Цена за монтаж на кухня

  • 7 319
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Какви са нормалните цени за монтаж на кухня, според вас. Колко са ви искали? При нас е от 50-70лв., а в някои магазини фиксирано 10% от цената на кухнята.

# 1
  • Мнения: 734
Какви са нормалните цени за монтаж на кухня, според вас. Колко са ви искали? При нас е от 50-70лв., а в някои магазини фиксирано 10% от цената на кухнята.

Кое е това "при нас"? Нашата беше с 10% монтаж. Купихме и мебели от Аико, за които монтажът е 8%, не знам  и за кухните им ли е така...Нашата кухня я сглобяваха 2 пълни дни....
Simple Smile Това са моите впечатления.

# 2
  • Мнения: 786
Дълбоката провинция  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 197
По принцип мъжа ми се занимава с такива неща и по това,което съм чувала от него е по-добре фирма да ти го монтира,поради няколко причини.
Първо-те си вземет фиксирани-независими от сложноста на механизмите,които има в кухнята(пр.метабоксите,който карат вратата колкото и да се засили пак да се затвори безшумно)

Второ-гледат да свършат по-бързо и качествено,защото после фирмата ще им държи сметка,ако не си доволна

Трето-ти си плащаш само фиксираната цена,ако възникне някакъв проблем(например-проектанта е объркъл нещо в размерите),те ще ти го оправят без да мрънкат и да искат доплащане

# 4
  • Мнения: 8 999
И аз се интересувам от темата, защото май ще се наложи да се поръчам кухнята в София, а после някой майстор или друга фирма да ми я монтират на вилата. Но тогава пък едва ли важи офертата за процент от стойността на кухнята, защото не мисля, че този, който ми я монтира, ще ми поиска да види фактурата на производителя, за да си формира неговата си цена. Та, вълнува ме по принцип колко би струвал монтажът на кухня, непроизведена от този, който ще я монтира.

# 5
  • Мнения: 1 197
baibibi  Ако вилата ви е близо да София какъв епроблема фирмата производител да ти я достави там,а мисля че и за по надалече няма да има проблем.Защо да ти дерат кожата частни,като ти се включва в цената

# 6
  • Мнения: 8 999
baibibi  Ако вилата ви е близо да София какъв епроблема фирмата производител да ти я достави там,а мисля че и за по надалече няма да има проблем.Защо да ти дерат кожата частни,като ти се включва в цената
Това е проблемът. Къщата е в Царево /на цели 500 км. от София/. За да монтират толкова надалеч, фирмата производител иска да й заплатя транспорта и командировъчни на монтажниците отделно. Мисля, че така ще ми излезе по-скъпо, отколкото да наема местни майстори.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 193
Монтажът на нашата кухня беше 10% от цената на кухнята. Такава била "политиката на фирмата". Не стига че се забавиха сумати време с изработката, и на всичко отгоре я монтират от месец януари  #Crazy
Обещали са до този петък да я свършат, пък да видим.

# 8
  • Мнения: 1 197
 Те поемат поръчки не само от градовете,в които се намират,а от цяла България(поне така знам и в на мъжа ми фирмата е така).Ако вземат поръчки само за града,в който им се намира фирмата много бързо ще фалират.Попитай там където искаш да си поръчаш мебелите и те ще ти кажат(но по принцип не би трябвало да има проблем)

# 9
  • Мнения: 734
Те поемат поръчки не само от градовете,в които се намират,а от цяла България(поне така знам и в на мъжа ми фирмата е така).Ако вземат поръчки само за града,в който им се намира фирмата много бързо ще фалират.Попитай там където искаш да си поръчаш мебелите и те ще ти кажат(но по принцип не би трябвало да има проблем)

Много често кухните се поръчват при дистрибутор, а не при производител. И дистрибуторът си има 1-2 магазина в града Х, взима си поръчките и е щастлив. Фирмата производител пък работи с няклко магазина (независимо дали в различни градове или не) и тя е доволна...
Нашата кухня е от русенски производител, поръчана в софийски магазин, а цената беше чудесна. Чудя се, baibibi , дали няма някакъв начин производителят да не таксува цялата ст-ст на транспорта.... newsm78

# 10
  • Мнения: 74
No name, ще споделиш ли от кой производител (евентуално дистрибутор) ви е кухнята, защото и ние сме много доволни от една русенска фирма (правиха ни легло) и сега имаме нужда от кухня, но казаха, че май вече не правели по поръчка Sad. Може на лични, извинете, че спамя темата Embarassed.

# 11
  • Мнения: 1 197
no_name -зависи от политиката на фирмата

# 12
  • Мнения: 734
no_name -зависи от политиката на фирмата



Със сигурност!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт