отношение срещате ,как реагират останалите ,когато разберат ,че сте сами в тази нелека  житейска битка- било то с едно,две или повече деца.Споделете вашите  виждания по въпроса -оплачете се,похвалете се или пък просто дайте съвет на онези които им е омръзнало да виждат съжаление в очите на другите,но дали от възпитание или от безразличие не показват своята борбеност и остават неразбрани.

# 1
  • Мнения: X
ха - ха
ще падне смях по тая тема
аз да питам - що ти дреме? не те разбират ли? еми - няма да те разберат  Wink

# 2
  • Мнения: 3 703
Хората около мен ме уважават за това,че си гледам сама децата.
А ме дразнят тези, които "най-добронамерено" и загрижено ме съветват"да си хвана мъж, да ни гледа" Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Най-много се забавлявам като чуя приказките - Айде, хвана ли си мъж, че е време за второ.....Просто  Joy Joy Joy И после лееекичко попитвам да ме светнат на предимствата, които имат пред мен....Особено ако до преди 5 мин са се оплаквали, че "тоя моя повече не мога да го понасям...кога ли ще го изгоня..."
И после правя статистика с мненията, които получавам....И се забавлявам...Иначе, изобщо не ми пука кой как ме приема - негова си работа! Аз да не би да приемам всички?!
А и наличието на някакъв БНД не гарантира автоматично на тези жени, че те са в супер яко изгодно положение....Колко от тях са и по-самотни от нас това е един мноого отделен въпрос, за който те не обичат да говорят!
Така, че секси мама, не се мъчи да плащаш данък "обществено мнение", а си живей живота така както на теб ти харесва!   bouquet

# 4
  • Мнения: X
Aaaaa, Моргана, ама ти не знаеш ли, че те децата отлитат от къщи, и ти какво - после някой ден сама ще си висиш.  Naughty Как може така да се отдаваш само на детето си и на работата си..примерно  Wink Така че, ако още не си чула, от мен да знаеш - сама някой ден ще бъдеш така ако продължаваш и опс.. то благодарност никаква няма да видиш от детето тъй или иначе, така че закво се мориш?

# 5
Момичета,кой е казал ,че се съобразявам с чуждото мнение. newsm78на мен ми е омръзнало да ме гледат съчувствено и да клатят глава за това колко съм млада ,а с 2 деца и колко трудно ще става за напред и как е трябвало да помисля повече и по-добре преди да се женя и от сорта.Аз съм приела моята карма и се научих с времето така да дейставам ,че сама да се гордея от постигнатотоnewsm10Благодарна съм не само на семейството ми ,а и на всички мои приятели ,които ме подкрепят.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 348
чак пък подкрепа
мен никой не ме подкрепя, защото си живея съвсем нормален живот и не ми е нужно подобно отношение
и съжаление не виждам
по скоро изненада, като попитат и им отговориш
но щом видят, че за мен е нещо нормално и за таях става такова
просто живот

# 7
  • Мнения: 1 809
А ме дразнят тези, които "най-добронамерено" и загрижено ме съветват"да си хвана мъж, да ни гледа" Mr. Green

Точно днес "много загрижено" ми дадоха този "съвет.Дори и не се дразня вече,изобщо не им обръщам внимание на подобни "доброжелатели".Добре,че хората от постоянното ми обкръжение не са от тях.Приятелите ми,по-близките ми познати,колегите ми ,родителите ми...никой не ме гледа със съжаление ,напротив много от тях са ми показвали възхищението си,че се справям .

# 8
  • Мнения: 2 723
Мен никой не ме съжалява, обаче като стане въпрос за децата всички почват да нареждат еййй горките деца, то не е хубаво да живеят без баща. За тях е по-добре да имат нормално семейство....

# 9
  • Мнения: 402
Веднъж баща ми ме попита : ''И сега какво, ти каква си ? Госпожица с дете ли, бивша госпожа ли, КАКВО щЕ СИ КАЗВАТ ХОРАТА?''
Ами каквото искат, такова  Grinning
Нещата са точно такива,каквито са.
Аз идеални двойки и семейства не съм срещала, и да има, никой не му влиза в работата да се меси каква съм, щом аз не се меся на никой.
А пък тези за намирането на мъж, за ''да ни издържа с детето и да ми помага повече'', просто ме разбиват  Joy
Рано или късно всеки разбира ( ако иска , де) що за личност си, освен,че си самотна майка.Тва е просто 1 от качествата ти  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 17 142
Мен никой не ме съжалява, обаче като стане въпрос за децата всички почват да нареждат еййй горките деца, то не е хубаво да живеят без баща. За тях е по-добре да имат нормално семейство....

Така и при мен. Един двама са, не е масово, ама по принцип мен никой не ме съжалява (много печена го раздавам явно  Laughing), ама като започнат да се тюхкат за детенцето ... ама това са предимно бабите ми, те са стари жени и на тях им е позволено.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 348
Веднъж баща ми ме попита : ''И сега какво, ти каква си ? Госпожица с дете ли, бивша госпожа ли, КАКВО щЕ СИ КАЗВАТ ХОРАТА?''
Ами каквото искат, такова  Grinning
Нещата са точно такива,каквито са.
Аз идеални двойки и семейства не съм срещала, и да има, никой не му влиза в работата да се меси каква съм, щом аз не се меся на никой.
А пък тези за намирането на мъж, за ''да ни издържа с детето и да ми помага повече'', просто ме разбиват  Joy
Рано или късно всеки разбира ( ако иска , де) що за личност си, освен,че си самотна майка.Тва е просто 1 от качествата ти  Heart Eyes

аз им казвам, че вече съм госпожица
а и се отказаха да ме сватосват

# 12
  • София
  • Мнения: 17 142
а и се отказаха да ме сватосват

Мен пък как никой не ще да ме сватосва, да му се не знае  Laughing Все едни пълни с разбиране са ми приятелите и как пък един не каза - яяя, тука да те запозная с един приятел  Laughing Добре, че е Иса да и предложи барем един клиент за щеркоправец

# 13
Мен не ме интересува другите как реагират какво мислят просто си гледам детето и искам да му дам най-доброто.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Aaaaa, Моргана, ама ти не знаеш ли, че те децата отлитат от къщи, и ти какво - после някой ден сама ще си висиш.  Naughty Как може така да се отдаваш само на детето си и на работата си..примерно  Wink Така че, ако още не си чула, от мен да знаеш - сама някой ден ще бъдеш така ако продължаваш и опс.. то благодарност никаква няма да видиш от детето тъй или иначе, така че закво се мориш?

Касииии, кой е казал, че ако слугуваш на едни мъж плюс работа и деца...после децата отлитат...а мъжете се спихват жестоко...И тогава - к`во?! Аааа, нееее Naughty Naughty Naughty Аз имам други намерения - сламената шапка и по света кога дребса стане едърс и отлети....И тогава баба-разбойничка ще щипе младоци за забавление....кой ще се занимава със старци в къщи?! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт