ПОМОЩ! - болно новородено

  • 4 213
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Бебето ми е на 12 дни, а още на изписването баткото беше с хрема и кашлица, които още не минават. Колкото и да се опитвам да държа баткото далеч от бебето, май не съм успяла да я предпазя, защото вече и нейното носле е сополиво и кашля малко. сега ще ходим при педиатъра, но се притеснявам, че ще изпише лекарства, които не са много щадящи за толкова малко бебе. От раждането си не е приемала нищо освен кърма - нито вода дори, не искам да й давам сиропи и т.н.  ooooh!
Дайте предложения - какво може да се прилага в такава ситуация при малко бебе - аз промивам нослето с физеологичен разтвор и пръскам по няколко капчици кърма в нослето. Дайте съвет какво да правя

# 1
  • Мнения: 390
Нели, стискам палци да не е нещо сериозно Praynig
И ние бяхме така, малката беше на 40 дни , когато баткото се разболя, много се бяхме притеснили, но й се размина, може би защото спят в отделни стаи, не знам.
Непременно отидете на лекар и го следете непрекъснато, че при толкова малки бебенца нещата се развиват много бързо.
А за лекарствата, лекарят най-добре ще ти каже- по-добре малко по-силни но навреме, отколкото да направи някоя пневмония.

# 2
  • Мнения: 1 820
Ох,незнам какво точно да ти кажа освен найстина да отидете на лекар колкото може по бързо.Той най добре ще прецени състоянието на бебо и какви мерки да се предприемат.Иначе има едно кремче Нисита,което е за запушено носле и помага.Но при нас проблема беше че имаше дълго време корички в нослето от това че се чистеше след раждането.Успех и дано не е нещо сериозно!

# 3
  • Мнения: 225

А за лекарствата, лекарят най-добре ще ти каже- по-добре малко по-силни но навреме, отколкото да направи някоя пневмония.

Peace

 Моя юнак като беше на 28 дни се разболя,имаше само лека хрема (от болни гости)веднага отидохме на лекар ,и аз като теб не ми се щеше да му давам лекарства и оставихме само с физиологичен разтвор до следващия ден , и като отидохме  беше развил пневмония:cry:..Така че понякога е по добре да приемем по малкото зло. Желая ви от сърце всичко да е наред и да не стигате до усложнения.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Най добре е да се прегледа бебчето от лекар. Много е мъничко за да даваме съвети. Не спирай да кърмиш това му е имунитета за сега. Аз стискам палци да се оправи по бързо бебчето.

# 5
  • Мнения: 2 731
дано не е сериозно

# 6
  • Мнения: 780
Най добре е да се прегледа бебчето от лекар. Много е мъничко за да даваме съвети. Не спирай да кърмиш това му е имунитета за сега. Аз стискам палци да се оправи по бързо бебчето.
Peace

# 7
  • Мнения: 2 211
Започвай веднага обилни промивки с физиологичен разтвор или Стеримар. Колкото можеш по - често и аспирирай секретите с помпичка или маркуче от система. Много хубаво, че кърмиш, кърмата е лекарство. Обърни внимание на собственото си хранене, поемай по - витаминозна храна.

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 16:53 от tety

# 8
  • Варна
  • Мнения: 83
През 2003г. ни изписаха от род. дом и седмица по-късно синът ми беше с хрема. Изписаха му осцилококциум, витамин С, физиологичен разтвор и калциев глюконат - ампули. Тази комбинация му пресече хремата. Но задължително се консултирай с педиатър, дори ако е необходимо - с двама, защото детето е много малко.

Общи условия

Активация на акаунт