кърмене и биберон

  • 515
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Здравейте мили майчета. Моята бебка е на 7 дни и сме на смесено хранене. Имах проблем с отпушването на каналите, температура и т.н. и така се наложи да и давам добавка /още в болницата/. Сега имам кърма, но малката остава гладна, може би защото кърмата е малко, а пък и тя не си дава зор да суче ефективно.Лъжем се и се тормозим по 1-2 часа, понякога с повече друг път с по-малък резултат. Изцеждам се на ръка, защото зърната ми са малко нестандартни и само се подуват от помпите. Дайте някакъв съвет как да я излъжа принцесата да хапва повече кърма. 

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Първо - честито ти бебче, да ти е живо и здраво и да нямаш проблеми около него, или ако има то поне да са малко Wink

Най-сигурния начин да кърмиш успешно е да спреш добавката или постепенно да я намалиш. Това че се кърмите по 1-2 часа е добре, така ти се стимулира производството на кърма. А защо не суче ефективно, не може да налапа правилно зърното или просто суче вяло, заради жълтеница и е поспалива?
Ако е последното ще трябва да я будиш по всякакъв начи - щипане, подръпване на ушенца и т.н.

Но на първо време се придържай към не даването на водички и адапт. млека, още повече пък с биберон, така има опастност бебето да привикне към биберона и после съвсем да не иска да суче от гърдата. просто защото така му е по-лесно Wink
Не се притеснявай, пий достатъчно течности 2-3 л. на ден, почивай си по-често и дръж бебето на гърдата максимално повече време, включително и нощем, нищо че педиатъра ти може да е на друго мнение, не един педиатър е попречвал на кърменето на майки с желание заради остарелите си схващания за кърмене и захранване.

Дано скоро се осифери малкото и започне да си търси само така ценното млекце Grinning
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами.....лесно GrinningСпираш добавката, махаш бибата и водата/ако даваш такива неща изобщо/ и оставяш бебка да задоволява цялото си желание за сукане на гърдите ти.Ако е сънлива и суче вяло - будиш, събличаш я голичка, щипеш я по ученцето и др. трикове WinkТрябва да я кърмиш максимум на 2 часа, вкл. и през нощта, докато лактацията се стабилизира, а бебка дръпне на тегло.Ще ти прималее от кърмене няколко дни, но после ще си рахат Sunglasses
За каналите пий лецитин, много помагал за отпушване.Храни се добре- пълноценно, не за двама WinkПий повечко течности и така..Успех и да пишеш Grinning

# 3
  • Мнения: 636
Вече сме само на кърма newsm44 newsm44
Благодаря ви много за съветите, наистина беше тежичко, но мисля, че успях. Един -два дни акахме само веднъж и се притеснявах, но сега нещата се норомализират, пу-пу, да не казвам голяма дума. Прочетох и повечето статии от библиотеката, бяха ми от голяма полза. Ако не беше форума не зная какво щях да правя. Hug Hug

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Браво на теб! Поздравления! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 106
За съжаление чак сега виждам темата, защото напоследък нещо нямам много време за форуми, но искам да ти честитя бебчето и да те поздравя за спечелването на първата голяма битка  Grinning. Надявам се други сериозни да няма и да се гледате с много любов и  усмивки!

# 6
  • Мнения: 3 161
Вече сме само на кърма newsm44 newsm44
Прочетох и повечето статии от библиотеката, бяха ми от голяма полза. Ако не беше форума не зная какво щях да правя. Hug Hug
А, то е ясно какво щеше да правиш - щеше да даваш водичка и формула до пълно отбиване и спиране на кърмата, и после щеше да обясняваш на другите майки как кърмата ти е била недостатъчна...  Wink

Поздравления, че толкова бързо си се ориентирала в информацията и си се справила с проблема въпреки фалстарта, който са ти дали в родилното!
 

Общи условия

Активация на акаунт