Хрема и кашлица при новородено

  • 7 540
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Бебето ми е на 12 дни, а още на изписването баткото беше с кашлица и хрема. Опитвам се да изолирам баткото, но не се получава особено и май е успял да зарази бебата, защото вече и нейното носле е сополиво и кашля по малко. Как да се лекува толкова малко бебе? Не искам да я тровя с лекарства от толкова малка. Капя в нослето физеологичен разтвор и кърма. Какво друго мога да направя?

# 1
  • Мнения: 967
Да добавя, че ходихме при личния лекар и той  преслуша бебата и каза, че гърдите са чисти, но нослето хъркори, макар че не е съвсем заушено (тя успява да диша през носа), а и кашля. Докторът ни изписа Калпол, Проспан, Стеримар и Вит. С. Според вас трябва ли да давам Проспан и Калпол на толкова малко бебе? Много ли рискувам ако и пръскам само Стеримар и Вит.С. При положение, че бебето е изцяло на кърма, то чрез кърмата аз й предавам антитела към вирусите вкъщи, а и новородените имат много силен имунитет, та не знам дали е оправдано да я тровя със сиропи или просто да прочиствам нослето и да чакам сополите да спрат, а с тях ще спре и отделянето на храчки и кашлицата? Вие какво ще ме посъветвате?

# 2
  • Мнения: 5 760
Задължително го консултирайте с лекар! При такива малки бебета бързо настъпват усложнения и стигат до болнична лечение
Не капете в носа кърма, защото може да го задавите, а и хремата ще се усложни. Най- добре е да слагате в носа физиологичен р-р и да го редувате с Виброцил 3 х 1-2 капки, вит. С. Добре е лекар да го преслушво поне през ден.

Общи условия

Активация на акаунт